Dorostenci brankou z poslední minuty porazili Frýdek-Místek

13.02.2009, Kateřina Juříková

Utkání mezi dorosteneckých týmů HC VOKD Poruba a HC Frýdek - Místek začalo lépe pro hosty, kteří po několika sekundách první třetiny dali svou první branku. V první periodě, i když se oba týmy snažily ze všech sil, už nepadla žádná další branka. Po pár minutách druhé části vstřelil vyrovnávací branku Martin Blahuta, který dal i jednu ze dvou porubských branek v poslední třetině utkání. Další dvě branky vstřelili Maček a Odsedek. Hosté se ovšem nesmířili s dvoubrankovým náskokem domácích a střelou Denise Kurajského stav snížili. V poslední třetině dali, střelou již zmíněného Blahuty, jako první branku Porubší. Dlouho jim ale jejich náskok nevydržel a obdrželi od Frýdeckých dva góly. Jelikož byl stav vyrovnaný, teklo oběma týmům do bot. Rozhodující branku vstřelil pětadvacet sekund před koncem Jan Puškár a rozhodl tak o vítězství Poruby. Frýdek - Místek tak domů odjížděl poražen, když konečý stav zápasu byl 5:4. Další duel sehrají Porubští na ledě Komety Úvoz v neděli 15.2.

- 37.kolo pá 13.2.17:15
HC Frýdek-Místek
5:4(0:1, 3:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 26. Blahuta (Palkovič, Puškár), 33. Maček (Hawlík), 34. Odsedek (Lužný), 42. Blahuta (Kupčík), 60. Puškár (Maček) - 1. Kurajský (Kurovský), 38. Kurajský (Jakubowski), 48. Jasiok (Čahoj), 52. Kurovský (Mičulka). Rozhodčí: Jeřábek J. Vyloučení: 7:8, navíc Chaloupka (POR) 5 + OK a Blahuta (FRM) 5 + OK. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 4:4, 5:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Kupčík, Pelech, Chaloupka, Odsedek, Hawlík, Lelkeš, Puškár, Král, Kofroň, Vícha, Palkovič, Sochorek, Hurník, Dominec, Němec, Maček, Lužný, Blahuta.
HC Frýdek-Místek: Golasowski - Valíček, Golasovský, Beinstein, Blahuta, Jasiok, Dohnal, Jakubowski, Fiala, Čahoj, Kurajský, Kurovský, Matěj, Bartek, Hamhalter, Bernát, Králík, Mičulka.

V úvodní třetině jako první zaútočili domácí, jenže vzápětí byli obráni o puk svými soupeři, kteří jim v čase 0:42 dali branku. Najíždějící Kurovský vystřelil na Konvičku prudkou ránu, jenže kotouč se odrazil od brankářova ramena. Letící puk srazil do klece Denis Kurajský. Porubští to chtěli svým protivníkům oplatit, ale bohužel se jim to nedařilo. Jedním z domácích střelců byl Blahuta, jehož střela se odrazila od Golasowského vyrážečky. I Domincova střela byla odražena. Domácí začali přitvrzovat ve hře a v 10. minutě se před frýdeckou brankou utvořil chumel hráčů, ale ani jeden z porubských pokusů neskončil v síti. Domácí měli načas kotouč pod kontrolou a ze všech sil útočili, jenže zatím se žádného gólu nedočkali. Když se ke kotouči dostali opět hosté, padla málem další branka. Fiala spatřil odkrytý prostor v porubské bráně a vystřelil. Konvička byl ovšem rychlejší a okamžitě nastavil svůj beton. Kontrolu nad pukem měli tentokrát Frýdečtí a Konvička byl ve velkém ohrožení. Beinstein vystřelil na domácího strážce, který se snažil zachytit letící puk. To se mu nepodařilo a puku se zmocnil Golasovský. Gólman včas zasáhl a tak se stav 0:1 nezměnil. Ve 14. minutě byli hosté v početní výhodě, kdy hráli 5 na 3. Porubským se sice podařilo vyvést kotouč ze svého obranného pásma, ale vzápětí se tam hra opět přesunula. Když se znova pokusili domácí vyvést puk, dali málem branku, ale Mačkova střela neskončila za Golasowskými zády. Oslabení tedy porubští přežili bez úhony, bohužel pro ně se stále hrálo před Konvičkovou klecí. Poslední vteřiny se dohrávaly před frýdeckou brankou, ale branka už nepadla. Stav po první třetině byl tedy 0:1.

Neuběhla ani minuta druhé periody a při pokusu dát vyrovnávací branku se strhla před frýdeckou brankou rvačka. Aktéry byli porubský Chaloupka a frýdecký Blahuta. Boxerské klání nakonec vyhrál domácí rváč a oba poté dostali 5 minut za hrubost + vyloučení do konce utkání. Domácí tlačili na brankáře hostí, ale ne a ne dostat kotouč za jeho záda. O totéž usilovali i hosté, ale také bezvýsledně. Porubští bojovali tvrdě, což se jim vyplatilo a v čase 25:54 vyrovnali. Před brankou nahrál Palkovič volnému Martinu Blahutovi, který neváhal a okamžitě zasunul kotouč do odkryté klece dříve než stačil Golasowski zakrýt prázdný prostor v brankovišti. Domácím se dařilo vlastnit kotouč delší dobu, ale další gól zatím ještě nepadl. V čase 32:27 se ale dočkali. Hawlík nahrál volnému spoluhráči Davidu Mačkovi, který se pohotovou střelou trefil za gólmanova záda. Další branka padla v čase 33:58. Mezi Golasowského betony se trefil Patrik Odsedek, který se předtím rozhodoval, zda-li nahraje či vystřelí. Rozhodl se pro střelu a tím tak vytvořil dvoubrankový náskok. Porubští se stále drželi v útoku, ale vzápětí jim byl kotouč sebrán a v čase 37:55 hosté snížili. Konvička se ocitl v obležení a do prázdného prostoru v jeho kleci se trefil Denis Kurajský. Poslední minuty se dohrávaly před Konvičkou, ale žádná branka již nepadla, a tak stav po této třetině byl 3:2.

Na začátku první třetiny hráli domácí přesilovku, kterou dokázali patřičně využít a v čase 41:07 vstřelili gól. Do frýdecké klece se opět trefil Martin Blahuta. Hosté přitvrzovali. Mičulka ohrozil porubskou branku, ale brankář byl rychlejší než on. Jenže v čase 47:07 už tolik štěstí neměl a dostal třetí branku. Čahoj nahrál Robinu Jasiokovi, který vypálil rychlou dělovku. Konvička nezachytil rychle letící kotouč a ten poté skončil v síti. Vyrovnávací branka padla v čase 51:12. Filip Kurovský vystřelil prudkou střelu, která skončila za Konvičkovými zády. Stav byl tedy vyrovnán a oba brankáři se ocitali pod palbou. Puk střídal často majitele, a proto nebyla nouze o osobní souboje. Na Golasowského si vypálil Vícha, ale brankář zachytil kotouč, který už byl málem za brankovou čarou, do lapačky. V poslední minutě utkání, v čase 59:35, vypálil dělovou ránu od modré Jan Puškár a zajistil tak výhru pro svůj tým. Hosté si sice vzali oddechový čas, ale už nevyrovnali. Utkání tedy těsně vyhráli domácí, když konečné skóre bylo 5:4.