Za tímto týmem stojím a pevně věřím, že to dotáhne daleko, prohlásil odhodlaně Petr Fabián

Vladimír Vronka, 22.02.2007
Sareza Ostrava přivítala doma berounské Medvědy, kterým již o nic nešlo, a proto mohli hrát uvolněně. Ze začátku to tak opravdu vypadalo. Od poloviny utkání byla Sareza lepší a hosté hráli až moc bezstarostně. Trenér domácích Petr Fabián mohl opět použít posily z extraligy, která svou základní část v úterý uzavřela. Hvězdou zápasu byl po zásluze vyhlášen Lukáš Klimek (na snímku), který dal velmi důležitou první branku, čímž zahájil obrat ve skóre.

Trenér Sarezy Ostrava Petr Fabián mohl být po zápase s Berounem spokojen s výsledkem, ale po první třetině to nevypadalo na vysoké vítězství: „Kluci možná byli poznamenaní utkáním s Hradcem, hráči až moc chtěli. První třetina nevypadala, tak jak si kluci představovali. Po první třetině jsme měli menší rozhovor na téma, jak by měl vypadat hokej, a že pokud zapojí vše, co jsme trénovali celých sedm měsíců, tak bude hokej o něčem jiném. Po zbytek zápasu se na hokej dalo dívat.“ V šesté minutě se měla Sareza ujmout vedení, Dalibor Sochorek zavěsil puk pod horní tyč, rána však byla velmi prudká a vylétla ven z brány. Hlavní rozhodčí René Trombík si nebyl jistý, zda branka padla. Rozhodčí si musí být stoprocentně jistý brankou, takže ji správě neuznal. V extralize by se však šel určitě poradit s videorozhodčím, ale v I. lize tato možnost není. „Dalibor Sochorek dal určitě gól. Škoda je, že první liga nemá video, také hlavní rozhodčí říkal, že je škoda, že není video, protože sám si nebyl jistý, zda to byl či nebyl gól. Rozhodčí si musí být jistý, že branka padla jinak by ji neměl uznat,“ potvrdil i ostravský trenér, že se rozhodčí zachoval správně.

Za Sarezu nastoupili hráči, kteří v úterý bojovali na extraligovém ledě. Radek Hubáček a David Mocek si zahráli ve valašském derby. Lukáš Klimek pomáhal porazit Slavii. „Snažil jsem se hrát co nejdéle na čtyři řady, protože kluci, kteří hráli v úterý extraligu, toho měli hodně a já jsem se snažil je posílat na led co nejméně, ale nakonec to byli právě oni, kteří pomohli pozvednout úroveň zápasu. Jde vidět, že do extraligy patří. Bylo vidět, že je tým potřebuje.“ Naopak tým postrádal kapitána Pavla Šebestu, který v zápase s Hradcem Králové nastoupil nemocen. Chybí také tahoun juniorky Vladimír Svačina, kterého v letošní sezoně potkala řada zranění. „Dnes jsme nechali odpočívat Pavla Šebestu, protože je silně nachlazený nebo má chřipku. Asi nebude hrát ani v sobotu, ale to se ještě uvidí. Dává se nám dohromady Vláďa Svačina, který nabírá s Liborem Poláškem fyzické síly, teď je v plné zátěži. Věřím tomu, že příští týden bude k dispozici. To znamená, že přibudou další dva útočníci a bude z čeho vybírat. Nepotřebujeme další hráče z extraligy, kteří by nám pomohli. Hráči, kteří zde jsou, se zasloužili o umístění v tabulce a o body, bylo by nespravedlivé, kdyby zasáhli hráči, kteří nemají se sezónou nic společného. Výjimkou je předem vyhlédnutý Radek Hubáček. Za tímto týmem stojím a pevně věřím, že to dotáhneme daleko.“

Nejlepším hráčem zápasu by po zásluze vyhlášen Lukáš Klimek, který v zápase dal dva góly. „Byl to těžký zápas. Berounu již o nic nejde a mohl hrát v klidu. Měli bychom zápasy s těmito týmy vyhrávat, protože pořád bojujeme o play – off, které by nám snad nemělo uniknout.“ Sareza odehrála první třetinu velmi špatně, nedařily se ani přesilové hry, kterých měli domácí několik, naopak při jedné z nich inkasovali. „Možná jsme Beroun lehce podcenili, odskakovali nám kotouče, nezvládali jsme přesilovky. Nic se nám nedařilo. Od druhé třetiny jsme to zlepšili a zaslouženě vyhráli.“ V extralize letos odehrál 26 zápasů, ve kterých zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. První sezóna je však hlavně o získávání zkušeností. „Byla to velká zkušenost, ale také obrovský neúspěch, protože jsme nepostoupili do play - off. V kabině zavládlo velké zklamání. Třinec a Znojmo vyhráli, čímž nám zavřeli cestu. Nechytili jsme začátek sezóny a pak jsme to již nedokázali dohnat. Jsem rád, že jsem dostal možnost si zahrát ve Vítkovicích, i když jsem ve čtvrté řadě moc nehrál. Příští rok se snad v extralize prosadím ještě více, poperu se o to.“