Vítězná série je u konce. Poruba opět nestačila na Prostějov

27.11.2023, Pavlína Vítková

V 25. kole Chance ligy do kravařské Buly Arény zavítali rivalové z Prostějova, proti kterým se Porubě v posledním roce vůbec nedaří. Jakožto vedoucí celek tabulky si ale RT TORAX chtěl napravit reputaci a do zápasu tentokrát naskočil dobře.

CHANCE LIGA - 25.kolo po 27.11.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:5(1:0, 0:3, 3:2)
Branky a nahrávky: 10. Berisha (Střondala, Doudera), 41. Berisha (Christov, Lemcke), 48. Sedlák (Klímek), 60. Sedlák (Klimíček, Berisha) – 21. Doležal (Šidlík, Hašek), 31. Hanousek, 35. Ostřížek (Veselý, Slanina), 41. Doležal (Illéš, Hašek), 46. Pitule (Fronk, Račuk). Rozhodčí: Skopal, Mejzlík – Zídek, Veselý. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 853. Střely na branku: 38:42. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček – Tvrdoň, Střondala, Mrázek – Razgals, Berisha, Christov – Klímek, Vachovec, Gřeš – Vehovský, Krenželok, Šedivý.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Šidlík, Hanousek, Forman, Pohl, Kubeš, Poledna, Pěnčík – Illéš, Hašek, Doležal – Slanina, Ostřížek, Veselý – Fronk, Pitule, Račuk – Jiránek, Venkrbec, Maruna.

Start zápasu vyšel lépe Porubě. Hned v úvodních minutách se hnala do útoku a sevřela Prostějov v pásmu. V nadějné akci se ocitl Frenks Razgals, gólman Jaroslav Pavelka byl ale pohotový. Následně to zkoušeli například Tomáš Gřeš či Michal Gutwald, ani oni ovšem neskórovali. Poté se ovšem Jakub Illéš provinil krosčekem, čehož už domácí využili. V čase 9:29 se ke kotouči dostal Aaron Berisha a poslal Porubu do vedení. O pár vteřin později se nicméně vylučovalo také na opačné straně. Vojtěch Střondala vyfasoval dvě minuty za podrážení. Jestřábi ale přesilovku nezužitkovali. Za Porubu se ve zbytku periody ukázali ještě Tvrdoň, Krenželok, Berisha a Christov, průběžný stav ale zůstal beze změn.

Do prostřední části pak naskočili podstatně lépe hosté. Hned v čase 20:36 se prosadil Zdeněk Doležal a potvrdil své postavení nejproduktivnějšího prostějovského hráče. Poruba mohla rychle odpovědět, Tomáš Pitule byl totiž vyloučen za hákování. Gól z toho nicméně nebyl. A když hráči Poruby v polovině zápasu zazmatkovali před Bláhovou bránou, Prostějov opět udeřil. Branka byla nakonec připsána Tomáši Hanouskovi. Tento stav ovšem neplatil příliš dlouho. V čase 34:02 uspěl z dorážky David Ostřížek a přidal tak třetí prostějovský gól. Tomáš Pitule pak znovu musel putovat na trestnou lavici. Poruba ale snížit nedokázala.

Také do třetí třetiny vstoupil Prostějov aktivně. A už v čase 40:32 navýšil své vedení. Podruhé v zápase se totiž trefil Zdeněk Doležal, pro kterého to byl již šestnáctý gól v sezoně. Porubané se ale nechtěli vzdát. Ba naopak. O jednadvacet vteřin později opět zaúřadoval Aaron Berisha a snížil na rozdíl dvou branek. Hosté si pak ale mohli zahrát další přesilovou hru. Sudí totiž potrestali Adama Sedláka za zdržování. Poruba oslabení přečkala bez újmy, po jeho skončení nicméně stejně inkasovala. Dalším úspěšným střelcem byl Tomáš Pitule.

RT TORAX ovšem stále neházel flintu do žita. V čase 47:26 se prosadil obránce Adam Sedlák a opět vrátil naději na domácí střídačku. Poruba si pak navíc po faulu Jiřího Fronka otestovala další přesilovku. Pokus Marka Tvrdoně ovšem zlikvidoval ostražitý Pavelka. Prostějovští ale posléze ještě chybovali při střídání a museli si tedy znovu zahrát v oslabení. Toho využil Adam Sedlák a snížil na 4:5. To však bylo vše, více Poruba nestihla. Prostějov tedy přerušil porubskou sérii a veze si výhru.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Jednou ta porážka musela přijít, a to ještě od Prostějova, kde jsme prohráli 0:3 a kde jsme předváděli ofenzivní hokej. Dnes první třetina opět tomu nasvědčovala, začali jsme aktivně, ale pak jsme si dali vlastně tři branky sami. Prostějov má kvalitu, velice dobré hráče, hrál se výborný hokej, diváci viděli hodně branek, ale pro nás se špatným koncem. Je potřeba se na zápas podívat, říci si co a jak, a připravit se na Frýdek a je potřeba přivézt body.

Lukáš Majer (LHK Jestřábi Prostějov): My si hrozně vážíme, že jsme si našli cestu k vítězství proti aspirantovi na postup do extraligy. Utkání mělo výbornou kulisu, výborné tempo, je možná trochu na zvážení, jestli by se tímto směrem neměl Český hokej ubírat, to znamená hrát na těchto malých kluzištích, kde jsou hráči nucení hrát sever – jih, nahoru – dolů. Bylo to šedesát minut v tempu, v soubojích a ve velké zodpovědnosti. Byli jsem v utkání soudržnější, obětavější a šli jsme si za skvělé podpory našich fanoušků za cílem, který jsme měli. Momentálně jsme ve fázi, kdy hledáme tvář, identitu, hledáme role na týmu. Ukázali jsme, kterým směrem by šlo jít a kudy se chceme vydat. Ofenzivní hráči nám dělali defenzivní práci a nejdůležitější bylo, že hráče hokej bavil. Tyto emoce, které jsme měli jak na ledě, tak na tribunách, potřebujeme přenést do domácích zápasů.