Junioři se na úvod přípravy představili v dobrém světle, Havířovu nasázeli šest branek

10.08.2011, Adam Bagar

První přípravné utkání sehráli ve středečním odpoledni také junioři. Ti se pod vedením trenérského dua Martin Smeták - Jan Vavrečka předvedli hned na úvod kvalitním výkonem. RT TORAX měl více ze hry a dostal se do zaslouženého dvoubrankového vedení, AZet pak sice srovnal hru i skóre, ale druhá polovina střetnutí patřila opět domácím, kteří nasázeli další čtyři góly a zvítězili tak nad loňským účastníkem extraligy juniorů vysoko 6:2. Po dvou trefách si do statistik připsali Štefan Šimkovič a Dalibor Kameníček.

Přípravné zápasy juniorů - 1.kolo st 10.8.16:15
6:2(2:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Šimkovič, 14. Kameníček (Vaněk), 38. Dusík, 45. Blažej (Kameníček), 45. Kameníček (Vaněk), 51. Šimkovič - 20. Kostelník, 27. Puffer. Rozhodčí: Janda T. - Čaja, Kopřiva. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 42:21 (16:10, 13:8, 13:3). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina - Spusta, Herman, Lužný, Dusík, Šrubař, Jasiok - Šimkovič, Vidlák, Kanaloš - Blažej, Kameníček, Vaněk - Mihal, Palkovič, Kofroň.
AZ Heimstaden Havířov: Matoušek (od 32. Dvořák) - Kostelník, Szeweieczek, Moržol, Kuchař, Ovčaří, Dýrr, Kopůn, Matějek, Patrman, Puffer, Majola, Matějíček, Majda, Sládek, Chudoba.

Do juniorského derby s Havířovem vstoupila Poruba s nově zvoleným kapitánem Michaelem Dusíkem. Nejen on si musel libovat po pohledné akci Štefana Šimkoviče, který důrazně objel klec a nadvakrát přesně trefil mezeru v horní části branky. RT TORAX byl nadále aktivní. Blažej ještě trefil tyč, ale Dalibor Kameníček již donutil Matouška lovit touš ze své branky.

Postupně se začal probouzet z letního spánku také Havířov. Ten měl k dispozici dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ve které Chudoba orazítkoval levou tyč Hlavinového teritoria. AZet se přece jen v závěru třetiny dočkal snížení. Po zmatcích před porubským brankovištěm doklepával pohodlně kus černé pryže Tomáš Kostelník.

Hosté byli v úvodu druhé tercie aktivnější, za což byli odměněni vyrovnávací brankou. Jan Puffer se dostal před Hlavinu, napoprvé ještě neuspěl, ale z dorážky se nemohl do poloprázdné kasy mýlit. RT TORAX rázem přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a začal být nebezpečnější.

Agilní Šimkovič předvedl opět své šikovné ruce, rychlost a drzost. Průnikem přes celé kluziště se dostal před Matouška, který jeho pokus i se štěstím vytěsnil. Neujala se ani Vidlákova střela končící na tyči. Při další akci se už domácí radovali, ale trio rozhodčích se po krátké poradě rozhodlo správně rozpažit. Zpět do vedení poslal Porubu po drtivém tlaku Michael Dusík přesnou střelou k tyči.

Poslední dvacetiminutovka se již hrála prakticky na jednu branku. Čtvrtou branku svěřenci trenéra Smetáka vsítili po pěkné kombinaci, na jejímž konci Kameníček našel Radima Blažeje a ten po blafáku do levé strany nedal Dvořákovi žádnou šanci. Druhá formace zůstala na ledě a za důvěru se odvděčila další trefou. Tentokrát Vaněk v akci jako vystřížené z učebnice našel před brankou volného Dalibora Kameníčka, který ví, jak se s takovými šancemi nakládá.

To nebylo ze strany domácích stále vše. V přesilové hře střílel z těžkého úhlu přesně ke vzdálenější tyči nejlepší muž zápasu Štefan Šimkovič a na světelné kostce rázem svítil stav 6:2. Závěrečné minuty přinesly řadu zbytečných vyloučení, ale další gól již nepadl. RT TORAX tedy vstoupil do přípravy dobrým výkonem a vítězstvím 6:2.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Na první utkání byl výkon dost slušný. Trošku nám vázne rozehrávka z naší třetiny, ale to dopilujeme. Líbí se mi, že kluci chodí do branky, je tam důraz a chtějí dávat góly. Je před námi ještě spoustu práce, ale myslím, že to bude dobré.

Libor Pasker (AZ Havířov): Neměli jsme optimální vstup do utkání. Poruba nás přehrávala zejména pohybem a důrazem. Trvalo zhruba deset minut, než jsme si na její hru zvykli, našli protizbraň a srovnali s nimi krok. Zkraje třetí třetiny jsme inkasovali slepené góly, po kterých už hráči neměli takovou chuť porvat se o dobrý výsledek.