Mladší dorostenci v Opavě ztratili dvoubrankové vedení a nakonec v prodloužení padli

03.01.2010, Adam Bagar

První utkání nového roku 2010 sehráli mladší dorostenci VOKD Poruby na půdě opavského Slezanu. K vidění byl zajímavý souboj, ve kterém padlo devět branek, nouze nebyla také o tresty, když hlavní rozhodčí udělil celkem 89 trestných minut. Poruba si dokázala v průběhu druhé periody vytvořit dvoubrankový náskok, jenže Opavští jej dokázali smazat a poslali tak zápas do prodloužení, ve kterém se odehrálo pouhých dvaadvacet vteřin. Zajímavostí je také fakt, že všechny branky Slezanu dala tatáž lajna, na kterou zjevně porubská obrana nemohla najít recept. Ani v letošním třetím vzájemném měření sil tak neodcházelo VOKD bez bodového zisku. Tentokrát však podlehlo Opavě 4:5 po prodloužení. Dvě branky dokázal vstřelit Robin Gola, o další trefy se postarali Pobuta s Pelechem.

- 22.kolo ne 3.1.13:00
Hokejový klub Opava
5:4p(1:1, 2:3, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Jaroš (Vrábel, Štencel), 21. Štencel (Jaroš), 39. Vrábel (Jaroš), 51. Štencel (Rohovský, Vrábel), 61. Štencel (Jaroš) - 8. Gola (Gelnar), 24. Gola (Kaleta, Smrčka), 32. Pobuta (Rataj, Wolný), 37. Pelech (Pěnčík). Rozhodčí: Šutara - Moravec, Krakovčík. Vyloučení: 10:7, navíc Slavík, Juran (oba OPA) a Pelech (POR) všichni 10 OT, Hudeček (OPA) 5 + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 5:4.
Hokejový klub Opava: Kostka - Rohovský, Dziadkowiec, Hon, Slavík, Rein, Matušek, Štencel - Vrábel, Rybka, Heider, Clos, Hula, Hudeček, Machač, Vojvodík, Juran, Jaroš.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Demel, Juřík, Soukal, Vrána, Trefil, Zuščík - Wolný, Pobuta, Gola, Kaleta, Kropka, Rataj, Pěnčík, Smrčka, Gelnar, Csomor, Pelech.