Čtvrtá výhra se nekonala, tentokrát si body odvezl Hodonín

11.02.2010, Kateřina Juříková

Porubští mladší dorostenci na svém ledě přivítali hráče z Hodonína. Třikrát již nad tímto soupeřem, který je na konci tabulky, vyhráli. Tentokrát to ovšem dopadlo jinak. Do desáté minuty v první třetině nepadla žádná branka. První gól padl ze strany hostí, ale o pár minut později domácí dorovnali zásluhou Pavla Pobuty. Druhá třetina dopadla hůře pro Porubské, kteří po této třetině prohrávali 1:3. Závěrečná část utkání vypadala ze začátku slibně. Daniel Vavroš snížil svou krásnou rychlou střelou od modré na 2:3, ale tato druhá branka domácím k získání bodů nestačila. Hosté totiž do konce třetiny zvedli skóre až na tříbrankový náskok a domácí už nedokázali dorovnat. Zápas tedy skončil 2:5 a tři body si zaslouženě odvezli Hodonínští. Další utkání sehrají Porubští mladíci 14.2. na ledě Havířovských Pantherů.

- 29.kolo čt 11.2.18:00
SHK Hodonín
2:5(1:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 16. Pobuta (Csomor), 45. Vavroš (Pelech) - 12. Venclík (Růžička, Rauš), 21. Výmola (Kučera, Růžička), 23. Hložánek E. (Růžička), 48. Růžička, 59. Růžička (Sedlák). Rozhodčí: Krenželok - Czubaj, Zachara. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 100. Střely na branku: 22:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Baca, Vavroš, Soukal, Vrána, Gola P., Hranoš, Wolný, Pobuta, Pelech, Gola R., Zuščík, Seget, Kaleta, Kropka, Smrčka, Stupka, Csomor
SHK Hodonín: Šťastný - Flamík, Písařík, Růžička, Rauš, Venclík, Spáčil, Janota, Výmola, Sedlák, Kučera, Stránský, Hložánek M., Prčík, Hložánek E.

První třetina začala tlakem Porubských, kteří sice párkrát na Šťastného vystřelili, ale do klece kotouč nespadl. Hodonínský Spáčil měl dva pokusy a ty také neskončily v bráně. Rauš se snažil dorazit střelu za Mačka, ale bohužel mu Vrána jeho úmysl překazil. Dlouho trvalo, než se jednomu z týmů podařilo skórovat. První branky se dočkali hosté až v čase 11:18. Michal Venclík vypálil a domácí bek nešťastně jeho střelu tečoval mezi Mačkovy betony. Hosté stále doráželi, ale další branka padla z holí Porubských. Pavel Pobuta dostal přihrávku od Csomora a několikrát se snažil došourat kotouč pod gólmanovy betony. Poté střelu nadzvedl nad ležícího Šťastného a stav byl v čase 15:03 dorovnán. Oba týmy se o puk doslova tahaly. Když se ale opět dostali domácí k moci, Šťastný byl již na ně připraven, takže Csomor, Wolný ani Pobuta nedostali Porubu do vedení. Totéž zažívali i hosté, a tak třetina skončila nerozhodně 1:1.

Jen pár sekund uběhlo ve druhé části utkání a hosté zvýšili na 1:2. V čase 20:48 vstřelil gól po Kučerově nahrávce Marek Výmola. Další branka opět padla ze strany soupeře, a to v čase 22:08. Krásnou střelu z bezprostřední blízkosti předvedl Erik Hložánek. Hosté jakoby dostali po přestávce druhou mízu do žil. Rvali se jako hladoví tygři a puk si hlídali jako oko v hlavě. Domácím nezbývalo nic jiného, než bránit svou klec. Po nějakém čase ukořistili kotouč Porubští, bohužel Pelech ani Kaleta stav nesnížili. Další akci rozjel Pelech, který kotouč vyvezl až před Šťastného. Ani tento záměr domácím nevyšel, neboť Kaleta ani Csomor nedostali puk do klece. Hosté se marně snažili zvýšit náskok, který už tak byl dvoubrankový, ale také se jim nedařilo. Po druhé třetině svítil na světelné tabuli stav 1:3.

V závěrečné části tohoto utkání šlo o vše. Buď domácí dorovnají, či si opravdu tři body odnesou hosté. Na chvíli to vypadalo na to, že se Porubští otřepali a na led vešli jako jiní. V čase 44:40 totiž Daniel Vavroš vypálil tak prudkou střelu od modré, že ani Šťastný nestačil zakrýt i ta nejbezpečnější místa. Kotouč letěl vysoko a zapadl přes levý horní roh branky a skončil u pravého dolního rohu. Po pár minutách mohla padnout další skvělá branka. Domácí útočník si nevšiml volného Kalety, který měl vedle sebe poloprázdnou bránu, takže srovnávací gól nepadl. Zato hosté opět stav zvýšili. Zuščík se sice pokoušel zastavit Marka Růžičku, ale ten i přes dotěrné šťourání bekovy hole stačil vystřelit a dát branku v čase 47:56. Pobuta měl obrovskou šanci skórovat. Ujel s pukem nikým neatakován před hodonínskou klec, jenže nedal. Marek Růžička ovšem také nedal pokoj. Po Sedlákově nahrávce si počkal na Mačkovu reakci. Porubský gólman si lehl a toho útočník využil, objel jej a dal do prázdné brány. Porubští tedy po čtvrté Hodonínské neporazili a body si odvezl soupeř, který vyhrál zcela zaslouženě 2:5.