RT TORAX nezvládl zápas podzimu na slavném Lapači a přenechává Vsetínu pozici lídra

29.10.2016, René Chyla

Porubští hokejisté ztráceli už od začátku zápasu a na precizní vsetínskou obranu dlouho marně hledali tolik potřebný recept. Valaši hráli s velkou pohodou, což umocňovaly i časté přesilovky a domácí tak mohli jít do třetí třetiny s jednoznačným vedením 3:0. Poruba se nadechla, až když bylo téměř hotovo a dvěma góly pokazila Hromadovi čisté konto. Vsetín pak přidal pojišťující branku při závěrečné power-play a díky výhře 5:2 poskočil na první místo v tabulce.

2. liga - skupina Východ - 14 so 29.10.17:30
5:2(2:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 12. Kajaba (Čuřík, Šilhavý), 19. Ostrčil (Kolařík, Kucharczyk), 35. Pokorný (Vávra), 46. Kajaba (Čuřík, Janáček), 60. Šilhavý (Kajaba) – 46. Ballner (Kafka), 57. Flašar (Kafka). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 4:9, navíc Tichý (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 884. Střely na branku: 24:21. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Mojžíš, Ostrčil, Janáček, Hryciow, Žák, Stuchlík, Vrba, Weintritt – Kucharczyk, Vávra, Kolařík – Pokorný, Čech, Abdul – Čuřík, Šilhavý, Kajaba – Zúbek, Daněk, Hořanský
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (od 46. Kubáň) – Puškár, Flašar, Tichý, Puzič, Rudl, Bail, Adamik – Ballner, Zachar, Kafka – Piecha, Slováček, Sedlář – Seidler, Smrčka, Kuťák – Tomčák, Orság, Vaněk

Jan Kolařík (VSE) (0+2)
Tomáš Vávra (VSE) (0+1)
Dominik Kafka (POR) (0+2)

Čuříkův přehled a Kolaříkova nabídka zpoza branky

Do prvního vážnějšího momentu se dostal Filip Kuťák, ten ale od modré pouze protáhl Petra Hromadu. Radim Kucharczyk pak na druhé straně našel perfektně před Čechem Tomáše Vávru, ten ale proti exextraligovému brankáři nedokázal uspět. Ve dvanácté minutě šli Valaši do vedení. Jakub Čuřík nahrával z mezikruží nekrytému Renému Kajabovi, který měl u levé tyče už před sebou prázdnou branku – 1:0. O minutu později to už mohlo být o dva góly. Josef Daněk ale z bezprostřední blízkosti nedokázal na porubského brankáře vyzrát. O pár sekund později se pak David Zachar protáhl až před Hromadu, porubského forvarda ale zastavil vsetínský gólman. Vsetín udeřil v devatenácté minutě v přesilovce podruhé. Jan Kolařík nahrával zpoza branky nikým neatakovanému Radimu Ostrčilovi, jenž nedal Čechovi střelou k levé tyči žádnou šanci – 2:0.

Pokorného parádní trefa pod víko a Hromadovo divadlo

RT TORAX se musel i ve druhé třetině často bránit. Porubští dvakrát dokonce ubránili oslabení tři proti pěti. Do největší příležitosti se dostal po Kolaříkově perfektní nahrávce před brankoviště Radim Ostrčil, vsetínský útočník ale trestuhodně netrefil snad ze dvou metrů prázdnou branku. O pár minut později zahrozili domácí znovu. Jan Kolařík sice nejprve bekhendem nedokázal přehodit Čechův levý beton, za moment však už dpmácí přidali třetí gól. Tomáš Vávra našel skvěle číhajícího Dominika Pokorného u levé tyče a valašský obránce zamířil přesně pod víko – 3:0. Třetina byla ale zajímavá zejména dvěma parádními akrobatickými kotrmelci Petra Hromady, po nichž musel jít Marek Smrčka s Jozefem Tomčákem nesmyslně pykat na trestnou.

Dvoubrankový Kajaba, impuls Kubáně či tyč s pojistkou Šilhavého

V šestačtyřicáté minuté bylo hotovo. Jakub Čuřík zahlédl skvěle postaveného Reného Kajabu u levé tyčky, na něhož už zívala prázdná kasa. Jakub Čech měl v tu chvíli dost a přenechal tak místo v brankovišti Andreasi Kubáňovi. Za 25 vteřin Porubští pokazili Petru Hromadovi čisté konto. David Ballner dostal nahrávku od Dominika Kafky a bekhendem přehodil levý beton domácího gólmana. V přesilovce pak napřáhl u modré čáry Vojtěch Šilhavý, jenž dělovkou rozezvonil levou Kubáňovy tyč. Necelé čtyři minuty před koncem ujel po pravé straně Patrik Flašar, který se trefil přesně k protější tyči – 4:2. Definitvní pojistku přidali Valaši při závěrečné power-play. Porubské obraně upláchl Vojtěch Šilhavý, který měl už lehký úkol – 5:2.

Ostatní zápasy 14. kola

Opavavs.Kopřivnice4:0
Val.Meziříčívs.Nový Jičín3:2 pr.
Šumperkvs.Hodonín1:2 náj.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Minulý zápas proti Porubě jsme nezvládli po všech stránkách, a proto jsme tu porážku chtěli doma odčinit. Věděli jsme, že na tento vrchol úvodní části soutěže přijde hodně lidí, a proto jsem rádi, že se nám to podařilo. První třetinu jsme měli hodně dobrou, dali jsme dva góly a další také mohli přidat. Ve druhé části se to trošku rozbilo, nevyužili jsme přesilovky pět na tři, ale když jsme přidali třetí a čtvrtý gól, tak zápas směřoval ke zdárnému konci. Byla tam ještě menší komplikace, kdy jsme obdrželi dvě branky a Poruba ožila, ale pohlídali jsme si to a zápas tak dovedli do vítězného konce.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si , že jsme sehráli další utkání, kdy jsme byli velmi nedisciplinovaní. Hráli jsme v podstatě celou jednu třetinu v oslabení, navíc ve Vsetíně, kde takto vůbec hrát nejde. O vítězi rozhodla určitě druhá třetina, nicméně v té závěrečné jsme se neustále snažili s výsledkem něco udělat. Snížili jsme na 2:4, pak zkusili power-play, které ale bohužel nevyšlo. Některé góly, které jsme inkasovali, tak pramení z chyb, kdy se hráči nechají strhnout hrou, kde se pohybuje kotouč. Přitom se ale nedívají za sebe, kde jsou neobsazení hráči. Na tomto je tedy potřeba pracovat dále a z tohoto zápasu se musíme co nejrychleji poučit.