Mladší dorost si připsal po dlouhém čekání další body, když nadělil vysokou porážku Hodonínu

28.10.2009, Kateřina Juříková

Dlouho Porubští čekali na další body a po zápase s Hodonínem se mohli radovat. Nejenže získali tři body, ale také dali svým soupeřům pořádnou desetibrankovou nadílku. Hosté bohužel neskórovali ani jednou, zato domácí měli hodně vytáhlé drápky. V první třetině padly celkem čtyři branky, ve druhé dvě a v poslední opět čtyři. Nejvíce se dařilo Pavlu Pobutovi. Ten dal hattrick (z toho třetí branka byla zároveň jubilejní desátá) a k tomu si navrch připsal tři nahrávky. Další utkání sehrají Porubští v neděli 1.11. na ledě Havířova.

- 11.kolo st 28.10.15:45
SHK Hodonín
10:0(4:0, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 2. Gelnar (Pěnčík), 2. Rataj (Smrčka, Pobuta), 5. Kaleta (Wolný), 6. Pobuta (Masarovič), 26. Rataj (Pobuta), 31. Csomor (Pěnčík, Soukal), 42. Pěnčík (Trefil), 43. Pobuta (Rataj, Kaleta), 51. Gola (Pobuta), 53. Pobuta (Smrčka). Rozhodčí: Jeřábek J. - Gančarčík, Čaja. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 33:19. Průběh utkání: 0:0, 10:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Oborák - Masarovič, Juřík, Špil, Soukal, Vrána, Trefil, Wolný, Pobuta, Gola, Zuščík, Seget, Kaleta, Kropka, Rataj, Pěnčík, Smrčka, Gelnar, Csomor
SHK Hodonín: Polách (od 3. Vlach) - Flamík, Písařík, Sobotka, Šmehlík, Rauš, Račický, Venclík, Janota, Výmola, Osička, Sedlák, Bureš, Kučera, Stránský

Porubští mladíci se hned v úvodu rozjeli. V čase 2:13 po Pěnčíkově nahrávce skóroval Jakub Gelnar, který pálil do prázdné klece a to samé se povedlo v čase 2:30 i Tomáši Ratajovi. Poté hosté vyměnili svého strážce a do brány se místo Davida Polácha postavil Jan Vlach. Ale ani ten nezabránil dalším gólům. V čase 5:12 mu do brány nahodil kotouč Jakub Kaleta, který zvedl svou střelu, a ta proletěla pod gólmanovou paží. O pár sekund později, v čase 6:00, dal branku Pavel Pobuta. Domácím se dařilo ve všech směrech. Jak v obraně, tak v útoku. Svým soupeřům téměř nedovolili vystřelit a zdržovali se převážně v jejich obranném pásmu. Hráči Hodonína se ovšem pokusili střílet na Oboráka, ale buď jim v tom někdo zabránil, anebo pohotový gólman střelu odrazil. Domácí i nadále vystrkovali své drápky, ale další branku už nedali. Třetina tedy skončila suverénním výsledkem 4:0.

Druhá třetina začala velmi zostra a oba týmy byly hodně dravé. Puk létal všemi směry, jen ne do branky. Hodonínští se snažili skórovat a Porubští naopak chtěli zvýšit svůj náskok, ale až do páté minuty se to nikomu nepovedlo. V čase 25:51 dali branku opět domácí. Tomáš Rataj objel hodonínskou branku a posunul puk směrem k Vlachovým betonům. Kotouči se zřejmě nechtělo, neboť klouzal po ledě velice pomalu. Nakonec však v kleci skončil. V čase 31:31 padla šestá branka do klece hostí. Martin Csomor si počkal, Vlach šel do rozkleku a porubský útočník tak mohl zavěsit. Hostům se bohužel stále nedařilo skórovat. Vynutili si sice pár faulů a hráli přesilovky, ale ani ty jim nebyly nic platné, protože je domácí vždy vytlačili před jejich gólmana. Žádná branka již nepadla, a tak třetina skončila 6:0.

I třetí třetinu otevřeli domácí v čase 42:25 gólem, kdy Marek Pěnčík překonal Vlacha. V čase 43:42 dalo branku trio Pobuta - Rataj - Kaleta. Kaleta nahrál Ratajovi a ten poslal puk za sebe najíždějícímu Pavlu Pobutovi, který ihned pálil na nic netušícího brankáře. V půli třetiny dal Porubským málem branku Bureš. Pohotový Oborák ho nejenže zastavil, ale zabránil i jedoucímu kotouči vjet do brány. V čase 51:33 dal branku Robin Gola a domácí tak už od desítky dělila pouze jedna jediná branka. Tu desátou dal v čase 53:42 zvedáčkem najíždějící Pavel Pobuta. Hosté tak už věděli, jak tento zápas skončí, ale pořád se nechtěli vzdát bez boje a bojovali do posledního dechu. A i když domácí mohli přidat ještě jeden gól, jedenáctá branka už nepadla. Utkání skončilo vysokým skóre v podání domácích 10:0.