Kladno vyhrálo i druhé semifinálové klání. Opět se rozhodovalo ve třetí třetině

03.04.2021, Pavlína Vítková

I druhé utkání semifinále playoff Chance ligy v prvních dvou třetinách nabídlo napínavý souboj. Koncovka však patřila domácímu Kladnu, které do ostravské sítě nasázelo během pár minut hned čtyři góly. Rytíři tak v sérii vedou 2:0 na zápasy.

CHANCE LIGA - SF2 so 3.4.18:00
Rytíři Kladno
6:2(1:1, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 17. Machala (Frye, Plekanec), 36. Machala (Jágr), 47. Melka (Marosz, Filip), 47. Kubík (Mikliš, Pitule), 51. Melka (Račuk, Pitule), 55. Kubík – 15. Endál (Raška, Hotěk), 24. Korkiakoski (Stloukal). Rozhodčí: Petružálek, Micka – Šimánek, Hnát. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 41:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2.
Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk – Machala, Plekanec, Jágr – Marosz, Filip, Račuk – Kubík, Pitule, Melka – Guman, Machač, Jelínek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Teper, Žovinec, Urbanec, Voráček, Kozák, Szathmáry – Špaček, Hudeček, Kanko – Hotěk, Toman, Endál – Korkiakoski, Raška, Brodek – Sikora, Jáchym, Stloukal.

V úvodních minutách zápasu se (stejně jako v prvním semifinále) Kladno tlačilo před porubskou klec. Tato snaha však gól nepřinesla, hostující obrana totiž předváděla pečlivou práci. Obě strany si záhy vyzkoušely i přesilovou hru, stav ale zůstával nezměněn. Skóre tak otevřel v čase 14:28 až Lukáš Endál a poslal RT TORAX do vedení. To ale nemělo příliš dlouhého trvání. V sedmnácté minutě se totiž trefil i domácí Ondřej Machala a upravil na 1:1. Ve zbytku třetiny se dění přelévalo po celé ploše kluziště, další vyloženě gólová šance z toho nicméně nebyla.

Začátek druhé periody vyšel o něco lépe Ostravanům, kteří si hned v prvních okamžicích po návratu na led zahráli přesilovku. I když se však porubský výběr snažil zaparkovat před Košarišťanem, branka nepadla. Nedlouho po vypršení kladenského trestu nicméně následoval další. A toho už Poruba přeci jen využila. Markus Korkiakoski proklouzl domácím obráncům a vrátil vedení na ostravskou stranu. O chvíli později si hráči RT TORAXu mohli opět zahrát v početní výhodě, na trestnou lavici však následně putoval i Tomáš Jáchym, takže bylo po přesilovce. Kladno navíc tuto situaci zužitkovalo, a to zásluhou Ondřeje Machaly, který se prosadil těsně před koncem Jáchymova trestu. Stav byl tedy znovu nerozhodný.

V koncovce si nejprve hokejisté vyzkoušeli hru čtyři na čtyři. To ale na výsledku nic nezměnilo. Poté si však Kladno začalo vytvářet tlak a sunulo se do útočného pásma. V čase 46:17 tato činnost domácím borcům vyšla, Antonín Melka poslal Kladno do vedení. A po pár okamžicích se jeho spoluhráči radovali znovu, tentokrát díky vydařené střele Adama Kubíka. RT TORAX si poté navíc vykoledoval oslabení, a tak v ostravské síti skončil pátý puk. Autorem gólu byl opět Antonín Melka. Ostravané to následně zkusili bez gólmana, byl z toho ale kladenský gól s pořadovým číslem šest. Padl z hole Adama Kubíka. A na to už Poruba odpověď nenašla. Rytíři tak vedou v sérii 2:0 na zápasy.

Jiří Burger (Rytíři Kladno): První třetina byla vyrovnaná, nějaké šance jsme si v ní vytvořili, ale nebyly úplně vyložené. Druhá třetina z naší strany nebyla dobrá. Měli jsme tam tři rychlá vyloučení po sobě, neměli jsme vůbec žádný tlak, takže s tou třetinou jsme byli nespokojení. Ve třetí třetině, když jsme dali na 3:2, jsme si to zkušeně pohlídali a zaslouženě vyhráli.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): Chtěl bych pogratulovat soupeři k vítězství. Zápas se vyvíjel celkem v náš prospěch, ale ve třetí třetině se zlomil ve prospěch soupeře. Musíme zadumat nad tím, co změnit, aby se vývoj zápasu i ve třetí třetině naklonil na naši stranu.