Poruba ve šlágru kola přejela Vsetín a udržela se v čele

28.09.2016, René Chyla

Porubští hokejisté vstoupili do utkání parádně, už v patnácté minutě vedli 3:0 a nic nenasvědčovalo žádnému zvratu. Vsetín ale poté udeřil dvakrát během osmnácti sekund a najednou bylo drama na světě. Hostující mužstvo ale ze sebe více vymáčknout nedokázalo a senzační obrat se tak nekonal. Naopak RT TORAX přidal ještě další tři údery a zaslouženě tak může slavit jednoznačnou výhru ve šlágru kola 6:2.

2. liga - skupina Východ - 5 st 28.9.18:00
VHK ROBE Vsetín
6:2(3:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kafka (Piecha, Puškár), 7. Piecha (Puškár, Flašar), 15. Orság (Tichý), 25. Bail, 31. Seidler (Hudeček, Kilnar), 49. Kilnar (Vaněk) – 18. Kolařík (Šjafotdinov), 19. Chrapak (Zúbek, Hořanský). Rozhodčí: Held – Čelechovský, Holibka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 674. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Puzič, Rudl, Bail, Adamík – Ballner, Kafka, Piecha, Vaněk, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček, Zachar, Hudeček
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Janáček, Chrapak, Stuchlík, Žák, Mojžíš, Hryciow, Bílek – Pokorný, Šilhavý, Čech F., Vávra, Zúbek, Kolařík, Šjafotdinov, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Hořanský, Kucharczyk

Martin Piecha (POR) (1+1)
Rostislav Vaněk (POR) (0+1)
Tomáš Vávra (VSE) (0+0)

Rychlý nástup domácích

RT TORAX vstoupil do šlágru kola na výbornou, už ve čtvrté minutě šli domácí do vedení. Martin Piecha nahrál mezi kruhy Dominiku Kafkovi, který prostřelil Hromadu pod vyrážečku – 1:0. Porubští o chvíli později využili dvojnásobnou početní výhodu. Puškárovu ránu sice vsetínský gólman ještě vrazil, na dorážku Martina Piechy z pravé strany však už zareagovat nedokázal – 2:0. O minutu později dostalo domácí puk za Hromadu potřetí, gól však po poradě s brankovým rozhodčím nebyl z důvodu kopnutí uznán. VHK mohl snižovat v přesilovce, Tomáš Vávra však z mezikruží trefil pouze tyč.

Orságova parádička a bleskurychlý návrat Vsetína do zápasu

Ihned poté, co Porubští ustáli oslabení, ujížděl z trestné lavice sám na branku Jakub Orság. Porubský útočník sice upadl, vleže ale dokázal ještě přehodit zmateného Petra Hromadu – 3:0. Vsetín snížil ještě do první přestávky. Kamil Šjafotdinov našel před brankou Jana Kolaříka, který z první trefil poloodkrytou bránu – 3:1. Za 18 vteřin už to bylo jen o gól. Fjodor Chrapak dostal nabídku mezi kruhy a nekompromisně vymetl pravý růžek Čechovy svatyně – 3:2.

Bailova výstavní trefa nebo porubský smolař Vaněk

Poruba ve 25. minutě znova odskočila na rozdíl dvou branek. Marek Bail vybojoval puk u mantinelu a zkoušel štěstí z hranice levého kruhu. Kotouč si to pak namířil do vzdálenějšího horního růžku Hromadovy klece – 4:2. Ostravané se pak prezentovali parádní akcí. Jan Hudeček našel zpoza branky namlsaného Petra Seidlera, jenž s chutí zamířil nad levý Hromadův beton – 5:2. Deset vteřin nato pak mohl zvyšovat Rostislav Vaněk, znovu jeho radost ale umravnila branková konstrukce. Při hře čtyři na čtyři pak o chvíli později upláchl Martin Piecha, ve svém úniku ale vsetínskou branku přestřelil.

Kilnarovo definitivum

Hostující mužstvo mohlo snížit na začátku poslední dvacetiminutovky. Chrapakova nabídku ale nedokázal patřičně využít Radim Kucharczyk. Na druhé straně tak trestali domácí. Aleš Kilnar získal puk ve středním pásmu, najel si až na levý kruh, odkud zamířil přesně k levé tyči – 6:2. V závěru mohl snižovat Jan Kolařík, nejprve jej však zastavil bezchybný Jakub Čech a dorážku zase zastavila levá tyč porubské brány. V poslední minutě pak Tomáš Vávra napodobil porubského Vaňka a také podruhé nastřelil tyč.

Ostatní zápasy 5. kola

Kopřivnicevs.Opava4:1
Hodonínvs.Šumperk5:2
Nový Jičínvs.Val.Meziříčí4:2

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Věděli jsme, že přijede kvalitní soupeř a myslím, že jsme se na něj dobře připravili. Celé mužstvo šlo do utkání s jasným cílem Vsetín porazit a podalo výborný výkon. Škoda toho minutového výpadku, kdy jsme udělali dvě laciné chyby v rozehrávce a soupeř je potrestal. Ale nesrazilo nás to a šli jsme dál za jednoznačnou výhrou. Zápas jsme měli pod kontrolou a ani mě nepřekvapilo, jak jsme Vsetín přehrávali. Víme, co v mužstvu je. Zaslouženě jsme vyhráli, a to jsme ještě měli spoustu dalších neproměněných šancí.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Sehráli jsme šílený zápas, kromě druhých deseti minut v první třetině bylo všechno špatně a utkání bylo zcela v porubské režii. Nevyšel nám už začátek, kdy jsme faulovali a soupeř se v přesilovkách dostal do hry. Pak jsme sice snížili na rozdíl jediného gólu, ale nástup do druhé části byl zase špatný a na to už jsme nedokázali zareagovat. Ve třetí třetině to byla z naší strany už holomajzna a domácí mohli přidat klidně další tři branky. Hráli jsme hrozně, ale i takové zápasy jsou. Musíme se z toho poučit a něco si k tomu říct, aby se to neopakovalo.