Jednou to přijít muselo, Poruba nestačila na Prostějov a poprvé odchází bez bodového zisku

14.10.2023, Patrik Rošič

V sobotu 14. října zajížděli Porubané na led nevyzpytatelného Prostějova. Režnarovi svěřenci měli v hlavách jediný úkol, dovést domů další body. To ale nedopadlo úplně podle představ a po prohře 0:3 poprvé nebrala Poruba ani jeden bod. I přes prohru jsou však hráči HC RT TORAX na prvním místě, na druhé příčce zůstává Vsetín se stejným počtem bodů.

CHANCE LIGA - 12.kolo so 14.10.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Fronk (Veselý, Hanousek), 37. Jiránek (Venkrbec, Drtil), 41. Slanina (Doležal) Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1247. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 3:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Hanousek, Šidlík, Kloz, Drtil, Krejčí, Forman – Burian, Ostřížek, Fronk – Slanina, Pitule, Doležal – Veselý, Hašek, Maruna – Jiránek, Venkrbec, Antoníček
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Doudera, Sedlák, Klimíček, Adamec, Voráček, Lemcke – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Mrázek

První polovina úvodní periody patřila spíš domácím hokejistům. Prostějov si připravil pár nebezpečných šancí, jenže Dolejš mezi třemi tyčemi nic nepovolil. Do větších příležitostí ke vstřelení gólu se dostala Poruba až v 11. minutě, kdy hrála přesilovku. Tu Porubané moc dobře nesehráli, a tak stav zůstával nerozhodný. Po přesilovce si parta Jiřího Režnara připravila pár gólových situací, ale na druhé straně byl taktéž úspěšný brankář Pavelka. Power-play si mohli ke konci třetiny zahrát i domácí Jestřábi, Porubští ale otevření skóre nepovolili.

Do druhé třetiny vkročil Prostějov podle svých představ. Berisha nabídnul domácím přesilovku, kterou potrestal Jiří Fronk. Následně Berisha znovu dostal dvě minuty, tentokrát ale domácí úspěšní nebyli. Za pár okamžiků dokázala Poruba uzavřít prostějovskou pětku v útočném pásmu skoro na celé dvě minuty. Domácí muž mezi třemi tyčemi byl ale úspěšnější než hostující útočníci.

Nedisciplinovanost Poruby v druhé části pokračovala i nadále. Jestřábi si zahráli dokonce přesilovku 5 na 3 a Porubští dvojité oslabení přežili bez úhony. Z následného tlaku po ubránění oslabení nakonec druhý gól Prostějova přišel. Na dvoubrankový rozdíl upravoval Tomáš Jiránek.

Porubě se bodový zisk ještě víc vzdálil přesně v čase 41:00. Jan Slanina dokázal střelou zápěstím rozsvítit na světelné tabuli gólový poměr 3:0. Prostějov nemusel nikam pospíchat a podle toho také vypadala následná hra. Domácí bránili hluboko ze svého pásmu, což komplikovalo porubské naděje na snížení stavu. Porubané si ještě nějaké šance vypracovali, na domácího brankáře však recept najít nedokázali.

Martin Štrba (LHK Jestřábi Prostějov): Přijel k nám lídr soutěže, velice silný tým a nám před zápasem vypadl kvůli zraněním nebo nemocem pár kluků. Další taky nebyli úplně fit, ale klobouk dolů, jak to dneska zvládli. Byl to těžký zápas, ale fanoušky to určitě neurazilo. Jako obvykle byli skvělí, udělali nám fantastickou atmosféru.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Nejde vyhrávat do nekonečna. Prohra nás mrzí, jelikož jsme nebyli horším soupeřem, sešli se jednoduše dva kvalitní týmy. V druhé části jsme z velkého tlaku inkasovali druhý gól a z kraje třetí periody hned třetí. Bohužel, my jsme gól nevstřelili. Kluci ale hráli dobře a bojovali až do konce. Ve středu nás čeká derby s trápícím se Frýdkem-Místkem, což bychom neměli podcenit. Derby nezná dopředu vítěze a my se budeme snažit připravit tak, aby body zůstali doma.