Junioři válí! Po skalpu brněnských Warriors si připisují další výhru

26.11.2021, Patrik Rošič

Junioři ve dvacátém kole zamířili na led brněnských Warriors. Cíl byl jasný. Potvrdit aktuální formu a přivést domů tři body. To se i povedlo. O vítězství se rozhodlo už v první třetině a Poruba si tak připsala čtvrtou výhru v řadě.

Liga juniorů - 20.kolo pá 26.11.19:10
HCM Warriors Brno
1:5(0:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 60. Staněk (Heinrich) – 8. Mikula (Barčák, Macias), 12. Černý (Halata), 29. Dinmukhammed (Kelnar, Halata), 44. Chovanec (Halata, Černý), 60. Kolat (Chovanec, Dinmukhammed). Rozhodčí: Held – Kučera, Viskot. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. Diváci: 32. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
HCM Warriors Brno: Vystavěl – Milotinský, Vacek, Mlčoch, Mareček, Brokeš, Stárek, Marčík, Láryš, Staněk, Marek, Rašovský, Heinrich, Toman, Novotný
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Macias, Černý, Mrozek, Dinmukhammed, Kelnar, Halata, Mikula, Hradil, Koudelný, Siekierka, Kolat, Chovanec, Urbančík, Barčák, Prokeš

První záznam do zápisu přišel už ve 3. minutě. Nebyl to ale záznam gólový, nýbrž prvních trestných minut. Přesilovku si zahrála Poruba. Tuto šanci ale nevyužila. Po pár okamžicích se už ale Porubští radovali. Stav utkání otevřel Patrik Mikula. Další branka padla přibližně v polovině první části. Na dvoubrankový rozdíl upravil Vojtěch Černý. Následovala druhá část, ve které se skóre měnilo jednou. Isin Dinmukhammed rozjásal porubskou střídačku potřetí.

Do třetí tercie opět vkročili lépe hráči HC RT TORAX. O čtvrtý zářez červenobílých se postaral Pavel Chovanec. Další brankové záznamy přišly až ke konci periody. Čisté konto vzal Marku Slížovi, třicet pět vteřin před sirénou, Tomáš Staněk. Na to ještě stihli ale Porubští odpovědět. Šestnáct sekund do konce svítilo na světelné tabuli, když se prosadil i Dominik Kolat.