Neuvěřitelná přestřelka mladších dorostenců vítězně pro Porubu, Třinci nestačilo k bodům ani sedm branek!

19.09.2010, Adam Bagar

Pamatujete ještě na loňské památné utkání porubských juniorů v Opavě? Podobná přestřelka byla k vidění také ve čtvrtém kole extraligy mladších dorostenců. Hokejoví labužníci si museli mnout ruce, v Třinci viděli v zápase plném zvratů celkem osmnáct branek! Především díky povedené třetí třetině a slaboučkému výkonu třineckého gólmana se z neobvyklého vítězství 11:7 radovala hostující Poruba. Hattrickem se blýskli kapitán Tomáš Rataj a útočník Jakub Gelnar. Z mladších dorostenců musí jít na venkovních kluzištích strach, ze dvou utkání tam nastříleli neuvěřitelných 24 branek...

Extraliga mladšího dorostu - 4.kolo ne 19.9.
HC Oceláři Třinec
7:11(3:3, 4:3, 0:5)
Branky a nahrávky: 12. Cienciala A. (Kovařčík), 14. Kofroň (Rykala, Cienciala D.), 15. Růžička, 22. Kofroň (Zahradníček), 23. Kofroň (Pisarik), 35. Zahradníček (Mičulka), 40. Kofroň (Cienciala D.) - 6. Gelnar (Pěnčík), 7. Gola R. (Rataj, Kropka), 18. Rataj (Gola R.), 26. Gelnar, 34. Rataj (Gola R.), 39. Rataj (Pěnčík), 46. Pěnčík (Gelnar), 47. Kropka (Rataj), 51. Pěnčík (Csomor), 51. Kropka (Rataj), 56. Gelnar (Csomor). Rozhodčí: Michálek - Pelech, Zachara. Vyloučení: 6:7, navíc Gola R. (POR) a Zahradníček (TŘI) oba 10 OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 80. Střely na branku: 56:38. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6, 7:11.
HC Oceláři Třinec: Cieslar - Pisarik, Filipek, Kocyan, Zahradníček, Mičulka, Cienciala A., Flegr, Heczko - Pala, Cienciala D., Růžička, Zogata, Kovařčík, Poruba, Kofroň, Christov, Rykala, Pilch, Petrák, Carbol.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Trefil, Demel, Štěpán, Síkora, Balcar, Pitřík, Vavroš, Hranoš - Gola R., Gola P., Kropka, Csomor, Rataj, Pěnčík, Rajnoch, Gřeš, Havránek, Gelnar, Stupka.

Ostatní výsledky 4. kola extraligy mladšího dorostu:

VHK Vsetín - AZ Havířov 5 : 3
HC Zubr Přerov - HK MD Šumperk 2 : 1
HC Olomouc - HC PSG Zlín 4 : 5
HC Slezan Opava - HC Vítkovice Steel 1 : 11

René Mucha (HCO Třinec): Co k tomu říct, kyž po dvou třetinách vedeme 7:6 a pak.... Celé utkání se nám nedařilo proměňovat šance. Byli jsme špatní v zakončení, hra obránců byla katastrofální. Velmi mě mrzí dnešní výkon gólmana.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Byla to neuvěřitelná přestřelka. Dostali jsme se do rychlého dvoubrankového vedení, o které jsme stejně rychle přišli. První třetina, která skončila 3:3, se hrála prakticky bez obran. Když jsme na začátku druhé třetiny prohrávali 5:3, vypadalo to s námi velmi špatně, nakonec jsme dokázali srovnat na 6:6, ale třicet vteřin před druhou sirénou jsme inkasovali. Po čtyřiceti minutách Třinec vedl 7:6, a musím uznat, že zcela zaslouženě. Obě obrany byly naprosto děravé, ale Třinec byl lepším týmem, přestřílel nás a lépe se v útočném pásmu pohyboval. V poslední třetině jsme měli hned v úvodu k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři, kterou jsme neproměnili. V dalším průběhu jsme nasázeli pět branek a zvítězili. Největší rozdíl vidím v gólmanech. Zatímco Marek Maček chytal velmi dobře, třinecký gólman byl doslova hrozný. S Cieslarem v brance bychom rozhodně nevyhráli.