V Karviné kraloval Král, sedmi body pomohl k hladké třináctibrankové výhře

24.10.2010, Gabriela Juříková

Druhou čtvrtinu sezóny zajížděl lídr tabulky na led předposlední Karviné. Vzhledem k početnímu nepoměru hráčů na střídačkách a propastnému rozdílu bodů v tabulce se dalo předpokládat, že si dorostenci Poruby přijeli pro plný počet bodů. Domácí sice vstřelili první branku zápasu, ale po vyrovnávací brance Hurníka zavelel k velkému obratu Tomáš Král, čistým hattrickem strhl vedení na stranu hostí a v dalším průběhu zápasu si připsal ještě body za dvě branky a dvě nahrávky. Hosté přestříleli domácí Karvinou rozdílem dvanácti branek a slavili zaslouženou výhru 1:13. Další zápas čeká dorostence Poruby na domácím ledě v pátek 29. října.

1. liga staršího dorostu - 10.kolo ne 24.10.09:30
HC Býci Karviná
1:13(1:4, 0:5, 0:4)
Branky a nahrávky: 2. Sládek - 5. Hurník, 7. Král (Šrubař), 14. Král (Baca), 19. Král, 22. Újezdský (Král, Vrána), 23. Franek (Kaleta), 26. Král (Újezdský), 28. Palkovič, 28. Mihal (Franek), 42. Újezdský (Franek), 49. Herman (Král), 51. Rosypka, 54. Král. Rozhodčí: Janda T. - Mikler, Bojda. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 70. Průběh utkání: 1:0, 1:13.
HC Býci Karviná: Noga - Juřík, Orság R., Kurovský, Orság M., Sládek, Koóš, Tkáč, Majetus, Staš, Procházka, Palas.
HC RT TORAX Poruba 2011: Chybík - Šrubař, Herman, Baca, Vrána, Soukal, Franek - Pelech, Palkovič, Maček, Mihal, Újezdský, Král, Hurník, Kaleta, Pobuta, Hradil, Rosypka, Formánek.

Nestává se často, že píšu reportáž z venkovního zápasu našich borců, ale na straně soupeře byl jeden z „našich“, kterého bedlivě sleduji, a Karviná není zase tak daleko. Proto jsem se vydala shlédnout tento zápas a spojila soukromé zájmy s klubovými.

Po dlouhé době zapříčiněné nemocí se do porubské branky postavil Adam Chybík. Ani si pořádně nesáhl na puk a už jej lovil ze své sítě. Prostřelil jej v začátku druhé minuty Matěj Sládek, když prokličkoval obranou hostí a poslal puk mezi betony. Domácí nečekaně vedli. Poté přečkali oslabení, ve kterém se hosté několikrát snažili vyrovnat. Nepochodili Šrubař, Baca ani Palkovič.

Vyrovnat se podařilo v páté minutě Matěji Hurníkovi. Po dvou minutách od vyrovnání využil přesilovku a zmatku před brankou Nogy Tomáš Král a nastartoval obrat v utkání. V polovině třetiny se naskytla přesilovka domácím, ale ta se jim nevydařila. Nedokázali najít recept, jak přejít přes střední pásmo, které hosté důsledně bránili.

V čase, kdy se na led vracel z trestné lavice Formánek, překonal domácího gólmana střelou z kruhů Tomáš Král. Po úspěšně ubráněném dalším oslabení kvůli špatnému střídání se RT TORAX opět radoval z gólu. Čistý hattrick zaznamenal díky chaosu před karvinskou brankou Tomáš Král. Poruba vedla po první třetině 1:4.

Hosté jak první dvacetiminutovku končili, tak druhou začali. Sevřeli domácí v jejich třetině a postupně zkoušeli pozornost domácího gólmana a motali hlavu celé pětici karvinských hráčů. Gólovou akci začal střelou od modré Vrána, první dorážku Krále brankář ještě vyrazil, ale na druhou z hole Antonína Újezdského byl krátký.

Další střídání a hosté už vedli 1:6. Kaleta vyhrál buly, puk získal Michal Franek a úspěšně zakončil. Asi by bylo dobré zmínit, že domácí nasazovali pouhé dva útoky, kdežto hosté měli k dispozici útoky čtyři. Tento nepoměr ve prospěch Poruby dokázali náležitě využít. Hrálo se převážně ve třetině domácích a ti se snažili, seč mohli, jenže hosté byli takticky i fyzicky lepší. Svou čtvrtou a týmovou sedmou branku zaznamenal Tomáš Král. Přestože byl blokován obráncem rameno na rameno, dokázal poslat puk mezi betony gólmana Nogy a bylo to 1:7.

Následně hrála Poruba oslabení, ale to jim nebránilo v útočení. Karviná byla v přesilovce totiž bezzubá a tak dvakrát inkasovala. První gól v oslabení dal Vojtěch Palkovič a po sedmi vteřinách se trefil Dalibor Mihal a zvýšil už na 1:9. Slibnou akcí na desátý gól bylo přečíslení dva na jednoho v podání Kalety s Pobutou. Druhý jmenovaný ztroskotal na postřehu Nogy a jeho pohotových betónech.

V čase 37:47 po konzultaci s rozhodčími se týmy odebraly předčasně do kabin. Domácí brankář měl technické potíže na výstroji – zlomený nůž. Proběhla běžná přestávka mezi třetinami s úpravou ledu. Poté se dohrála druhá třetina, soupeři si proměnili strany a hrála se poslední třetina.

Ke zteči se odhodlal Rosypka, dokázal tísněný vystřelit, ale Noga předvedl akrobatický zákrok a puk ukryl do lapačky. Vysloužil si ovace tribun i obou střídaček. Desátá branka padla z hole Antonína Újezdského po spolupráci s Frankem. Jedenáctou vstřelili hosté v přesilovce. Ťukec Baca – Král a Tomáš Herman střílející od kruhů. Puk letěl mezi vyrážečku a betón a rozvlnil brankovou síť zevnitř.

Vypadá to, že hosté nepůjčili puk domácím. Ale i oni měli světlé chvilky a snažili se přejít přes útočnou modrou a zahřát Chybíka, který se musel v brance docela nudit. Ale takových akcí bylo k vidění jako šafránu na rozkvetlé louce. Na druhou stranu se v poslední třetině nějak moc objevovali v nehokejových pozicích domácí borci po nešetrných zásazích hostů. Jeden domácí hráč utrpěl úraz hlavy a jeden na střídačku odkulhal.

Domácí zbytek zápasu odbránili, tedy alespoň se snažili, protože ještě dvakrát inkasovali. Dvanáctou branku vsítil Vladimír Rosypka a poslední gól zápasu po přejetí celého hřiště a objetí branky umístil puk šikovně k tyčce Tomáš Král. Ke gólu měl blízko Kaleta, ale trefil jen boční síť. Poruba zdolala Karvinou vysoko 1:13 a po smolné prohře s Opavou se opět radovala z výhry.