Dívka v brance pomohla k dvoubodovému vítězství porubských mladších dorostenců

06.01.2011, Kateřina Juříková

V novém roce se na ledě sešli mladší dorostenci Poruby a Opavy. Chvílemi to vypadalo, že zápas mají v kapse hosté, jenže domácí výsledek vždy dorovnali. Radost střídala smutek na obou stranách kluziště. Nikdy nic nebylo jisté a i brankáři se pořádně zapotili. Při inkasování třetí branky vystřídala Sroku Klára Peslarová, která již kotouč za svá záda nepropustila. Domácí v poslední minutě zápasu skóre srovnali a po výsledku 3:3 následovalo prodloužení. Ovšem ani to nerozhodlo o vítězi a na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých prokázali větší um domácí hokejisté.

Extraliga mladšího dorostu - 23.kolo čt 6.1.18:00
Hokejový klub Opava
4:3sn(0:1, 2:1, 1:1 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Gola R. (Csomor), 37. Csomor (Gola R.), 60. Mládek (Gola R.), rozhodující sam. náj. Gola P. - 11. Hula (Ondruch), 34. Otipka (Heider), 51. Rybka (Fajkus). Rozhodčí: Janda R. - Bala, Parma. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 46:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka (od 51. Peslarová) - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Síkora, Štěpán, Široký - Csomor, Gelnar, Gola R., Gola P., Gřeš, Havránek, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rajnoch.
Hokejový klub Opava: Urbisch - Slavík, Hon, Rohovský, Štrbík, Volf, Fajkus, Levák, Heider, Rybka, Macháč, Hula, Ondruch, Krupa, Pražák, Otipka.

Kotouč se ani pořádně nezahřál a už se s ním domácí řítili na Urbische. Jejich snahy byly neúspěšné. Ani Opavským se nedařilo. Když konečně ukořistili puk i pásmo, hned jej ztratili. Vypadalo to jako lehké oťukávání soupeřových nervů.

Tři porubští hráči měli obrovskou šanci skórovat. Mládkova střela se odrazila od betonů a následná Kropkova dorážka také neskončila v kleci. Ani Pěnčík neskóroval.

Jakoby se obou týmů držela smůla, protože akce hostí také neskončily oslavami. Několik minut drželi Opaváci útočné pásmo a když si jeden obránce vystřelil od modré, zastavil puk Csomor a ujel s ním. Nahrál na Robina Golu, ale Urbisch kotouč vyrazil vysoko za sebe.

Až v 11. minutě padl první gól, a to za Srokova záda. Ve hře 4 na 4 si Tomáš Hula v klidu najel před porubského gólmana a nahodil puk, který prolétl kolem lapačky do klece. A o pár vteřin později málem inkasovali domácí znovu. Nebýt včasného zásahu brankáře a jeho betonů, skončila by střela Heidera v bráně.

Hra hostí začala být agresivnější a dravější. Po puku šli jako hladoví supi, ale ne a ne navýšit stav, a Porubským se naopak nedařilo dorovnat. Teprve po prvním vhazování druhé třetiny se ozval ohlušující řev domácích.

Dvacet vteřin uběhlo, když padl gól. Csomor nahrál Robinu Golovi, který okamžitě využil nepozornosti opavského brankáře. Jenže po této brance dlouho ani jeden z brankářů neinkasoval. Snahy z obou stran byly, a málo jich nebylo. Rychlejší než střelci byli totiž gólmani, kteří včas zasahovali.

Šest minut před koncem druhé třetiny zvýšili stav opavští hráči. Dlouho otravovali v útočném pásmu, až dostali Sroku do pozice, ze které se rychle nestačil vrátit zpět a zakrýt klec. Do otevřené brány se tak pohodlně trefil Filip Otipka.

Porubští ovšem dorovnali. Urbisch nestačil zakročit a odkryté klece využil Martin Csomor. I když zbývalo několik minut, ani jeden z týmů už nezavěsil puk do brány.

V poslední části si porubští hráči vzali spíše na mušku soupeře. Co chvíli dělali hráčům Opavy naschvály a nejoblíbenější byl zákrok zvaný ¨kanada¨. Hráči hostí tak častěji čistili led, než stříleli. Naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Až v půli třetiny svítily na světelné tabuli číslice 2:3. Ano, hosté opět získali otěže zápasu. O branku se postaral David Rybka a poté se v bráně místo Sroky objevila Peslarová, která kluky podržela, ikdyž ji občas hosté pozlobili.

Už to totiž vypadalo, že budou porubští bez bodů. Opak byl pravdou. Pár nepovedených pokusů bylo, ale domácí to neodradilo a bojovali do posledního dechu. Čtyřicet sekund zbývalo do konce, když padla vyrovnávací branka. Porubští navíc hráli přesilovku, kterou po drzém průniku Robina Goly dokázal Jonáš Mládek přesnou trefou zúročit.

A jelikož byl stav nerozhodný, následovalo pětiminutové prodloužení. Bohužel ani po pěti minutách nebylo rozhodnuto o vítězi. Jely se tedy nájezdy. Nejprve jel za domácí Martin Csomor a trefil se. Za Opavu skóroval jen Daniel Slavík, kterému se jako jedinému Opavákovi podařilo překonat Peslarovou. Rozhodující nájezd za Porubu dal Patrik Gola. Domácí tak těsně zvítězili po samostatných nájezdech 4:3.

Ostatní výsledky 23. kola Extraligy mladšího dorostu

HC Vítkovice Steel : VHK Vsetín – 4:2

HC PSG Zlín : HC Oceláři Třinec - ?

HK MD Šumperk : HC Olomouc – 0:13

AZ Havířov : HC Zubr Přerov - 2:1 sn.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Věděli jsme, že Opava je takový nepříjemný soupeř. Bruslí šedesát minut, umí hrát tvrdě do těla a jsou agresivní. Věděli jsme, že nebudou mít dva kluky z výběru 96, Klapetka a Beneše. Když to ale vezmu na náš mančaft, tak nám chyběly také dvě opory – Maček v brance a Rataj jako kapitán a útočník. Chyběli nám, ale vyzkoušeli jsme si, jaké to je bez nich a musíme se naučit bez nich hrát. Oba totiž určitě půjdou do staršího dorostu. Na závěr se k nám přiklonilo štěstí, kdy jsme vyrovnali za pět minut dvanáct. Sroka byl v tomto zápase velice nervózní. Podal v brance špatný výkon. Zato Klára Peslarová podala parádní výkon a nájezdy jí také vyšly. Ceníme si dvou bodů, které jsme vyloženě vydřeli, ovšem těžší to bude v neděli ve Vítkovicích.

Miloslav Kukol (HC Slezan Opava): Myslím si, že to bylo hodně vyrovnané utkání. V závěru rozhodlo hlavně štěstí. Domácí nám dali vyrovnávací branku, i když jsme také měli hodně šancí a mohli navýšit stav. Hodně nás přehrávali. Myslím si, že jsme měli i trošku smůly. V prodloužení jsme byli v oslabení a bylo to těžké uhájit, ale nakonec jsme to zvládli. A samostatné nájezdy? To už je sázka do loterie. Vyhrála Poruba a já jim samozřejmě gratuluji.