
Porubská jízda na Warriors Cupu! Žáci ovládli prestižní turnaj v Brně
Triumf v Brně: Poruba vládla od začátku do konce
O víkendu 18.–20. dubna 2025 se v Brně konal prestižní mládežnický turnaj Warriors Cup, kterého se zúčastnilo 16 týmů, převážně z celoroční CCM ligy. Porubští hokejisté ročníku 2014 pod vedením trenérů Michala Barinky, Lukáše Horňáčka a vedoucích týmu Karla Španihela a Viktora Mikolajka předvedli skvělý týmový výkon a zaslouženě celý turnaj vyhráli.
„Kluci se nezalekli konkurence, podali týmový výkon a turnaj na celé čáře vyhráli,“ komentoval vystoupení vedoucí týmu.
Statistiky mluví jasně: Dominance Poruby
Poruba prošla skupinou B jako vítěz, když ze šesti zápasů získala 9 bodů s celkovým skóre 17:12. Následně zvládla čtvrtfinále proti Havlíčkovu Brodu (7:4), semifinále proti Letcům Letňany (4:2) a ve finále porazila domácí Warriors Brno 7:4.
Cesta Poruby turnajem:
- Skupina B: 1. místo (9 bodů)
- Čtvrtfinále: Poruba – Havlíčkův Brod 7:4
- Semifinále: Poruba – Letci Letňany 4:2
- Finále: Poruba – Warriors Brno 7:4
Poruba tak zakončila turnaj s nejvyšší úspěšností 78 %, což bylo suverénně nejlepší hodnocení mezi všemi účastníky.
Albert Schmida: Král bodování
Jedním z tahounů týmu byl bezesporu Albert Schmida, který ovládl individuální statistiky. V šesti utkáních nasbíral neuvěřitelných 24 bodů (14 gólů + 10 asistencí). Stal se tak nejproduktivnějším hráčem turnaje a zároveň druhým nejlepším střelcem.
Top 3 bodování:
- Albert Schmida – 24 bodů
- Adam Vlk – 19 bodů
- Kryštof Křiva – 18 bodů
Top střelci:
- Jaroslav Kejř – 15 gólů
- Albert Schmida – 14 gólů
- Kryštof Křiva – 12 gólů
Úspěšná sezona pokračuje
Turnaj v Brně byl dalším potvrzením skvělé formy porubského ročníku 2014. Jak zmínil vedoucí týmu, kluci letos odehráli už 7 turnajů, z nichž si odvezli 6 zlatých medailí. V rámci svazové soutěže se navíc dokázali prosadit i se dvěma týmy – červený tým skončil na výborném 2. místě, bílý tým obsadil solidní 12. příčku.
„Zřejmě slušnej oddíl,“ dodal s úsměvem vedoucí týmu Karel Španihel.