Porubský mladší dorost si poradil s Opavou suverénně 8:0

21.02.2010, Kateřina Juříková

Poruba přivítala na svém ledě Opavu. Do chvíle než tyto mužstva vstoupily na led, nikdo netušil, jak to může dopadnout. První třetina patřila domácím, kteří stříleli ostošest, ale podařilo se jim dát jen dvě branky z holí Gelnara a Rataje. Druhá třetina skončila skončila stavem bezbrankovým. Závěr utkání si domácí hráči vychutnali. Celkem nastříleli šest branek (Csomor 2, Kropka, Gola, Pobuta a Kaleta). Marek Maček podržel svůj tým a z ledu odcházel jen s pár šrámy na betonech. Výhra 8:0 tak zajistila domácím další tři body. Bohužel na obou stranách bylo po jednom zranění. Martin Csomor, autor dvou branek, si dokonce sezóny již zřejmě nezahraje, protože po nárazu u mantinelu utrpěl zranění pravého ramene. Opavský Jiří Hon po pádu narazil do mantinelu a Rataj nešťastně také spadl a přimáčkl jej. Bek hostí tak skončil s otřesem mozku. Další utkání sehrají porubští mladší dorostenci 28. února na ledě šumperských Draků.

- 31.kolo ne 21.2.10:00
Hokejový klub Opava
8:0(2:0, 0:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 3. Gelnar (Demel), 12. Rataj (Kropka), 43. Csomor (Pěnčík, Gelnar), 47. Csomor (Gelnar, Demel), 49. Kropka (Gola, Rataj), 50. Gola, 54. Pobuta (Pelech, Kaleta), 60. Kaleta (Soukal). Rozhodčí: Janda - Bednář, Krakovčík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 63. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 2:0, 8:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Demel, Síkora, Baca, Juřík, Špil, Soukal, Vrána, Trefil, Wolný, Pobuta, Pelech, Gola, Seget, Kaleta, Kropka, Rataj, Pěnčík, Gelnar, Csomor
Hokejový klub Opava: Horák - Rohovský, Dziadkowiec, Hon, Slavík, Rein, Matušek, Fajkus, Ondruch, Heider, Boubeníček, Hula, Rybka, Beneš, Cios, Juran

Utkání mezi Porubou a Opavou začalo velmi dobře. Hned v začátku mohl skórovat Rybka, ale jeho střela se nepovedla. Za domácí se o branku pokusili Gola s Kropkou. Oba se však trefili pouze do betonů. Zato Jakub Gelnar svým backhandem zavěsil Horákovi puk přes rameno a v čase 3:15 tak domácí vedli 1:0. Boubeníček ujel Soukalovi a pořádně to Porubským zavařil. Jeho střelu ovšem Maček úspěšně odrazil. Domácí měli celou třetinu kotouč jen pro sebe a soupeřům ho půjčili jen málo kdy, a když už tak jen na krátký čas. Rataj s Golou si nahrávali v útočném pásmu, ale Ratajova střela skončila v lapačce. Hosté tedy zvolili jinou taktiku a na hráče s toušem útočili vždy dva, ale ani tohle domácí nezastavilo. Matušek chtěl mermomocí dorovnat. Maček jen nastavil vyrážečku a kotouč letěl pryč. Porubští měli v desáté minutě početní výhodu 5 na 3, ale Pěnčík, jenž stál před bránou, nahodil lehce puk, ale neskóroval a přesilovku tak domácí nevyužili. Horák měl veliké štěstí, protože neviděl přes hráče své i soupeřovy Juříkovu nahazovací střelu od modré, ale naštěstí pro něj kotouč zachytil. V čase 12:37 tomu nezabránil. Tomáš Rataj zvýšil na 2:0 a k tomu stačil zalehnout soupeřova gólmana. Nedlouho poté se kotouče zmocnil Vojvoda, který ujel Demelovi a Soukalovi. Ale branka nepadla, neboť střela letěla příliš vysoko a zasáhla horní tyč. Kropka a ani Juřík ke konci třetiny neskórovali. Třetina tak skončila 2:0 pro domácí.

Na začátku druhé třetiny zaútočili Opavští. Vojvodík a následně dorážející Boubeníček porubského gólmana nepřekonali. Gradační křivka této hry se začala postupně zvedat, neboť oba týmy přidaly na tempu. Heider ujel všem, jenže Mačka už nepřekonal. Gelnar nastřelil jen betony. Vrána a Kaleta postupovali před Horáka a nahrávali si, ale Kaletova střela se odrazila od betonů. Porubští pak hráli asi jednačtyřicet sekund ve třech a připravili Opavě malou šanci skórovat. Tu ovšem soupeř nevyužil hlavně proto, že Demel stačil zachytit kotouč dříve než protihráč a vyhodil jej za brankovou čáru k Horákovi. Ten si ovšem po pár minutách málem dal vlastní branku. Jen pár centimetrů chybělo puku, aby spadl opavskému strážci do klece, když ho odrážel svou holí. V této třetině se nikomu branku nepovedlo dát. Ani Kaletovi, který najížděl sám. Na branky tak stále vedli domácí.

Závěr utkání již patřil Porubským hráčům. Trio Csomor-Pěnčík-Gelnar opět ukázalo, jak dobře vědí, kde který z nich je. V čase 42:47 vstřelil zvedáčkem Martin Csomor již třetí branku. Horák nestihl včas nastavit lapačku. Opavští to nehodlali nechat tak a pořádně zatopili Mačkovi a jeho bekům Vránovi a Soukalovi. Ti zažili pořádný kolotoč a honičky kolem své klece. Prostor nakonec uchránili. Po zaznění tyče, která správným směrem odrazila kotouč, bylo jasno. Martin Csomor v čase 47:05 opět dokázal svou přesnost. Na Mačkových betonech jen přibývaly šmouhy, protože Boubeníček znovu nedal. Bohužel Beneš, Heider a Rybka také nesnížili stav. Neuvěřitelná branka padla v čase 48:49. Adam Kropka jen tak nahodil puk, se kterým Horák posléze spadl do klece. Oslabení? Kdepak, to taky porubské nezastavilo. Robin Gola ukořistil černou placku a sám se ocitl před Horákem, který proti tomuhle borci neměl šanci. V oslabení mohl ještě skórovat Rataj, ale neuspěl. Kapitán domácích Pavel Pobuta nezahálel a v čase 53:49 skóroval. Opava tak ztratila naději alespoň na jednu jedinou branku a jen se bránila. Porubský gólman si to vzápětí pořádně zavařil. Chtěl zpoza brány vyhodit kotouč kolem mantinelu a najednou se tam objevil muž v červeném. Juřík jej stačil dojet a zabránil nejhoršímu. Osmou branku dal šest vteřin před koncem Jakub Kaleta. Porubští tedy vysoko vyhráli a připisují si tři cenné a zasloužené body.