První novoroční utkání sehraje mladší dorost s tabulkovým sousedem

Adam Bagar, 02.01.2010
Jako jediní ze všech kategorií absolvovali mladší dorostenci již v první novoroční den tréninkovou jednotku. Není se však čemu divit, protože již v neděli 3. ledna sehrají utkání v nedaleké Opavě. K vidění tak bude souboj o sedmé místo tabulky. Právě Poruba totiž jakoby vytvořila s Opavou dvojici, která má na svém kontě téměř shodný bodový zisk a z obou stran nemůže ani jeden ze soupeřů počítat s tabulkovým posunem či poklesem. Šestí Valaši mají na Porubu sedmnáctibodový náskok, naopak devátý Šumperk již čtrnáctibodovou ztrátu. Zatím oba letošní duely zvládli lépe Porubští. Budou se radovat i do třetice nebo snad tentokrát zvítězí Slezan? To se dozvíme po odehrání utkání, které je na programu od 13:00 hod.

Poslední tři odehraná utkání Opavy

HC Slezan Opava – HK Mladí Draci Šumperk 4 : 1

HC Havířov Panthers – HC Slezan Opava 6 : 2

HC Slezan Opava – SHK Hodonín 5 : 2

Poslední tři odehraná utkání VOKD Poruby

HC VOKD Poruba – HC Havířov Panthers 2 : 6 (1:2, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky:
1. Pobuta (Rataj, Demel), 57. Pobuta (Soukal) - 8. Vyčesaný (Ryška, Regoš), 12. Václavík (Křibík, Jonáš), 21. Pastrňák (Vyčesaný), 23. Křibík, 26. Churý (Jonáš), 47. Churý (Vyčesaný).
více o zápase

SHK Hodonín - HC VOKD Poruba 3 : 7 (1:3, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky:
19. Růžička (Račický), 38. Kučera, 40. Růžička - 15. Pobuta (Rataj, Smrčka), 17. Csomor (Pěnčík, Gelnar), 18. Rataj (Vrána), 22. Gola (Demel, Kropka), 23. Gola (Gelnar), 49. Gelnar (Csomor), 53. Trefil (Rataj).
více o zápase

HC VOKD Poruba – HC Olomouc 1 : 5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky:
54. Smrčka (Pobuta, Rataj) - 1. Hánl (Jergl, Čamek), 32. Jergl (Augustin), 49. Hánl (Minařík), 57. Bauer (Jergl, Macek), 59. Hánl (Nedopil).
více o zápase

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HC Slezan Opava: Horák - Rohovský, Dziadkowiec, Hon, Rein, Matušek, Fajkus, Prusek - Vrábel, Alari, Heider, Hula, Rybka, Hudeček, Machač, Vojvodík, Juran, Jaroš.

HC VOKD Poruba: Maček (od 25. Oborák) - Demel, Pitřík, Juřík, Soukal, Vrána, Trefil - Mládek, Hranoš, Wolný, Pobuta, Gola, Zuščík, Seget, Kaleta, Kropka, Rataj, Pěnčík, Smrčka, Gelnar, Csomor.

Vzájemná utkání z letošní sezóny

HC Slezan Opava – HC VOKD Poruba 4 : 5 sn. (1:0, 1:2, 2:2 – 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky:
1. Vrábel (Štencel), 32. Rohovský (Hudeček, Jaroš), 48. Štencel (Rohovský, Vrábel), 49. Boubeníček (Štencel) - 25. Hawlík (Vrána, Gola), 36. Trefil (Gola), 47. Csomor (Pobuta), 51. Csomor (Gelnar), rozhodující sam. náj. Pobuta.

HC VOKD Poruba – HC Slezan Opava 5 : 2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
3. Kaleta (Gola R.), 10. Kaleta (Wolný, Gola R.), 13. Kaleta (Gola R.), 32. Pěnčík (Rataj), 58. Gelnar (Rataj) - 23. Hudeček (Jaroš, Vrábel), 26. Jaroš (Hudeček).

Tabulka + statistiky po 22. kole

Tabulka extraligy mladšího dorostu po 22. kole