Na programu je poslední přípravné utkání, Porubu čeká odveta s Havířovem

Adam Bagar, 31.08.2011
Pro oba celky půjde vůbec o poslední přípravné utkání na novou sezónu, která odstartuje již v sobotu 10. září. Pro fanoušky obou táborů zase o tradiční pikantní derby. Zatímco Poruba prozatím dotáhla do vítězného konce dvě utkání z šesti, AZet ještě nenašel po základní hrací době přemožitele. Podaří se RT TORAXu tuto sérii přerušit? Tak to se dozvíme až po skončení zápasu, který je na programu ve čtvrtek 1. září od tradičních 18:00. Vstupné je opět pro všechny jednotné, tj. 20 Kč. A kdo se nebude moci zúčastnit osobně, může napjatě sledovat tradiční online přenos, ve kterém vám přineseme alespoň nejdůležitější události. Přijďte povzbudit porubské borce v posledním zápase před startem 2. hokejové ligy.

Základní informace

Svěřenci trenéra Jana Danečka mají za sebou kromě tvrdé letní přípravy také devět přípravných klání. A vedli si v nich vskutku náramně. Po šedesáti minutách hry nenašli přemožitele, podlehli tak pouze po nájezdech slovenské prvoligové Senici. Celkem mají Havířovští ze všech sehraných utkání úctyhodné skóre 48:20, což svědčí především o jejich ofenzivní síle. Devíti góly dokázali zdolat opavský Slezan, jedenáctku dokonce nasázeli slovenskému Púchovu.

Oba celky se již letos jednou sešly a RT TORAX si rozhodně nevedl zle. Na horké havířovské půdě vycházel ze zabezpečené obrany a ještě deset minut před koncem držel nadějně vypadající nerozhodný výsledek 1:1. Jenže v závěru přišla tříbranková smršť a Azet se tudíž radoval z vítězství 4:1. K tomu mu dopomohly také dvě přesilovkové trefy. O jedinou branku Poruby se tehdy postaral po Pavlačkově příhře Mario Kalina.

Havířovský tým již v těchto dnech uzavřel soupisku na sezónu 2011/2012. Obránce Aleš Jurčík doplatil na přetlak v obranných řadách a odchází na hostování do Opavy, na hostování odchází do Frýdku – Místku také další mladý bek Tomáš Jindřich. Definitivně je také rozhodnuto, že v havířovském kádru zůstane Daniel Kraft, jenž tam absolvoval několik přípravných střetnutí.

Poruba má za sebou šest přípravných utkání. Z nich má prozatím negativní bilanci dvou vítězství a čtyř porážek. Zdolat dokázala na svém ledě Karvinou 4:3 po nájezdech a polskou reprezentační dvacítku vysoko 8:1. Naopak neúspěšně si vedla v obou soubojích s Opavou, v již zmíněném Havířově a v úterý rovněž v Karviné.

Nedávné vzájemné střetnutí obou celků

AZ Havířov 2010 - HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky:
27. Říčka (Najdek), 54. Klimša (Říčka, Najdek), 59. Říčka, 60. Sztefek - 48. Kalina (Pavlačka).
Rozhodčí: Trombík - Havel, Běčák.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1175.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

AZ Havířov 2010: Vrba - Zientek, Rimmel, Krisl, Machálek, Zientek M., Jindřich, Prokop, Jurčík - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Kraft, Pavlas, Kopún, Pechanec.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Vajda D., Goláb, Wolf, Piskura, Šindelář, Mintěl, Poláček, Axman - Galgonek, Pavlačka, Zuber, Chaloupka, Zdráhal, Matějný, Kalina, Badžo, Bartošek, Vajda R., Kotásek, Hrubý.