Páté extraligové utkání dopadlo pro porubské mladší dorostence velice úspěšně

26.09.2010, Kateřina Juříková

Minulou neděli převálcovali porubští mladší dorostenci Třinecké na jejich vlastním ledě a o totéž se snažili v zápase proti Opavě. A taky se jim to, i když nepřekročili hranici deseti branek, podařilo. Jenže dlouho trvalo, než padla první branka, kterou nakonec vstřelil ve třinácté minutě Martin Csomor. Domácí borci celkem nasázeli opavskému brankáři pět branek. Bohužel hosté neměli ani špetku střeleckého štěstí, takže Marek Maček odcházel ze své klece s čistým štítem. Domácí tak opět předvedli co v nich je a připisují si po výhře 5:0 další tři body. Hned v úterý se můžete těšit na ostravské derby, které se bude hrát ve Vítkovicích.

Extraliga mladšího dorostu - 5.kolo ne 26.9.10:00
Hokejový klub Opava
5:0(1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Csomor (Pěnčík, Gelnar), 37. Csomor (Pěnčík), 37. Gola P. (Gola R.), 39. Gola R. (Rataj), 60. Gelnar (Rataj). Rozhodčí: Volek - Parma, Bala. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 5:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Ščurek, Štěpán, Trefil, Vavroš, Csomor, Gelnar, Gola P., Gola R., Gřeš, Havránek, Kropka, Pěnčík, Rajnoch, Rataj, Seget, Stupka
Hokejový klub Opava: Horák - Slavík, Rohovský, Štrbík, Volf, Hlaváček, Fajkus, Levák, Heider, Rybka, Peterek, Hula, Klapetek, Ondruch, Krupa, Beneš, Martinec

Od začátku utkání oba týmy bojovaly o každičký centimetr ledu a hlavně o cenný černý puk. Opavští chtěli za každou cenu držet útočné pásmo, ale domácí jim v tom bránili a vyváželi kotouč před Horákovu klec.

Rybka s ukořistěným pukem přejel modrou a Vavroš se Štěpánkem jej chtěli zdržet. Při jejich smůle se ale oba porubští hráči střetli, neboť jim útočník uhnul. Rybka ale stále ohrožoval domácí branku, i přestože při svém prvním útoku neuspěl. A ani jeho další pokusy nebyly zúročeny.

Hra byla velice rychlá. Sotva se ohřál kotouč před jedním gólmanem, do minuty už byl u druhého.

Opavští nechtěli nechat Mačka bez pohybu, a tak si opět na něj vyjeli. Hula s Rybkou dali domácím obráncům zabrat. Ale Rybka se svou střelou znovu neuspěl. Puk se odrazil od vyrážečky a skončil v ochranné síti.

Ve třinácté minutě hráli domácí přesilovku 5 na 4, kterou využili ke svému prvnímu gólu. Martin Csomor po Pěnčíkově nahrávce překonal Horáka, který ani netušil, jak to tam padlo. Opavský gólman zůstal jen nevěřícně klečet před svou klecí jako přimražený.

Hula to nechtěl nechat jen tak a ihned po buly jel navštívit Mačka, ale ani šťouravé pohyby jeho hole nedokázaly protlačit puk za brankářova záda. A po pár minutách to tento hráč zkusil znova. Bohužel se po střele zavlnila jen boční síť.

Domácím se také nedařilo dát branku a zvýšit tak stav. Gřeš sice viděl odkrytý kousíček brankoviště, ale Horák okamžitě nastavil beton. Porubský brankář si musel ke konci třetiny připadat jako na střelnici, neboť celá opavská pětka na něj poslala kotouč. Nejvíce se vystřílel Rohovský, ale vůbec neuspěl. První třetina tedy skončila 1:0

Ihned v začátku další části hráli domácí v početní výhodě 4 na 3, ale branka ne a ne padnout. Opavští se bránili seč mohli, ikdyž jim domácí nedávali pokoj a stále se tlačili před Horáka. Tolik střel padlo na obou stranách, ale žádná si nenašla skulinku, kterou by prolétla.

Beneš a Hula rozjeli akci, kterou jim Demel a jeho kolega zkazili. Ani jeden z hráčů hostí nemohl vystřelit, protože oba obránci je tlačili pryč svými těly. Taktéž na druhé straně se nedařilo. Rataj vystřelil puk, který se odrazil od betonů směrem k P. Golovi. Ten ale střílel moc vysoko.

Šestnáct vteřin. To je čas, který zbýval k nástupu jednoho vyloučeného z řad hostí. A před vypršením tohoto trestu byl vyloučen další, takže měli domácí krátký čas na vstřelení branky. Ona by možná padla, kdo ví. Ale do Kropkovy střely si lehl Rohovský, který dostal ránu kotoučem přímo do břicha.

Polovina druhé třetiny byla již dávno ta tam a stále nic. Diváci se přece jen dočkali další branky ve 37. minutě, kdy domácí tak dlouho prudili Horáka, až za něj kotouč dostali. Opavský gólman si opět klekl a měl betony blízko sebe, takže kolem něj bylo tolik prostoru, že netrefit se by byl hřích.

Martin Csomor nastavil dvoubrankový náskok, který vzápětí jeho kolegové zvedali. Gólmanovi nepozornosti využili také bratři Golové. R. Gola nahrál mladšímu Patriku Golovi a ten vystřelil. Horák opět v kleče kroutil hlavou.

Opavský strážce se už snažil dávat si pozor na své klekání, ale ani to mu nepomohlo. Při dalším domácím útoku hlídal pravou tyč a než stačil znovu pokrýt celý brankový prostor, poslal mu Robin Gola těsně vedle lapačky puk. Domácí tedy vedli již 4:0

Porubští se dostali již v začátku poslední třetiny do značných potíží, ale zvládli je bez větší úhony. Volf se snažil střílet a došťourat kotouč za Mačka, ale nepodařilo se mu to. A Hula? Ten také svou střelou neuspěl.

Hosté sice věděli, že dotáhnout čtyřbrankový náskok je složitá věc, ale nevzdávali se. Urputně hájili svého gólmana a ještě více se tlačili dopředu. Domácí drželi své vedení zuby nehty, ikdyž jim sem tam nějaký hráč proklouzl a ohrozil jejich klec.

Obrovská příležitost se hostím naskytla v 57. minutě, kdy hráli přesilovou hru 5 na 3. Bohužel tuto přesilovku Opava nevyužila, ačkoliv většinu času strávili její hráči před Mačkovou klecí. Opavští bohužel nedokázali vstřelit jedinou branku a ke konci se již smiřovali s tím, že prohráli.

To ale netušili, že v poslední minutě dostanou pátý gól. Rataj si najížděl před Horáka a přihrál zpět na Jakuba Gelnara, jehož střela přeletěla přes brankáře a kotouč skončil v kleci. Domácí tak zvítězili 5:0 a Marek Maček si připsal první letošní nulu.