Slováček pomohl srazit

Slováček pomohl srazit "svůj" Vsetín: Zvláštní pocit, bylo to pro mě těžké

Adam Bagar, 29.09.2016
Útočník Ondřej Slováček má za sebou pořádně speciální a psychicky náročné střetnutí. Na Lapači hokejově vyrůstal, ještě loni žlutozelený dres oblékal, ale teď se mateřskému týmu postavil a se svými novými spoluhráči slavil jasné vítězství 6:2. "Už od soboty jsem na ten zápas myslel, byl to dost zvláštní pocit nastoupit proti Vsetínu," přiznává porubská posila.

"Hrál jsem tam dlouho, jsem vsetínským odchovancem, takže to pro mě bylo těžké. Pořád je to hodně čerstvé, takže pocity jsou takové smíšenější," líčí dvaadvacetiletý útočník, který se před bitvou dvou druholigových gigantů s bývalými spoluhráči nehecoval. "Před zápasem skutečně nic takového neproběhlo, ale během něj jsme už něco ze srandy prohodili. Neujeď mi, nebraň mě a podobně," usmívá se Ondřej Slováček.

PORUBA VE ŠLÁGRU KOLA PŘEJELA VSETÍN A UDRŽELA SE V ČELE »

Jak už bývá tradicí, před soubojem proti "svým" vypsal v porubské kabině nějakou tu svačinku. "Pokaždé, když ji někdo vypsal, tak jsme nevyhráli. Takže jsem první a mám tak u kluků nějaký dluh. Něco jim přinesu. Buď svačinku, nebo basu piv. Pokladník rozhodne," prozrazuje čerstvá posila Poruby. Ta sváteční šlágr kola ovládla ve velkém stylu, Valachům nedala prakticky žádnou šanci a slavila vysoký, zasloužený triumf 6:2.

"Kromě jedné minuty, kdy nám dal Vsetín dva góly, jsme podali výborný výkon. Všechny lajny zahrály velmi dobře. Oslabení, přesilovky, mezihra, všechno skvěle klapalo. Až mě překvapilo, jak jsme je přehráli, utkání bylo plně v naší režii," pokyvuje Ondřej Slováček, jenž však prožíval zvláštní pocity. "Nemůžu říct, že mě to úplně těší, ale jsem samozřejmě rád, že jsme zvítězili. V každém utkání chci moc vyhrát," zdůrazňuje.

Slováček v zápase vyšel bodově naprázdno a po pěti utkáních tak má na kontě dva body za gól a asistenci, což je vzhledem k příspěvkům z předchozích dvou sezon poměrně málo. "Pořád se ještě sžívám s jiným systémem, mám nějakou novou roli v týmu. Podle mě už to bylo lepší, než v předchozích utkáních. Věřím, že se do toho dostanu a bude to v pohodě," přeje si Slováček, který v létě bojoval o pozici ve vítkovickém kádru.

"Jsem hráčem Vítkovic a když budu hrát dobře, tak si mě můžou vytáhnout. Doufám, že nějaká šance zahrát si extraligu tam je," věří mladý forvard, jenž stejně jako Kafka, Jáchym a další momentálně působí na farmě v Porubě. "S většinou kluků jsem se znal právě z Vítkovic nebo z mládežnických výběrů. Jelikož máme mladý mančaft, neznal jsem asi jen dva, tři hráče. Kabina mě vzala skvěle, v Porubě jsem spokojený."