Naděje ještě žije! Junioři přetlačili Warriors 2:1 a o play down rozhodne poslední kolo

04.03.2022, Patrik Rošič

V pátek 4. března zajížděli junioři k předposlednímu utkání základní části Ligy juniorů a čekala je těžká práce. Potřebovali nutně vyhrát za tři body. To se jim i podařilo! Sice od druhé části byli více vidět domácí, Poruba však těsný výsledek uhájila a i díky Marka Slíže slaví Porubané plný bodový zisk. Záleželo především i na výsledku Šumperku, který nedokázal bodovat a to znamená, že Poruba má ještě možnost vyhnout se play down.

Liga juniorů - 41.kolo pá 4.3.19:10
HCM Warriors Brno
1:2(0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Heinrich (Marčík, Rašovský) – 15. Siekerka (Hradil), 16. Barčák (Hradil). Rozhodčí: Maršálek – Hrabal, Štěrba. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HCM Warriors Brno: Hollý – Orsech, Mahdal, Milotínský, Brokeš – Toman, Marčík, Staněk T., Kelbl, Láryš, Staněk A., Stárek, Rašovský, Heinrich
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Kelnar, Dinmukhammed, Fišara, Macias, Hlaváč, Ludvík – Halata, Chovanec, Hradil, Barčák, Kolat, Siekerka, Koudelný, Elze, Prokeš, Lysoněk

V úvodu první třetiny mohla jít Poruba rychle do vedení, nabídnutou přesilovku ale nedokázala využít. V patnácté minutě se však junioři Poruby radovali, když stav utkání otevřel Mateusz Siekierka. Za minutu a půl bylo pro Porubany veseleji, protože na dvoubrankový rozdíl upravil Jonáš Barčák. Následně měli Porubští další početní převahu, ani tu ale využít nedokázali. Poruba tak šla do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Od druhé třetiny až do konce se Poruba převážně bránila. Zkraje třetiny šel na trestnou Koudelný, domácí ale touto příležitostí pohrdali. V polovině periody se už ale ze snížení radovali. Na 1:2 snížil David Heinrich. Do konce zápasu ještě nějaká vyloučení přišla, ani jeden tým ale početní převahy nevyužil, a tak zápas skončil těsným rozdílem 1:2.