Ani pět branek nestačilo juniorům VOKD Poruby k letošní první výhře

21.11.2009, Adam Bagar

Sobotní utkání s Havířovem patřilo rozhodně k tomu lepšímu, co letos porubští junioři sehráli. Po polovině druhé třetiny měli dokonce dvoubrankový náskok, jenže Panteři jej dokázali ještě v téže periodě smazat. V poslední dvacetiminutovce dokonce svěřenci trenéra Křivohlávka dokázali skóre zvrátit na svou stranu. Domácím borcům pak ke srovnání nepomohla ani závěrečná power play umocněná přesilovou hrou, naopak hosté přidali pojistku v podobě sedmé trefy a odvezli si nakonec z Ostravy vydřené tři body za vítězství 5:7. Tři branky vsítili Panteři dokonce ve vlastním oslabení, a to byl hlavní kámen úrazu porubské hry. V dresu domácích si připsal do svých statistik dva góly Štefan Šimkovič, dvěma body se ještě blýskli jeho parťáci z útoku - Jakub Voznica a Radim Blažej. Další utkání čeká juniorku VOKD Poruby v pátek 27. listopadu, kdy bude jejím soupeřem Olomouc.

- 27.kolo so 21.11.13:15
5:7(3:2, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 2. Capcara (Blažej), 19. Šimkovič (Voznica, Peslar), 20. Barčák st. (Barčák ml.), 33. Vaněk (Blažej), 47. Šimkovič (Voznica) - 3. Marek (Bartoš, Zientek), 8. Klimša (Videlka, Pechanec), 34. Bartoš (Jindřich), 40. Křivohlávek (Protasenja, Haas), 42. Klimša (Videlka), 48. Bartoš (Jindřich), 60. Protasenja (Klimša). Rozhodčí: Krenželok - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:3. Diváci: 50. Střely na branku: 31:42 (15:17, 8:14, 8:11). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:5, 5:5, 5:7.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Peslar, Spusta, Lužný, Mládenka, Burzala - Zuber, Vaněk, Šimkovič, Barčák Jakub, Barčák Jan, Voznica, Capcara, Blažej.
AZ Heimstaden Havířov: Strmeň - Duda, Zientek, Hanousek, Kopel, Marek, Jindřich - Pechanec, Bartoš, Matysz, Protasenja, Klimša, Haas, Křivohlávek, Videlka.

V první třetině oba celky předváděly své útočné choutky, a tak rodilo se i množství branek. Již po sedmasedmdesáti vteřinách hry rozveselil porubskou střídačku Robert Capcara, drze vyjel zpoza branky až před Strmeně, kde dotlačil kotouč až za brankovou čáru. Na vyrovnání se dlouho nemuselo čekat. Obrana Poruby nechala před Hanuskou zcela volného Miroslava Marka, jenž měl mnoho času, udělal blafák a zakončoval již do prázdné svatyně. V čase 7:25 dokázali hosté skóre otočit. Rychlé přečíslení nakonec zakončoval přesnou střelou zpoza kruhů David Klimša. Nadále se hrálo spíše bez obran. V patnácté minutě nastřelil Křivohlávek tyč, hosté pak mačkali svého soupeře jako citrón, ale bez gólového efektu. Závěr první třetiny patřil jasně Porubě. Nejprve dokázal srovnat parádní střelou pod horní tyč Štefan Šimkovič a pouhých čtyřiadvacet sekund před vypršením první dvacetiminutovky strhl vedení na stranu VOKD Jakub Barčák. Ten dostal ideální přihrávku před branku od svého bratra Jana a gólové spolupráce Barčáků byla na světě. První třetina, která byla bohatá na góly, ale i střelecké pokusy (15:17), skončila stavem 3:2 pro domácí.

První polovina druhé třetiny přinesla naopak spíše opatrný hokej, zajímavé události tak byly k vidění až od třicáté minuty, kdy Křivohlávek s Protasenjou nevyužili samostatný únik, který jednoznačně překombinovali a podcenili. Havířov pak měl k dispozici téměř půlminutovou dvojnásobnou přesilovku, ale domácí soupeře téměř k ničemu nepustili, navíc ve vlastním oslabení dokázali skórovat. Blažej výborně vybojoval puk za klecí Strmeně, naservíroval jej přesně mezi kruhy na Rostislava Vaňka a ten přesnou střelou pod horní tyč poslal Porubu do vedení 4:2. Jenže Panteři se nenechali zahanbit a za pouhou minutu odpověděli stejnou mincí. Rovněž ve vlastním oslabení využil Hanuskova zaváhání Vojtěch Bartoš, pro nějž již nebyl problém zasunout do téměř prázdné klece. V úplném závěru druhé části vyšla svěřencům kouče Křivohlávka útočná kombinace, na jejímž konci zasouval do prázdné branky Jan Křivohlávek a bylo rázem srovnáno. Po druhé periodě se tak svítil na světelné kostce vyrovnaný stav 4:4.

Před poslední třetinou bylo asi v šatně Havířova pěkně rušno a proto se také Panteři v šatně zdrželi, za což vyfasovali dvě trestné minuty za zdržování hry. Přesilová hra byla pro domácí spíše nevýhodou. Voznica ve velké šanci před Strmeněm neuspěl, a tak přišel trest. Situaci dva na jednoho zvládli Panteři výborně. David Klimša se mohl zeptat Hanusky „Kam to chceš?“ a po blafáku dával kotouč již do prázdné kasy. Poruba se nevzdávala a dokázala v další přesilové hře srovnat na průběžných 5:5. Voznica našel před brankou zcela osamoceného Štefana Šimkoviče. Ten měl mnoho prostoru a času, míchal s pukem tak dlouho až našel skulinku, kterou propasíroval puk za záda Strmeně. Vyrovnaný stav vydržel pouhých šestačtyřicet vteřin. Vojtěch Bartoš dostal přihrávku na kruh a tvrdou střelou, kterou Hanuska nezachytil, donutil brankového sudího rozsvítit červené světlo. Domácí se snažili o srovnání. Ideální možnost se jim naskytla v úvodu předposlední minuty, kdy zahrávali přesilovou hru. Kouč Leksovský si navíc vyžádal oddechový čas, odvolal Hanusku a Poruba to tak zkoušel v šesti proti čtyřem. Vyrovnání ale nepřicházelo, naopak v čase 59:39 pečetil výhru hostí Anatolij Protasenja. Ten dojel vyhozený puk, udělal si z Mládenky „Dobrý den“ a poslal puk do prázdné. VOKD Poruba tak po bojovném výkonu podlehla v ofenzivní podívané Havířovu 5:7.