Drama až do konce! Poruba zdolala Kladno v nájezdech

30.09.2020, Pavlína Vítková

Sedmé kolo Chance ligy znamenalo pro Porubu atraktivní souboj s Kladnem. A nadšení diváci tak mohli sledovat vyrovnané utkání plné krásných střel i tvrdých střetů. Napínavá bitva nakonec skončila lépe pro domácí. V nájezdech o výhře rozhodl Lukáš Endál.

CHANCE LIGA - 7.kolo st 30.9.18:00
Rytíři Kladno
4:3sn(2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Teper (Jáchym, Pořízek), 20. Stloukal (Slavík, Korkiakoski), 50. Teper (Káňa), rozh. náj. Endál – 6. Marosz (Račuk, Pitule), 19. Guman (Bílek, Zelingr), 35. Bílek (Guman, Pitule). Rozhodčí: Šír, Hradil – Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 999. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Žovinec, Kozák, Slavík, Voráček, Pastor, Dundáček – Káňa, Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál – Brodek, Kanko, Špaček – Toman, Hlinka, Hotěk.
Rytíři Kladno: Košarišťan – Barinka, Zelingr, Frye, Kehar, Mikliš, Ticháček, Doudera – Kubík, Plekanec, Melka – Hlava, Marosz, Račuk – Bílek, Filip, Guman – Hajný, Pitule, Bláha.

Hned úvodní okamžiky zápasu nabídly divákům atraktivní hokej. Oba týmy působily odhodlaným dojmem a přetahovaly se o každou nahrávku. Porubané se následně v druhé minutě dočkali přesilové hry, díky které si vypracovali několik pohledných akcí. Puk ale k jejich smůle do sítě nedoputoval. Jen chvíli po skončení porubské výhody však stejná příležitost čekala i Rytíře. A ti ji využili lépe. V čase 5:24, tedy asi 4 vteřiny po skončení Hlinkova trestu, dorazil kotouč do brány Rostislav Marosz a poslal Kladno do vedení. RT TORAX se snažil o srovnání, kladenská defenziva ale dokázala rychle reagovat. V osmnácté minutě se nicméně při přesilovce porubští natlačili před gólmana Košarišťana a to už bylo na kladenské moc. Autorem srovnávacího gólu se stal Jakub Teper.

Skóre se však po chvíli opět měnilo. Tomáš Guman se dostal do samostatného úniku a vrátil hostům vedení. Ostravané ale nechtěli odcházet z ledu se sklopenými hlavami a bleskurychle se oklepali. Zhruba půl minuty před koncem periody se po kombinaci s Markem Slavíkem prosadil Petr Stloukal a korigoval na 2:2.

Druhá třetina rovněž nabídla vyrovnaný souboj. Oba celky se od prvních chvil snažily tvořit útočné akce, k vyloženě gólovým příležitostem to však nevedlo. V polovině dvacetiminutovky se pak Poruba dočkala dvojité přesilové hry a zahájila ostřelování kladenské klece. Košarišťan ale předváděl kvalitní zákroky a všechny střely pokryl. V pětatřicáté minutě pak už kotouč zamířil do cíle, k radosti hostů však na druhé straně kluziště. Vítězslav Bílek tečoval Gumanovu střelu a Rytíři potřetí vedli. O dvě minuty později se znovu děly divy, a to když jel Radek Pořízek sám na brankáře. Gól z toho však nebyl. Hráči tak odcházeli z ledu za stavu 2:3.

Ani v koncovce neubraly celky na tempu. Ve středním pásmu docházelo k tvrdým bojům a napětí rostlo. V devětačtyřicáté minutě pak putoval na trestnou lavici Antonín Melka, a nabídl tak domácímu týmu skvělou šanci ke srovnání. Tu nakonec využil Jakub Teper a poslal kotouč mezi Košarišťanovy betony. Pět minut před koncem už to vypadalo na další porubskou radost, diváci v hledišti začali jásat a věřili v gól. Rozhodčí však branku neuznali. Po základní hrací době proto svítilo na světelné tabuli skóre 3:3.

Zápas tak dospěl až do prodloužení. A i v něm Ostravany čekala přesilová hra, když si Tomáš Plekanec vykoledoval dvouminutový trest. Žádná z porubských střel však neskončila v síti. Následovaly proto nájezdy. V nich měla nakonec více štěstí Poruba. Vítězství vystřelil Lukáš Endál.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): My jsme se na zápas hodně poctivě připravovali a věděli jsme, že přijede obrovská síla. Kladno dnes přijelo, posbíralo, co mohlo, a bylo na něm vidět, že přijelo vyhrát. První třetinu jsme začali docela vystrašeně. Sice jsme góly dali, ale na druhou stranu jsme i dostali. Potom přišly branky na 3:3 a v poslední části si troufám říct, že Endál vsítil regulérní gól, který nebyl následně uznán, ale to k hokeji patří. Na nájezdy se ukázalo, že máme šikovné exekutory a díky nim jsme nakonec brali dva body. Chci hráčům poděkovat, že dokázali takového soupeře porazit a urvat tak cenný skalp.

David Čermák (Rytíři Kladno): Je to už několikátý zápas v této sezoně, o kterém rozhodla naše nedisciplinovanost. Pokaždé, když hrajeme venku, tak vedeme a pak zápas ztratíme naší nedisciplinovaností. Dnes jsme měli devět vyloučení, z toho pět faulů bylo zbytečných. To rozhodlo o tomto zápase.