Poslední zápas sezóny skončil pro porubské mladší dorostence porážkou

21.03.2010, Kateřina Juříková

Poslední zápas sezóny 2009/2010 odehráli porubští mladíci na svém ledě proti chlapcům ze Zlína. Hosté, kteří jsou v tabulce druzí, si přijeli pro body a domácí se jim to snažili překazit. V úvodní části se střílelo ostošest a nejvíce střel padlo z holí zlínských hráčů. Jenže jediná branka v první třetině padla právě do brány hostí. Za Porubu skóroval Csomor s pomocí Gelnara a Pěnčíka. Další dvě třetiny si hosté puk přivlastnili a své soupeře k němu pouštěli jen občas. I přes velkou snahu se domácím nedařilo vstřelit gól. Zato Zlínští nastříleli celkem pět branek, z toho jednu v oslabení a jednu v přesilovce. Osudové číslo 5 bylo důležité i pro Dalibora Soukala, který pět minut před koncem utkání snížil stav na 2:5. Porubští tak uzavřeli sezónu čtvrtou porážkou v řadě a v tabulce skončili na 7. místě. Přejme klukům do další sezóny hodně výher nejen v hokeji, ale i v osobním životě.

- 36.kolo ne 21.3.10:00
PSG Berani Zlín
2:5(1:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Csomor (Gelnar, Pěnčík), 56. Soukal (Taras) - 24. Sedláček (Dalajka, Grygera), 34. Galuška (Fojtík), 41. Dalajka (Řezáč, Sedláček), 48. Surý (Sedláček), 52. Matula (Grygera). Rozhodčí: Krenželok - Zachara, Czubaj. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 22:48 (6:17, 7:17, 9:14). Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Oborák - Demel, Juřík, Špil, Soukal, Trefil, Wolný, Pobuta, Pelech, Gola, Zuščík, Kaleta, Rataj, Pěnčík, Taras, Gelnar, Csomor, Seget
PSG Berani Zlín: Svoboda (od 31. Čepila) - Grygera, Řezáč, Vašík, Stuchlík, Maršálek, Foltýn, Sedláček, Matula, Bouda, Surý, Hrazdíra, Fojtík, Galuška, Dalajka, Hlaváč, Trnavský

Duel mezi Porubou a Zlínem začal vyrovnanou hrou. Oba týmy vešly do zápasu s obrovským nasazením, neboť to bylo jejich poslední utkání sezóny 2009/2010. V čase 2:25 padla první branka. Trio Martin Csomor - Jakub Gelnar - Marek Pěnčík opět předvedlo, jak dokonale jsou sehraní a svou akci zakončili jak jinak než gólem. Zlínský hráč Bouda se poté pokusil vyrovnat, ale Oborák betonem kotouč z kleku odkopl. Gola před svou klecí nahrál dozadu, ale bohužel si nevšiml Sedláčka, který rozehrávku zachytil a ihned pálil. Chybu domácích nepotrestal a branka z toho nepadla. Před Oborákem se totiž vytvořila skrumáž hráčů, od které se puk odrazil. Pobuta poté sám najížděl na Svobodu, ale jeho střela zápěstím se jen otřela o brankáře. Další pokus měl Rataj, který skoro zasáhl odkrytý růžek v brance. Svoboda však stačil prostor zakrýt vyrážečkou. Na pár minut se Zlínští snažili udržet v obranném pásmu domácích, ale Porubští jim nedali žádnou šanci dostat se před jejich gólmana a drželi je od něj dál, jak jen to šlo. Souhra Trnavského a Hrazdíry a poté Hrazdíry a Surého neskončila brankou. Pohotový Oborák bravurně všechny střely odrážel. Domácím jejich obraná taktika vycházela až do konce třetiny a nebýt pohotového gólmana, možná že by hosté branku z několika pokusů, které měli, dali. Po první třetině byl stav 1:0.

Na začátku druhé třetiny, po špatné nahrávce Kalety, vážně ohrozili porubskou klec zlínští útočníci. Domácí se naštěstí ubránili a gól nepadl. Jenže v čase 23:55 nahrál Dalajka Pavlu Sedláčkovi, který stál nehlídán před Oborákem, a z bezprostřední blízkosti poslal puk do brány. Také Trnavský chtěl zvýšit skóre. Nasadil vysoké tempo a jako blesk ujel Juříkovi a Soukalovi. Nebýt betonu domácího gólmana, padla by druhá zlínská branka. Ani Hrazdírovi se nedařilo. Vypálil od modré dělovku, která minula klec i brankáře a puk se odrazil od mantinelu. Pěnčík, Gelnar, Csomor, Špil a Trefil se usadili v útočném pásmu a i když vynaložili veškerou sílu a rvali se jako tygři o každičký kousek ledu, branku nedali. V brance hostí vystřídal Svobodu jeho kolega Čepila. V dalším průběhu hry Zlínští značně přitvrdili a to se jim vyplatilo. V čase 33:15 porubští inkasovali druhou branku. Fojtík vystřelil na Oboráka a Lumír Galuška odraženou střelu sklepl za gólmanova záda. V přesilové hře se znovu předvedlo trio Gelnar - Pěnčík - Csomor. Tentokrát ovšem jejich akce brankou neskončila. Tuto třetinu vyhráli hosté a na světelné tabuli svítilo skóre 1:2.

Ještě se ani nezačalo pořádně hrát a v čase 40:27 padla další zlínská branka. Po Řezáčově nahrávce vypálil Patrik Dalajka a porubský gólman tak dostal třetí branku v tomto utkání. O pár minut později, nebýt včasného zásahu Zuščíka, který zablokoval zlínského útočníka, dal by Bouda další gól. Jenže v čase 47:10 byli hosté v oslabení a přesto se jim podařilo skórovat. Tomáš Surý to po své první nezdařené střele nevzdal a opětovná dorážka skončila v síti. To samé zkusil i Trnavský, ale byl moc rychlý a druhý výstřel letěl k mantinelu. Domácím se nedařilo prosadit a nedařilo se ani v obranné činnosti. V čase 51:19 pálil od modré Dominik Matula, Oborák se snažil letící kotouč zachytit do lapačky, ale puk se po ni svezl přímo do brány. Jen sedm minut zbývalo do konce utkání a Porubští ne a ne vstřelit gól. Pár slibných akcí sice bylo, ale hosté hráče s pukem zablokovali. Až v čase 55:59 se konečně dočkali. Dalibor Soukal, který na vstřelení branky čekal hodně dlouho, skóroval svou parádní střelou. Poslední minuty ubíhaly rychle a po závěrečné siréně se z výhry a zisku tří bodů radovali hosté 2:5.