Třetí vedení, třetí prohra. Kladno si na porubském ledě vypracovalo mečbol

06.04.2021, Pavlína Vítková

Poruba i do třetího zápasu semifinále playoff Chance ligy vstoupila lépe. Po gólu Marka Špačka šla ve druhé třetině do vedení. Rytíři však opět zvládli otočit a zvítězili i na ostravské půdě. Nyní tak mají mečbol.

CHANCE LIGA - SF3 út 6.4.17:30
Rytíři Kladno
1:4(0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 24. Špaček (Hudeček, Teper) – 35. Hlava (Melka, Zacharčuk), 40. Melka (Filip, Hlava), 53. Machač (Hlava, Kubík), 59. Pitule (Machala). Rozhodčí: Pražák, Vrba – Jindra, Polák. Vyloučení: 6:7, navíc Suchánek (KLA) 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Žovinec, Voráček, Urbanec, Teper, Kozák, Szathmáry, Slavík – Špaček, Hudeček, Kanko – Korkiakoski, Raška, Stloukal – Hotěk, Jáchym, Pořízek – Brodek, Toman, Endál.
Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk – Machala, Plekanec, Jágr – Marosz, Filip, Račuk – Hlava, Pitule, Melka – Kubík, Machač, Jelínek.

V první třetině měla více ze hry Poruba. Tempo zápasu však bylo spíše pozvolné. Nejblíže vstřelení gólu byli Endál, Hudeček a Jáchym. Košarišťan v kladenské bráně nicméně předváděl jisté zákroky, Ostravané tak jeho klec ostřelovali marně. K úspěchu navíc domácím nepomohla ani následná přesilovka pět na tři. Rytíři se pak k výraznější útočné akci dostali až v samotném závěru periody, když byli postupně vyloučeni Žovinec a Slavík. Stav ale i tak zůstal beze změn.

Úvodní minutu druhé části odehrál RT TORAX ještě v oslabení. Po jeho skončení se však role obrátily. Na trestnou lavici totiž zamířil Rostislav Marosz. A to už domácí využili. Po Szathmáryho střele se k dorážce probojoval Marek Špaček a v čase 23:24 otevřel skóre utkání. Kladenští poté ožili a snažili se tvořit hru, porubské obranné řady však tomuto náporu dlouho dokázaly odolávat. Nakonec se ale hosté přeci jen prosadili. V pětatřicáté minutě skóroval Nicolas Hlava. Jen o chvíli později si ještě Kladno vyzkoušelo přesilovou hru, v té ale branka nepadla. Po konci trestu se Ostravané hrnuli před Košarišťana, ten však opět odváděl dobrou práci. A tak ke gólu došlo na druhé straně. Osmnáct vteřin před zazněním sirény se prosadil Antonín Melka.

Na začátku třetí třetiny si Porubané mohli zahrát přesilovku, ta jim ale vydržela pouze čtyři vteřiny. Na trestnou lavici totiž po Suchánkovi putoval i Korkiakoski. Petr Stloukal se snažil srovnat, nastřelil však kladenskou tyč. Hra poté znovu zpomalila. Ale jak se ukázalo, byl to jen klid před bouří. V čase 52:09 se totiž trefil Patrik Machač a zvýšil vedení svého týmu. Patrik Urbanec si následně vykoledoval dvě minuty a narušil tím porubské snahy o snížení. Po pár okamžicích ho navíc následoval i Lukáš Kozák, RT TORAX tak musel čelit nepříjemnému přečíslení. To nakonec ustál a poté si pro změnu zahrál přesilovku. Ani ta však nepomohla. Tomáš Pitule v závěru přidal gól do opuštěné klece a poupravil stav na 4:1 pro Kladno. Stav série je tedy 3:0.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba 2011): Víme, že Kladno je v těch rozhodujících momentech zkušený tým a dávají nám lekci z produktivity. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme je dostali pod tlak, ale hráči si nedají říct, nehrají jednoduše. V každém střídání musí soupeře dohrávat, a když jsme to vypustili v určitých momentech, tak nás to potrestalo.

David Čermák (Rytíři Kladno): Dnešní utkání jsme zvládli dobře. Myslím si, že domácí hráli urputně půl zápasu, ale jak jsme se dostali do vedení, tak jsem si to pohlídali a zaslouženě zvítězili.