Junioři se rozjeli a už nejsou poslední, Slíž se blýskl druhou nulou v řadě

22.10.2021, Patrik Rošič

Junioři v rámci 11. kola Ligy juniorů zajížděli na led brněnských Warriors. Cíl byl jasný, oplatit soupeři prohru ze svého ledu. To se i podařilo. Poruba dokázala vyhrát 2:0, uspěla potřetí za sebou a poprvé od začátku soutěže se odlepila ze dna tabulky. Je zapotřebí zmínit i parádní výkon brankáře Marka Slíže, který vychytal druhé čisté konto v řadě.

Liga juniorů - 11.kolo pá 22.10.19:10
HCM Warriors Brno
0:2(0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 39. Plevka, 40. Macias (Hlaváč). Rozhodčí: Skopal – Otáhal, Zábršová. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 43. Průběh utkání: 0:2.
HCM Warriors Brno: Horák – Vacek, Mlčoch, Mahdal, Orsech, Milotinský, Brokeš – Toman, Marčík, Horký, Holotík, Kelbl, Zelinka, Staněk, Novotný, Rašovský, Heinrich
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Fišara, Mrozek, Kelnar, Macias, Hlaváč, Ludvík – Plevka, Chovanec, Fornál, Koudelný, Siekierka, Žák, Halata, Kolat, Lysoněk

První třetina byla z obou stran nervózní. Místo gólů byly tak k vidění pouze přesilovky. Ani jeden z týmů však nabídnuté šance využít nedokázal.

Na gól se čekalo až do 39. minuty, kdy rozjásal porubskou střídačku při vlastním oslabení Jakub Plevka. Za dalších 54 sekund se hráči Poruby radovali podruhé, na dvoubrankový rozdíl upravil Kacper Macias.

Ve třetí periodě už další góly nepadly, brankář Marek Slíž tak chytil všech 26 pokusů soupeře a natáhl neprůstřelnost už na 120 minut a 40 sekund.

Junioři se po třetí výhře za sebou poprvé v ročníku posunuli v tabulce východní skupiny, aktuálně jsou pátí o bod právě před Brnem. Další výhru budou chtít přidat už v neděli, kdy od 13:30 hostí Šumperk.