Po vyrovnané první třetině přišel zlom a Třinec odjížděl domů jako vítěz

07.11.2010, Kateřina Juříková

Od 19. září uplynula dlouhá doba. Tohoto dne se spolu setkaly na ledě dva týmy – Třinec a Poruba. Tenkrát dokázali vyhrát Ostraváci vysokým skórem 7:11, ale v odvetném duelu tomu bylo jinak. V první třetině se sice domácí i hosté drželi a hra byla velice vyrovnaná, což také dokazovaly dvě nuly na světelné tabuli. Ovšem ve druhé třetině přišel zlom a Třinec vstřelil celkem čtyři branky, kdežto domácí jen jednu. Nejinak tomu bylo i v poslední části (také 1:4). Třinec tedy Porubě oplatil předešlý vzájemný zápas a zvítězil vysoko 2:8.

Extraliga mladšího dorostu - 13.kolo ne 7.11.10:00
HC Oceláři Třinec
2:8(0:0, 1:4, 1:4)
Branky a nahrávky: 37. Csomor (Balcar), 53. Rataj - 24. Cienciala D. (Kofroň), 24. Růžička (Poruba, Štencel), 27. Kofroň (Kovařčík, Cienciala D.), 37. Cienciala D. (Kovařčík, Růžička), 42. Kofroň (Cienciala D.), 46. Poruba, 49. Růžička (Poruba), 58. Carbol (Růžička). Rozhodčí: Pelc - Kukelka, Lasák. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:4. Diváci: 60. Střely na branku: 18:41. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 1:7, 2:7, 2:8.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček (od 50. Sroka) - Balcar, Demel, Hranoš, Ščurek, Štěpán, Trefil, Csomor, Gelnar, Gola P., Gola R., Gřeš, Havránek, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rataj, Seget, Stupka, Široký
HC Oceláři Třinec: Cieslar - Flegr, Pisarik, Cienciala A., Štencel, Adámek, Heczko, Kofroň, Cienciala D., Rykala, Kovařčík, Carbol, Růžička, Poruba, Christov, Petrák, Zogata, Jašek, Švaňa, Roman

První třetina byla velice vyrovnaná, rychlá a diváci nestačili sledovat, kde se puk nachází. Také gólmani měli co dělat, aby uhlídali své klece.

První velkou příležitost na skórování měli domácí. Rataj zpoza brány nahrál na Kropku, ale ten minul škvíru mezi betony. Také hostům se nedařilo vstřelit branku. Pisarik pálil od modré prudkou střelu a Carbol se pokoušel dorazit, ale marně. Minul.

V přesilovce si na modré otevřel střelnici Štencel. Pálil, pálil a pálil a při dalším pokusu mu puk sebral Csomor, který i s Gelnarem ujel před Cieslara. Po několika nahrávkách se ani jeden neodvážil vystřelit. Když už jeden z nich tedy přece jen vystřelil, byl gólman připraven a kotouč odrazil.

Ke konci třetiny nahodil puk od modré čáry Štěpán. Kotouč obloučkem padal na třineckého gólmana, který nastavil záměrně rameno, a puk se odrazil za klec, takže opět branka nepadla. Po první třetině byl stav stále nerozhodný.

Kdežto druhá třetina vypadala už zcela jinak. Ve 23. minutě se ujali vedení hosté. Kofroň před bránou nahrál Davidu Ciencialovi, který využil odkrytého prostoru brankoviště.

Pár vteřin uběhlo na číselníku a znovu skórovali hosté. Ležícího Mačka překonal Marek Růžička.

Poté dostal porubský brankář silnou střelu do levého ramene. Když se hráči přesunuli na druhou stranu, jezdil sem a tam u své klece. Naštěstí pro Porubu to nebylo vážné a odehrál zbytek třetiny. Nestačil se ani pořádně otřepat a inkasoval třetí branku. Adam Kofroň dostal puk na hůl a ihned pálil.

Hosté stále tlačili a domácím se stále nedařilo. Pár velkých šancí tu sice bylo, ale Porubští je neproměnili. Až tři minuty před koncem druhé části padl první porubský gól. Postaral se o něj Martin Csomor.

Domácí se neradovali dlouho. Další přesilovou hru znovu Třinečtí využili. Maček se nestačil vrátit na prázdné místo své klece a toho využil David Cienciala. Po druhé třetině byl stav 1:4.

Závěrečná část začala velice špatně pro domácí. Když se snažil obránce Demel zastavit puk, nechtěně ho postrčil opačným směrem. Maček se snažil betonem zastavit jedoucí kotouč, ale bylo pozdě. Gól byl přiznán Adamu Kofroňovi.

Ani přesilová hra 5 na 3 a následně 5 na 4 nenesla pro porubské žádné ovoce. Zato pro hosty ano. Třinečtí nejenže uhlídali bránu, ale opět skórovali. Porubě dal gól Jan Poruba, který zakončil, když objel klec.

Někdo stínil, někdo stál mimo, ale přece jen se podařilo Marku Růžičkovi od kruhů vstřelit sedmou branku. Ještě asi minutu a něco strávil Maček v kleci, ale od padesáté minuty jej vystřídal Sroka.

A jelikož je Sroka dost vysoký a mrštný, nedařilo se hostím dlouho stav zvýšit. Zato domácí znova zakročili a přidali druhý gól. Z otočky se napřáhl Tomáš Rataj. Poté se s Kropkou pokusili překonat Cieslara. Ale obránci a centr je nepustili blíž k bráně.

Osmou a poslední branku dali Třinečtí. Mezi Srokovy betony poslal kotouč Jan Carbol. Hosté se ještě pokusili dát devátý gól, ale to už se jim nepodařilo a utkání tak skončilo 2:8.

Výsledky ostatních utkání 13. kola extraligy ml. dorostu - sk. Východ:

AZ Havířov – VHK Vsetín 2:3

HK MD Šumperk – HC ZUBR Přerov 0:2

HC PSG Zlín – HC Olomouc 4:2

HC Vítkovice Steel – HC Slezan Opava 10:3

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): První třetina 0:0. Rozhodující moment byl, kdy dva jeli sami na bránu a neproměnili. A tam už se ukazovalo, že na těch hokejkách opravdu klid není. Pak se vlastně v průběhu ukázalo, že děláme hrubé individuální chyby a že vlastně kluci udělají věci, které by v životě neudělali a na tréninku je také nedělají, ovšem trénink a zápas je samozřejmě něco jiného. Třinci dneska ty opory, které tam mají, opravdu zahráli – ať je to Štencl, reprezentant Pisarik, Růžička, Kofroň nebo Cienciala. Takže tihle hráči byli na ledě cítit. Ve třetí třetině se to odvíjelo v jasné režii Třince a je to pro nás velké zklamání.

Karel Pavlík (HC Oceláři Třinec): Rozhodující asi bylo, když domácí jeli dva na naši branku a nedali v první třetině. My jsme pak vlastně odskočili na 3:0. Zdálo se, že zápas je v klidu, ale nebyl. Sice to nebyl kontaktní gól, ale domácí nám dali na 1:3. Jenže pak měli další šanci, kterou neproměnili. No a nedáš - dostaneš, se projevilo a my dali na 1:4. Musím hlavně pochválit kluky za tu druhou a třetí třetinu, kdy jsme nenechávali domácí moc střílet, s tím jsme sem vlastně jeli, protože doma jsme na to proti Porubě doplatili, což jsme dnes vyřešili dobře. Potřebujeme víc takových zápasů, kdy nedostaneme tolik gólů.