Ostravští hráči mají k play-off stále blíž a blíž

21.02.2007, Lukáš Bajgar

Sareza Ostrava hostila ve 46. kole Berounské Medvědy. Do utkání nastoupila sice ofenzivněji, ale byla to právě ona, kdo jako první inkasovala již v 9. minutě z hole Antonína Duška. Až v prostřední tercii převzala otěže pevně do svých rukou, Lukáš Klimek a posléze Petr Janečka stav zvrátili a domácí již vedení do konce nepustili, ba právě naopak, neustále jej navyšovali až na konečných 6:2. Dva body si připsal Radek Hubáček a společně se střelcem dvou branek Lukášem Klimkem patřili k nejlepším v utkání.

- 46.kolo st 21.2.17:00
Medvědi Beroun 1933
6:2(0:1, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 25. Klimek (Hubáček, Vajda), 33. Janečka (Mocek D., Bokroš), 43. Tesařík (Badžo), 44. Klimek (Hubáček), 57. Holuša (Gelačák, Sochorek), 60. Gelačák (Sochorek) - 9. Dušek (Jech, Jelínek), 54. Černý (Hudíček). Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 325. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.
HC Sareza Ostrava: Čech - Rimmel, Mocek J., Palík, Holík, Ovšák, Tesařík, Mocek D., Vajda - Janečka, Boháč, Bokroš - Gelačák, Červenka, Sochorek - Valušiak, Badžo, Glas - Holuša, Hubáček, Klimek
Medvědi Beroun 1933: Handl - Jelínek, Lukačovič, Nakládal, Čížek, Kameš, Hrach - Heřman, Vlček, Hobl - Dušek, Novotný, Jech - Černý, Pavel, Hudíček - Jindřich, Semorád, Mrňa

Sareza Ostrava bojující o účast v play-off začala proti Medvědům z Berouna jako již tradičně na domácí půdě s ofenzivními choutkami, Bokroš se již v úvodních vteřinách vyřítil na hostující Handla v bráně, ale blafák zůstal bez efektu, stejně jako Hudíčkův pokus na druhé straně. Téměř od samého počátku dostávali domácí příležitosti zahrát si v početní výhodě, okusili této možnosti hned čtyřikrát, kdežto hosté ani jednou. Ale chyba lávky, pakliže byste čekali, že Handl nevěděl, kde mu hlava stojí. Je pravda, že z dvojice brankářů Handl – Čech, která nastoupila do zápasu, byl prvně jmenovaný mnohem více vytížený, ale o ztrátu kytičky se nemusel až tolik obávat. Navíc nebezpečné kontry přiváděl Beroun téměř k dokonalosti, v tom prvním v podání Lukačoviče stála proti lapačka ostravského kasaře. Domácí povedenou ránu předvedl Badžo, jenže kotouč mířil do připravených betonů a poté vysoko nad všechny zúčastněné. V 6. minutě v červeném dresu hrající Sochorek rozezvučel horní tyč Handlovy brány, sice se radoval ze změny stavu utkání, ale brankový sudí správně branku neuznal. Dvě minuty nato nejdříve Jech prozkoušel Čecha z několika málo metrů, aby v čase 8:11 změnil Antonín Dušek nulu na straně Berouna na jedničku. Při vlastním oslabení převzal ideální pas Jecha a střelou nad lapačku nedal domácím šanci. Hrál se místy bojovný hokej, kde pro střely nebylo místo, výjimku tvoří snad Boháčova individuální akce s přiťuknutím Palíka, jen na samém konci polapena Handlem. V samotném závěru ještě Hudíček po spolupráci s Černým vystrašil domácího gólmana, ale když se neujala ani Mrňova rána, odcházeli Medvědi do kabin s jednobrankovým vedením.

V úvodních minutách prostřední části měli hosté ze hry více, neboť si konečně pro ně zahráli početní výhody, především pak Vlčkovy jedovky od modré zaváněly díky mnoha tečím brankou. Také Semorádův výlet podél pravého mantinelu završený střelou těsně mimo pravou tyč Čechovy brány nemohl nechat domácí obranu klidnou. Ve 25. minutě Lukáš Klimek zkušeným blafákem nad beton klečícího Handla bekhendem srovnává krok s hosty. Berounští hráči chtěli co nejdříve strhnout vedení opět na svou stranu, jenže Nakládal narazil na rozchytaného Čecha. Po polovině řádné hrací doby prozkoušel pozornost Handla v bráně ostravský štírek Holuša a nebýt skvělého instinktu muže v masce, mohla jít Ostrava dokonce do vedení. Co se nepovedlo nyní, za necelé dvě minuty napravil Petr Janečka v přesilové hře po zmatcích před berounskou kasou. I když Sareza bojuje o vyřazovací boje a Beroun zase využívá bojovnosti mladých kluků, na soupisce hned devět borců mělo v Zápise o utkání písmenko „J“, nedalo se v těchto momentech hry říci, zda je tomu opravdu tak. Dvě minuty před druhou sirénou ujelo hostující obraně duo Klimek – David Mocek a druhý jmenovaný rozezvučel pravou tyč Medvědí klece. Poslední akcí druhé části byla Heřmanova prezentace bojovnosti – na modré vypíchlo Rimmelovi kotouč, vydal se do asi čtyřicetimetrového sprintu, jen stopka v podání Čecha byla proti stavu 2:2.

