Dorost oplatil Frýdku-Místku vysokou pětibrankovou porážku

21.11.2008, Kateřina Juříková, Adam Bagar

V sedmém kole ligy dorostu zavítala Poruba na led Frýdku-Místku, zrodil se z toho suverénní výsledek 5:0. Ve dvacátém kole si oba týmy zcela prohodily pozice. Na domácím ledě hrající Poruba totiž zvítězila rovněž 5:0, a tak oplatila svému soupeři prohru z konce září. I přesto, že byli v úvodu aktivnější hosté, tak domácí zásluhou skvělé střelecké efektivity vedli po dvou brankách Tomáše Krále a jedné trefě Jana Kupčíka v šesté minutě již 3:0. Hosté nehráli špatný hokej, ale odehráli dnes v Porubě velmi smolný zápas. V šestnácté minutě navíc přidal již čtvrtou branku Tomáš Gonda. Druhá část přinesla řadu přesilových her na straně Frýdku - Místku, ale domácí obrana se skvěle chytajícím Dominikem Konvičkou odolávala. Před třetí částí bylo asi oběma celkům jasné, že je o vítězi rozhodnuto. Na konečných 5:0 ještě pečetil stav Jakub Peslar. Konvička, i přes řadu dalších šancí soupeře, nakonec vychytal zasloužené čisté konto. VOKD Poruba tak porazila Frýdek-Místek 5:0 a dostala se na první místo ligové tabulky. Další utkání čeká porubské mladíky v neděli 23.11. na ledě Prostějova.

- 20.kolo pá 21.11.17:00
HC Frýdek-Místek
5:0(4:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Král (Kofroň), 5. Král (Kofroň), 6. Kupčík, 16. Gonda (Blahuta, Dominec), 53. Peslar (Gonda, Blahuta). Rozhodčí: Schmejkal - Hrubec, Vengřín M. Vyloučení: 8:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 5:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Odsedek, Kupčík, Zuzaník, Svoboda, Peslar, Lužný, Puškár - Král, Lelkeš, Kofroň, Palkovič, Sochorek, Chaloupka, Gonda, Dominec, Blahuta M., Ganger.
HC Frýdek-Místek: Golasowski (od 6. Třeštík) - Čahoj, Golasovský, Blahuta B., Jasiok, Dohnal, Lyzák, Fiala, Valíček, Kurajský, Kurovský, Mamula, Bartek, Sovadník, Mičulka, Bazgier.

Hosté hned v úvodu první třetiny začali zásobovat domácího gólmana Konvičku nesčetnými střelami. Bohužel pro hosty žádná ze střel Barteka a Kurajského, kteří se po nezdařených pokusech vsítit branku nevzdali a stříleli dál, do brány nezapadla. Zato v čase 2:46 se podařilo dostat kotouč do brány soupeře domácím. Kofroňovu střelu Golasowski vyrazil pouze k Tomáši Královi, který neměl těžkou pozici a suverénně zakončil. V čase 4:56 si toto duo opět akci zopakovalo. Kofroň opět nahrával najíždějícímu Tomáši Královi a jeho střela skončila v odkrytém prostoru za zády hostujícího gólmana. Domácí byli v úvodu zápasu nesmírně efektivní a v čase 5:13 padla další branka do frýdecké sítě. Tento gól byl poněkud kuriózní, neboť Jan Kupčík pálil z rohu kousek od brankové čáry a kotouč, který se jen sklouzl po ledě, si našel skulinku mezi brankářovými betony a ladně zakotvil v bráně. Po tomto gólu se do brány místo Golasowského postavil Třeštík. Hosté, ačkoliv se snažili, svými střelami Konvičku nepřekonali. Jeho betony, lapačka i vyrážečka byly vždy včas na správném místě. Nevyzrál na něj ani Bartek, jehož střela byla mířena moc vysoko. V čase 15:58 padla čtvrtá branka. Domácí si s kotoučem najížděli do útočného pásma a Blahuta, který spatřil volného spoluhráče, nahrál Tomáši Gondovi. Ten se přiblížil k frýdeckému gólmanovi blíž a střelou pod víko ho překonal. Do konce třetiny už nepadla žádná branka, a tak vedli domácí po první třetině 4:0.

Druhá třetina začala tlakem z obou stran. Jak domácí tak i hosté přitlačili a o střely nebyla nouze. Ve 23. minutě byl na domácího Lelkeše spáchán faul. Když si najížděl před Třeštíka, byl sražen k zemi a rozhodčí nařídil trestné střílení. Nájezd však Lelkeš neproměnil a stav zůstal tedy stejný 4:0. Hosté měli obrovskou šanci vstřelit svou úvodní branku, bohužel pro ně Mičulka, který si najel těsně před Konvičku, zvedl kotouč vysoko a trefil horní tyč brankové konstrukce. Další střelec z řad hostí byl Blahuta, ale ani jeho prudká střela od kruhů nedokázala překonat pohotového Konvičku. Domácí měli také šanci dát další branku. Dominec, kterému se dostal kotouč na hokejku, když jel střídat, využil toho, že má před sebou volný, nikým nestřežený prostor a najel si až před Třeštíka. Svou šanci nakonec neproměnil. Porubští i Frýdečtí se nadále pokoušeli dát nějakou branku, ale oba brankáři podávali výtečné výkony a nedovolili kotouči, aby se dostal za jejich záda. Ani domácímu Blahutovi se nepodařilo překonat brankáře hostí, následně ani dorážkou. V této třetině nepadla žádná branka a na stavu 4:0 se proto nic nezměnilo.

Třetí třetina začala zvolna, ale ve 42. minutě se přitvrdilo. Od modré pálil Puškár, jehož prudká střela skončila mezi betony Třeštíka. Naštěstí pro hosty kotouč neskončil v bráně. Dalším střelcem domácích byl Gonda, ale ani jeho střely v síti neskončily. Opět se pokusil o vsítění branky Král, bohužel také bezvýsledně. Hosté se také dostali do šance, ale Mamula netrefil prázdnou branku a Konvička si tak oddechl. Sovadník, který měl před sebou volný prostor a nikým neatakován dostal možnost dát gól, byl opět vychytán skvělým Konvičkou. V čase 52:50 padla pátá branka. Chybnou rozehrávku Čahoje zachytil Jakub Peslar, jenž dokázal nabídnutou příležitost skvěle využít. Hosté už tedy věděli, že to dorovnat nepůjde, a tak se pokoušeli alespoň stav snížit. Gólovou šanci měl za hosty opět Sovadník, ale Konvička si prokoukl jeho plány a rychle přesunul beton k tyči a zabránil tak kotouči dostat se za jeho záda. Sovadník to nehodlal vzdát a ke konci třetiny opět zaútočil. Pár minut před koncem se málem podařilo snížit Fialovi, ale kotouč skončil v Konvičkově lapačce. Utkání tak skončilo vysokou výhrou domácích, a to 5:0.