Poruba podlehla silnému Havířovu až po nájezdech

01.09.2011, Adam Bagar

Ve svém sedmém přípravném utkání přivítali svěřenci trenérů Vavrečky a Hinnera na svém ledě jednoho z favoritů druhé hokejové ligy, celek AZ Havířov 2010. RT TORAX si po trefách Vlastimila Zubera a Milana Baranyka vypracoval dvoubrankový náskok. Havířov měl však po většinu času více ze hry a zaslouženě dokázal ještě ve druhé třetině vyrovnat. Porubští nakonec vyrovnaný stav udrželi až do závěrečné sirény. V pozápasové nájezdové loterii rozhodla až sedmá série, ve které rozhodl o vítězství Azetu Říčka. Pro oba soupeře šlo o poslední přípravný duel, svým fanouškům se tak představí až 10. září, kdy začíná nový ročník soutěže.

2. liga - přípravné zápasy - 8.kolo čt 1.9.18:00
2:3sn(1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Zuber (Matějný, Zdráhal), 23. Baranyk - 25. Daneček J. (Kopún, Vydra), 40. Maruna (Klimša, Kraft), rozhodující sam. náj. Říčka. Rozhodčí: Jeřábek J. - Barteček, Fiala. Vyloučení: 8:7. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 405. Průběh utkání: 2:0, 2:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Goláb, Vnenk, Wolf, Piskura, Šindelář, Mintěl, Mládenka, Ferenc - Chaloupka, Pavlačka, Hrubý, Zuber, Zdráhal, Matějný, Kalina, Badžo, Baranyk, Galgonek, Kotásek, Mareček.
AZ Heimstaden Havířov: Daneček L. - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Vydra, Balčík, Zientek L., Zientek M. - Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Pechanec, Říčka, Daneček J., Brezani, Kraft, Kopún.

Havířovští vstoupili do zápasu aktivněji a Gleich si tak od úvodních minut na nedostatek práce stěžovat nemohl. V největší příležitosti našel Najdek ve druhé vlně najetého Danečka a ten pálil hned z první k pravé tyči. Domácí gólman se však stačil včas přesunout. Oba celky si vyzkoušely také výhodu jednoho muže v poli, jenže v ní prakticky nic nepředvedly, a tak se stále čekalo na úvodní gól.

Příliš pohledný hokej k vidění nebyl. Oba mančafty předváděly především řadu nepřesností a šancí bylo jako šafránu. Do vedení šli přesto po nenápadné akci domácí. Zdráhal našel Matějného, který ještě poslal puk do lepší pozice na Vlastimila Zubera. Porubská devítka dokázala poměrně z těžkého úhlu překvapit Danečka. Havířov poté přidal a blízko vyrovnání byl před poloprázdnou svatyní operující Rimmel. Naopak v úplném závěru se domácí dostali v oslabení do úniku tří na jednoho, který po Baranykově pokusu zastavil Daneček ramenem.

K vyrovnání měl velmi blízko hned po několika vteřinách druhé periody Potočný. Prázdnou klec však trestuhodně trefit nedokázal. Naopak na druhé straně chybovala havířovská obrana, čehož využil k samostatnému úniku a následnému přesnému zavěšení Milan Baranyk. Hosté reagovali rychlým snížením. Kopúnovu střelu dokázal před brankou tečovat přesně pod horní tyč Jan Daneček a Gleich byl naprosto bez šance.

Hrálo se nahorů dolů, ale gólových příležitostí bylo nadále velmi poskromnu. Závěrečné minuty prostřední části hry patřily opět Azetu, který se sice držel v porubské obranné třetině, ale na pozorné beky a dobře chytajícího Gleicha dlouho nemohl vyzrát. Až sedmnáct vteřin před druhou sirénou nechala obrana RT TORAXu před brankou volného Jana Marunu, který po blafáku zakončoval pohodlně do prázdné klece.

Diváky, kteří si našli cestu na porubský zimák, zaujala pohledná akce domácích, v níž Pavlačka našel najetého Matějného a ten před Danečkem jen těsně minul levou tyč branky. V dalších minutách byl opět nebezpečnější Havířov. Potočný ujížděl sám na domácí branku, ale ve finální fázi se mu touš zamotal pod nahama. Stejný hráč se následně prezentoval v přesilové hře krásným sólem skrz celé kluziště, až koncovka nebyla opět z kategorie ideálních.

Na druhé straně ujel v oslabení Baranyk, ten pro změnu nechal vyniknout lapačku spolehlivého Danečka. I přes řadu šancí se nadále čekalo na další a pravděpodobně vítězný gól. Ideální možnost měl RT TORAX při přesilovce pět na tři. Ta se mu však příliš nepovedla, naopak již při klasické početní výhodě ujížděl agilní Potočný, ale ani tentokrát své sólo neproměnil. Poruba tak remizovala po základní hrací době s Havířovem 2:2.

V nájezdech nakonec o vítězi rozhodla až sedmá série, v ní se trefil Robert Říčka. Mezi úspěšné střelce se ještě zapsali Kalina, Baranyk a dvakrát Stránský.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Odcházím ze stadionu s klidným svědomím. Kluci opět ukázali, že hokej hrát umí. Bohužel nám nevyšla druhá dvacetiminutovka, ve které jsme hráli takový rozháraný hokej. Ve třetí třetině jsme se vrátili opět ke své hře. Zápas mohl skončit klidně 2:0, kdybychom nehráli ve druhé třetině tak, jak jsme hráli.

Jan Daneček (AZ Havířov 2010): Šlo o naše poslední utkání v přípravě, připravovali jsme se na něj. Trošku jsme podcenili začátek. Prohrávali jsme 2:0, ale poté jsme zápas převedli na svou stranu, měli jsme více ze hry a soupeře jsme výrazně přestříleli. Poruba měla štěstí v tom, že k nám se puky neodrážely, spíše na druhou stranu. V utkání jsme byli lepší, i když ta remíza byla nakonec asi spravedlivá. Nájezdy už jsou pak takový vabank.