Obraz hry poslední tercie se v ničem nepodobal tomu předchozímu, dopředu lze prozradit, že v ní také padlo pět branek. Ofenzivní choutky hned při prvním střídání dvakrát ukázal Heřman a jednou domácí Klimek. Ve 42. minutě sice Dušek donutil Čecha k zákroku, ale skóre se měnilo na druhé straně. Při hře o jednoho muže v poli navíc napřáhl na hranici útočného a středního pásma Jan Tesařík a těžkou ránu Handl přes hlouček hráčů ve výhledu zřejmě neviděl. Přesně čtyřiadvacet vteřin nato druhým zásahem navýšil na tříbrankový rozdíl Lukáš Klimek pohotovým najetím si mezi kruhy s následnou střelou, u níž si byl jist, kam touš posílá, neboť měl čas si místo vyhlédnout. To že v berounských borcích teče medvědí krev, nemusíme nikterak připomínat, Hudíček nechal vyniknout lapačku domácího brankáře a Jindřich po nenadálém výpadu mohl jen kroutit hlavou. Šestačtyřicátá minuta přinesla pro oko hokejového fajnšmekra pohlednou individuální akci Klimka, jenž se neohroženě vydal střemhlav celou ledovou plochou na výlet okrášlený nejedním vítězným osobním soubojem, z konečné příhry měl ale Handl více radosti i práce zároveň, v pohybu se famózně vytáhl proti nabruslenému Hubáčkovi. Heřman a také Novotný zase ukázali něco z umu hostujícího týmu, ale až Tomáš Černý korigoval. Z rohu kluziště se dvěma kroky přiblížil kase, nahodil a toporně stojícímu Čechovi propadl kotouč vedle nožů bruslí do brány. Na rozdíl jediné branky chtěl dotáhnout svůj celek Nakládal, ale jako jeho někteří spoluhráči předtím narazil na lapačku. V hektickém závěru se již radovali jen Ostravané: Michal Holuša nenápadnou střelou z mezikruží po Gelačákově souhře poslal černou gumu mezi betony – 5:2. V závěrečné minutě na konečnou šestku na straně domácích upravil Libor Gelačák dorážkou pod víko Sochorkova předešlého pokusu. Zajímavostí je také fakt, že hostující Handl si připsal v poslední části pouhé tři úspěšné zásahy dle oficiálních statistik. Sareza Ostrava nakonec vyhrála rozdílem čtyř tref a dá se říci, že zaslouženě, byť se dlouho nemohla proti organizované obraně hostí hlavně v početních výhodách prosadit.

Petr Fabián (Sareza): „Kluci možná byli poznamenaní utkáním s Hradcem, hráči až moc chtěli. První třetina nevypadala, tak jak si kluci představovali. Na druhou stranu dal Dalibor Sochorek určitě gól. Škoda je, že první liga nemá video, také hlavní rozhodčí říkal, že je to škoda, protože si sám nebyl jistý, zda to byl či nebyl gól. Rozhodčí si musí být jistý, že branka padla, jinak ji neuzná. Po první třetině jsme měli menší rozhovor. Po zbytek zápasu se na hokej dalo dívat.“

Karel Najman (Beroun): „První třetinu jsme odehráli dobře, disciplinovaně. Plnili jsme co jsme si před zápasem řekli. Po prvním gólu, který jsme inkasovali, jsme upustili od našich záměrů a zápas pak byl jedno velké dobrodružství. Sareza do nás šla důrazněji, my jsme byli nedůslední v obranném pásmu. Výsledek zápasu je krutý, protože jsme byli půl zápasu byli vyrovnaným soupeřem. Nám se třetí třetina vůbec nepodařila, byli jsme nekoncentrovaní, bez pohybu, čekali jsme na to, co budou domácí hrát.“