Maximální bojovnost a obětavost vedly k dalším třem bodům porubských juniorů

01.02.2010, Adam Bagar

Oslabený tým juniorů VOKD Poruby čekal ve 45. kole nejvyšší juniorské soutěže celek Havířova. Ten si určitě přijel pro snadně získané tři body, ale nakonec pořádně narazil a odjížděl domů s prázdnou. V sedmé minutě se sice dostal do vedení, ale během čtyř minut dokázala Poruba ještě v první tercii převážit misky vah na svou stranu. Vyrovnat dokázal Tomáš Němec, jenž v juniorském dresu odehrál vůbec první utkání ve své kariéře, vedoucí trefu pak zařídil Adam Motyka. Ve vyrovnané druhé části viděli diváci na každé straně po gólu. Nejprve VOKD odskočilo brankou Tomáše Procházky na rozdíl dvou branek, ale snížení přišlo velmi bleskurychle. Bylo jasné, že se bude rozhodovat ve třetí periodě. Hned po několika vteřinách přidal již čtvrtý gól domácích Jakub Voznica. Následoval drtivý nápor Havířova, který měl navíc k dispozici několik přesilových her. Jenže Porubští hráli opět neuvěřitelně obětavě, skákali do střel hlava nehlava a sympaticky bojovali. K tomu navíc výborným výkonem se prezentoval brankář Michal Gleich. Ten musel čelit více než padesátce střel! Ze svého obrovského náporu však dokázali Panteři vytěžit pouze jeden gól, a tak tři body zůstaly po bojovném výkonu v Ostravě. VOKD Poruba zdolala Havířov 4:3 a do tabulky si tak připisuje další tři body.

- 45.kolo po 1.2.17:00
4:3(2:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Němec (Vaněk), 14. Motyka (Voznica, Burzala), 24. Procházka (Vidlák, Lužný), 41. Voznica (Vidlák, Burzala) - 7. Videlka (Pechanec), 25. Chaloupka (Haas), 48. Bartoš (Miczek). Rozhodčí: Jeřábek J. - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 29:54 (8:14, 12:12, 9:28). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Peslar, Tomis, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala - Motyka, Voznica, Vidlák - Procházka, Barčák Jan, Mach - Vaněk, Němec, Zuber.
AZ Heimstaden Havířov: Beláček - Krause, Zientek, Skočovský, Kopel, Šurin, Marek, Jindřich - Miczek, Pechanec, Bartoš, Číp, Čaja, Haas, Křivohlávek, Videlka, Chaloupka, Maruna.

Vstup do zápasu byl z obou stran velmi opatrný a navíc překvapivě nervózní. V první třetině si celkově diváci příliš nemohli přijít na své, přesto byly k vidění alespoň tři gólové trefy. Do vedení se dostali mírně aktivnější Panteři. V čase 6:29 naservíroval Pechanec přesnou nahrávku na volného Davida Videlku. Před ním již byla po pěkně sehrané akci zcela odkrytá porubská klec, kterou prakticky nešlo minout. O pouhé tři minuty později se dokázal prosadit nejmladší hráč na ledové ploše. Tomáš Němec se hned v prvním startu za juniorku uvedl gólem, když po zmatcích v brankovišti doklepl touš za brankovou čáru. Čas 13:17 a skóre bylo rázem příjemnější pro domácí Porubu. V přesilové hře Beláček vyrazil Burzalovu střelu pouze před sebe, kde již číhal Adam Motyka. Ten jen klepl do puku a trefil se přesně do prázdnějšího místa u pravé tyče branky. Havířovští sice byli střelecky aktivnější, ale do vyložených šancí se dostat nedokázali, a tak první dvacetiminutovka vyhrála Poruba 2:1.

Překvapivé navýšení skóre se konalo v čase 23:09. V početní výhodě napřáhl od modré Lužný a Tomáši Procházkovi stačilo jen do dráhy střely vložit hůl a ideálně tak překvapit bezmocného Beláčka. To se samozřejmě hrubě nelíbilo Havířovským, a tak svěřenci kouče Křivohlávka zařadili vyšší rychlostní stupeň a hned po sedmdesáti vteřinách to přineslo své ovoce. Gleich byl opět zcela bez šance po šikovně sehrané spolupráci, na jejímž konci zasouval do prázdné Jan Chaloupka. Panteři pokračovali v obrovském tlaku, ale k vyrovnání to nevedlo. Především šance Videlky, který netrefil prázdnou branku, volala po gólu. Naopak na druhé straně mohl přidat další juniorskou trefu Němec, ale to by nesměl trefit pouze tyč havířovské klece. Poruba se trvaleji usídlila před Beláčkem až v přesilové hře. V ní se jakoby zalekli svých velkých šancí Motyka s Vidlákem. Když pak gólem neskončil ani únik Pechance s Miczkem proti jedinému obránci, vedlo VOKD po dvou třetinách nad Pantery 3:2.

Před třetí tercií bylo stále vše otevřené. Lepší vstup do poslední dvacetiminutovky si ovšem domácí nemohli představit. Na 4:2 Poruba odskočila poté, co si Vidlák ideálně obkroužil svatyni, uviděl před Beláčkem najetého Jakuba Voznicu a ten již z první zařídil obrovskou radost na své střídačce. Havířov začal neuvěřitelně kousat a výsledkem tak byl jeho trvalý tlak. Gól ovšem přišel až v čase 47:35. Vojtěch Bartoš si šikovně objel Gleichovu klec a našel u levé tyče maličkou skulinku, kterou prošel puk až za brankovou čáru. Rázem tak bylo postaráno o velké drama. Havířovští nadále hráli velmi aktivně a Gleich v brance domácích se měl skutečně co ohánět. Sbíral jeden zákrok za druhým, celkem si jich v této periodě připsal sedmadvacet. Nutno říci, že mu skvěle vypomáhali také hráči v poli, jenž skákali do střel, nedali soupeři ani chvíli klidu, dřeli a bojovali. Přesto domácí nadále svou klec dokázali uhájit. Panteři měli k dispozici dokonce dlouhou přesilovku čtyři na tři, ale ani v ní skórovat nedokázali. Kritický moment přišel necelé dvě minuty před koncem. Mládenka odsunul konstrukci své branky a muselo tak dle pravidel následovat trestné střílení. K tomu se postavil Maruna, ale Gleich předvedl další ze svých výborných zákroků. V závěru ještě vyzkoušeli hosté hru bez brankáře, ale proti nadšeně bojující Porubě, která doslova rvala led, již vyrovnat nedokázali. VOKD Poruba tak překvapivě porazila Pantery z Havířova 4:3.