Mladší dorostenci překvapivě podlehli předposlední Opavě

17.11.2010, Adam Bagar

Utkání mladšího dorostu v Opavě mělo být vcelku jasnou záležitostí. Jenže hostující hráči sehráli tzv. "zápas blbec". Přestože si Slezan v celém utkání nevytvořil souvislejší tlak, čtyřikrát udeřil v přesilové hře a zvítězil nakonec 5:4. Černou kaňkou na jinak kvalitní podívané byl výkon hlavního rozhodčího Šeděnky, který několika chybami hrubě ovlivnil výsledek utkání. Třemi kanadskými body se blýskl útočník Jakub Gelnar, ale ani to nestačilo na šestou výhru mladších dorostenců v sezoně. V neděli se RT TORAX pokusí potrápit v souboji Davida s Goliášem vedoucí Vítkovice.

Extraliga mladšího dorostu - 14.kolo st 17.11.
Hokejový klub Opava
Branky a nahrávky: 7. Heider (Ondruch), 34. Heider (Beneš), 45. Heider (Ondruch, Klapetek), 50. Rohovský (Štrbík), 57. Heider (Beneš, Rybka) - 30. Gola R. (Gelnar), 42. Gelnar (Kropka), 43. Gelnar (Gola R.), 48. Csomor (Rataj). Rozhodčí: Šeděnka - Černý, Moravec. Vyloučení: 8:8, navíc Fajkus 10 OT, Slavík (oba OPA) a Trefil (POR) 5 + OK. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Hokejový klub Opava: Urbisch - Levák, Hlaváček, Slavík, Volf, Štrbík, Fajkus, Rohovský, Martinec - Ondruch, Heider, Beneš, Krupa, Hula, Klapetek, Rybka, Horák, Otipka.
HC RT TORAX Poruba 2011: Herman - Trefil, Demel, Štěpán, Síkora, Balcar, Hranoš - Gola R., Gola P., Kropka, Csomor, Rataj, Pěnčík, Mládek, Gřeš, Havránek, Gelnar.

Hodnocení trenéra Petra Rambouska: Rozhodly přesilové hry. Soupeř v nich vstřelil čtyři branky. Musíme jednoznačně zapracovat na oslabení, protože jsme v nich inkasovali v posledních dvou zápasech osm branek, což je šílené číslo. Musíme do oslabení zapracovat také brankáře. V obranné fázi jsme příliš měkcí, chybí nám hráči, kteří by dokázali soupeře odstavit. Myslím si, že máme nejhorší beky v soutěži. Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, bychom brali za spravedlivou i remízu 4:4. V závěru utkání nás jednoznačně poškodil hlavní rozhodčí, který nepochopitelně vyloučil Kropku. Dám ruku do ohně, že se o faul nejednalo. Slezan dokázal tři minuty před koncem přesilovku využít a zvítězit 5:4. Už při první brance domácích se kotouč dotkl sítě, ale rozhodčí nereagovali, vzápětí skórovali poté, co hráč ležel v brankovišti. Při hře pět na pět si Opava skutečně nevytvořila žádný tlak. Za stavu 4:3 pro nás, udělal naprosto zbytečný faul Havránek, kdy jej soupeř čistě srazil tělem a on se rukou ohnal a dal mu facku, čímž prakticky dovolil soupeři srovnat. Skoro všechny branky jsme dali při hře pět na pět, v ní jsme byli jednoznačně lepším týmem. Byl to nešťastný zápas, který jsme měli vyhrát.

Zbývající zápasy 14. kola Extraligy ml. dorostu - sk. Východ:

HC Olomouc - HK MD Šumperk 16 : 2
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov 1 : 4