Poruba úspěšně zakončila přípravu, Prostějov porazila 2:0

08.09.2022, Pavlína Vítková

Poruba zakončila letošní letní přípravu utkáním v Prostějově. A ačkoli o akce nebylo nouze, klání bylo dlouho bezbrankové. V koncovce se však hráči RT TORAXu přeci jen prosadili a vybojovali vítězství v poměru 2:0.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. čt 8.9.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
0:2(0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 45. Toman (Střondala), 60. Šoustal (Střondala, Šlahař). Rozhodčí: Kašík, Pavel – Zedník, Horák. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 29:21. Průběh utkání: 0:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Němeček – Valenta, Hamšík, Benda, Malák, Zajíc, Poledna – Jiránek, Jáchym, Jansa – Burian, Maruna, Routa – Novák, Vlach, Slanina – Machač, Venkrbec, Dubský.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Dluhoš – Šlahař, Vachovec, Šoustal – Gřeš, Karafiát, Vildumetz – Hrníčko, Berisha, Vehovský – Střondala, Toman, Christov.

Do úvodní třetiny vstoupili lépe Ostravané. Od prvních minut si vytvářeli útočné akce a hrnuli se před bránu. Žádná ze střel však nedoletěla do vytouženého cíle. V osmé minutě pak ovšem zamířil na trestnou lavici Justin Lemcke. A jen o chvilku později i Jakub Šlahař. Poruba si však s oslabením poradila a gólový stav se tudíž neměnil. A to platilo až do konce periody.

V prostřední části si dvojnásobnou přesilovku naopak vyzkoušel RT TORAX. Ani tentokrát z toho ale branka nebyla. Tomanova rána zamířila příliš vysoko. Prostějovský David Routa si následně otestoval trestné střílení, skóre nicméně zůstávalo stále stejné. Početní výhodu poté nevyužili ani domácí, do kabin se tedy i po druhé třetině odcházelo bez branek.

V koncovce už ale přeci jen na góly došlo. V pětačtyřicáté minutě se po Střondalově přihrávce prosadil Radim Toman a poslal Porubu do vedení. Asi největší šanci domácích pak měl Burian, kotouč však zamířil jen do Dolejšova betonu. V úplném závěru si ještě Ostravané zahráli přesilovku, kterou zužitkoval Tomáš Šoustal. RT TORAX tedy přípravu zakončil výhrou 2:0.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Samozřejmě jsme rádi, že se nám generálka na sezonu podařila. A to na hřišti takového soupeře, jako je Prostějov. Byly tam stále i nějaké drobné chybičky, ale to co jsme chtěli, to se nám podařilo hrát. Doufejme, že se budeme v sezoně radovat při 90 procentech zápasů. A nesmíme zapomenout ani na fanoušky, těm pochopitelně děkujeme a věříme, že nám ještě pomůžou.