Mikuláš v podobě Zlína nadělil mladším dorostencům sedm gólů

06.12.2009, Kateřina Juříková

Mladší dorost přivítal na svém ledě hráče Zlína. Hosté měli jasně navrch již od začátku utkání a bylo jasné, že vyhrají. V první třetině nasolili do porubské klece tři góly a ve druhé taktéž. Domácím se nedařilo, neboť je soupeři drželi před jejich vlastní klecí. Jedinou branku vstřelil Pavel Pobuta, který jel trestné střílení a proměnil. V poslední třetině dali Zlínští jedinou branku a porazili tak hokejisty Poruby 1:7. V závěru třetí třetiny se zranil Jiří Špil, který má zřejmě zlomené pravé zápěstí. Mladší dorostenci tak, stejně jako starší dorost Poruby, přišli o jednoho hráče. Další utkání sehrají doma v neděli 13. prosince proti Olomouci.

- 18.kolo ne 6.12.10:00
PSG Berani Zlín
1:7(0:3, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Pobuta - 1. Sedláček (Macharáček), 4. Surý (Mika, Fojtík), 16. Sedláček (Matula), 28. Bouda (Dalajka), 35. Fojtík (Galuška), 38. Mika (Lašák), 40. Dalajka (Sedláček). Rozhodčí: Janda T. - Běčák, Volek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 16:58. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7.
HC RT TORAX Poruba 2011: Oborák (od 17. Maček) - Masarovič, Demel, Juřík, Špil, Soukal, Vrána, Trefil, Pobuta, Gola, Zuščík, Seget, Kaleta, Rataj, Pěnčík, Smrčka, Šerák, Gelnar, Csomor
PSG Berani Zlín: Čepila - Papežík, Vašík, Stuchlík, Foltýn, Macharáček, Sedláček, Matula, Bouda, Surý, Mika, Lašák, Fojtík, Galuška, Dalajka, Hlaváč, Trnavský

Utkání začalo využitím přesilovky hostů. Oborák čekal střelu od Macharáčka, který ale nahrál spoluhráči. V čase 0:49 Pavel Sedláček neváhal a vypálil na odkrytou část klece, kde se bohužel gólman nestačil včas vrátit. Zlínští hráli velmi důrazně a zdržovali se v útočném pásmu. V čase 4:03 obdrželi Porubští druhý dáreček. Tomáš Surý využil, jako jeho předchůdce, odkryté branky a neatakován domácím obráncem skóroval. Domácí měli možnost dát branku, když byli přímo u klece, ale Čepilu zachránil jeho spoluhráč, který sebral puk a odklidil jej do bezpečí. Ani Pobutovi nevyšla akce, protože jej zablokoval Macharáček. V 16. minutě se hrálo 4 na 4 a ani to nezastavilo zlínské hráče. Oborák zatarasil branku svými betony, jenže i tak pod ně Pavel Sedláček protlačil kotouč. Po této brance vystřídala Poruba stráž branky a místo Romana Oboráka nastoupil Marek Maček. Dvě minuty před koncem třetiny podrazil Zuščík protihráče a bylo nařízeno trestné střílení. Nájezd provedl Galuška, ale nedal. V závěru zabránil Masarovič dalšímu zlínskému gólu, což ale nic nezměnilo, pouze oddálilo zklamání. Třetina skončila 0:3.

Hosté měli pořádnou výdrž a bruslili ostošest. Rozhodně domácí nešetřili a uvařili jim pořádně silné kafe. Surý chtěl zopakovat gól z první třetiny, ale zasáhl betony. Zlínští doslova zatlačovali Porubské do jejich teritoria a zdrželi se tam skoro celou třetinu. Párkrát se domácím povedlo vjet do útočného pásma, ale vzápětí byli hned vyhnáni. Matula vypálil od modré. Maček našel zbloudilý kotouč a hned jej přikryl lapačkou. Pomalu se blížila půle třetiny a na ledě bylo znát, kde se hraje nejvíce. Před Čepilou téměř čisto, ledovou plochu zdobilo jen pár rýh. Zato před Mačkem už nebylo vidět, kde jsou kruhy na buly. V čase 28:26 trefil Jakub Bouda břevno, od kterého se puk odrazil do brány. V čase 35:31 padl pátý gól. Galuška vystřelil a odraženou střelu zachytil Dominik Fojtík, který zvedl kotouč nad brankářovu hlavu. Puk objel od levé tyče přes břevno a pravou tyč oblouk a skončil v síti. V čase 37:15 bylo nařízeno trestné střílení za faul na Pavla Pobutu. Samotný postižený nájezd proměnil. Náskok hostí byl bohužel vysoký, jenže Zlínským nestačil. V čase 38:41 padla další branka, kterou si bohužel dali domácí sami. Gól byl přiznán Vítu Mikovi, který se jako poslední Zlíňan dotkl puku. Třetina skončila děsivým stavem pro domácí 1:6.

V čase 40:30 byla vypálena rychlá střela od pravého kruhu a na světelné tabuli se rozsvítila sedmička. Patrik Dalajka tak svému týmu pojistil vítězství. Domácí se nechtěli vzdát a snažili se bojovat. Kaleta vystřelil, ale Čepila puk zachytil. Hrálo se tvrdě a o osobní souboje u mantinelů i mimo ně nebylo nouze. Povětšinou se hrálo před Porubskou brankou, ale další gól ne a ne padnout. Zlínští hráli velmi důrazně a hodně napadali. Stříleli tvrdě od modré, ale Maček vše vychytal. Dalajka chtěl podruhé skórovat. Jeho beckhand nevyšel a zazvonila jen pravá tyč brankové konstrukce. Domácím se v tomto zápase nedařilo. Navíc se jim zranil Jiří Špil, který má pravděpodobně zlomené zápěstí. Poruba podlehla Zlínu 1:7.