Mladší dorost po páté v řadě neuspěl, body si odvezla Olomouc

13.12.2009, Kateřina Juříková

Poruba na svém ledě přivítala hráče Olomouce. První třetina byla poměrně vyrovnaná, i když domácí ve dvanácté sekundě dostali branku. Ve druhé třetině také padla jediná branka ze strany hostí, ale síly už tak vyrovnané nebyly. U kotouče se zdržovali povětšinou Olomoučtí a tlačili Porubské do jejich obranného pásma. Jedinou branku dali domácí až v poslední třetině, ve které jim soupeři nasolili další tři góly, zásluhou Marka Smrčky. Olomouc tedy zvítězila 1:5. Další utkání sehrají porubští mladíci 17.12. na ledě posledního Hodonína.

- 19.kolo ne 13.12.10:00
HC Olomouc
1:5(0:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 54. Smrčka (Pobuta, Rataj) - 0. Hánl (Jergl, Čamek), 32. Jergl (Augustin), 49. Hánl (Minařík), 57. Bauer (Jergl, Macek), 58. Hánl (Nedopil). Rozhodčí: Jeřábek J. - Hanzlík, Bartošák. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 19:41. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Pitřík, Masarovič, Demel, Juřík, Soukal, Vrána, Trefil, Hranoš, Pobuta, Gola R., Gola P., Zuščík, Seget, Kaleta, Kropka, Rataj, Pěnčík, Smrčka, Gelnar, Csomor
HC Olomouc: Kochta - Nesvadba, Horák, Pšeja, Groer, Rašner, Míčo, Macek, Brandýs, Maška, Spěvák, Minařík, Jergl, Hánl, Kočiřík, Fibrich, Konečný, Čamek, Bauer, Augustin, Nedopil

Hra se ještě ani pořádně nerozběhla a v čase 0:12 vstřelili Olomoučtí první branku. Dal ji po nahrávkách Jergla a Čamka Martin Hánl. Domácí ale také nezaháleli. Porubský hráč Rataj mohl dát do prázdné, ale místo střely poslal nahrávku na spoluhráče, kterého soupeř skolil na led. Kotouč létal ze strany na stranu a nikde nevydržel dlouho. Hosté málem dali druhou branku, když se u odkryté klece objevil Konečný i s pukem. Naštěstí pro domácí Masarovič soupeři zablokoval hokejku. Za domácí mohl skórovat Pěnčík, jenže svou střelu zvedl příliš vysoko. Čamek ohrožoval porubskou svatyni, až došlo i na sekání domácího gólmana. Maček se nenechal a na Čamka vyjel. Oba proto byli vyloučeni. Hostující hráč za sekání a domácí brankář za hrubost. První třetina byla velmi chaotická a skončila stavem 0:1.

Druhá třetina byla o něco rychlejší a hrálo se především před Mačkovou klecí. Jergl vypálil z bezprostřední blízkosti, ale porubský brankář zachytil. Olomouc přitvrdila a tlačila domácí do obranného pásma. I když se Porubští snažili kotouč vyvést, hosté je zatlačili zpátky. V čase 31:48 padla druhá olomoucká branka. Soukal sice Aleše Jergla zastavoval a bránil ho, jenže to jej nezastavilo a vystřelil. Puk šel k opačné tyči, než stáli oba hráči a skončil v kleci. Kaleta mohl dát snižující branku, ale střelil do brankáře. Domácím se nedařilo a i když vyvezli kotouč do útočného pásma, hosté jim jej vzali a útočili na Mačka. Puk měli většinou na holích hosté a po druhé třetině svítil na světelné tabuli stav 0:2.

Poslední třetina měla rozhodnout a ve vzduchu visela otázka, zda vůbec domácí dají branku. Kaleta měl několik šancí již v předchozích třetinách, ale ani v této se mu nepodařilo proměnit. Zato Trefil si dal málem vlastní branku. V čase 48:47 zasunul puk po krásné individuální akci do volné brány Martin Hánl. Olomoučtí měli stále kotouč pod kontrolou a Porubští se jen bránili. V čase 53:45, kdy nejprve vystřelil Rataj, dorážel Pobuta a o poslední dorážku se postaral Marek Smrčka, padla první domácí branka. V čase 56:47 vypálil Dominik Bauer od kruhů a jeho střela minula lapačku a skončila v síti. Poslední branka padla opět ze strany Olomouce v čase 58:32. Martin Hánl vypálil a kotouč podjel pod betony za Mačkova záda. Domácí tedy podlehli Olomouci zaslouženě 1:5.