Starší dorostenci nadělili Karviné devatenáct mikulášských branek

05.12.2010, Kateřina Juříková

Mikuláš zavítal i na porubský Zimní stadion, ale ne jak jej známe. Naděloval gólmanům. Tedy pouze jednomu, který byl na klec úplně sám. Porubský brankář Hlavina byl neprůstřelný a Chybík, který jej vystřídal v půli celého utkání, inkasoval pouze jednou. Zato jejich kolega z Karviné Noga si odvezl ranec celkem devatenácti gólů. V první třetině padly ze strany domácích čtyři branky a pak už to jelo ráz na ráz. Když už svítila na tabuli desítka, vpálil Porubě branku Plhoň. Smršť střel ze strany domácích neustala a utkání skončilo vysoko 19:1. O čtyři branky se postaral Tomáš Král. Mihal, Palkovič, Pelech, Újezdský, Vícha a Franz nastříleli každý po dvou gólech. Naštěstí pro Karvinou se střelnice před jejich klecí po šedesáti minutách hry zavřela.

1. liga staršího dorostu - 19.kolo ne 5.12.18:15
HC Býci Karviná
19:1(4:0, 8:1, 7:0)
Branky a nahrávky: 2. Král (Újezdský), 3. Mihal (Pelech), 14. Maček (Palkovič), 16. Palkovič (Kaleta, Maček), 22. Král (Rosypka, Újezdský), 22. Mihal (Franz, Pelech), 23. Pelech (Franz, Baca), 26. Král (Vrána), 29. Rosypka (Újezdský, Král), 36. Újezdský, 37. Vícha (Pobuta), 40. Franz, 42. Újezdský (Rosypka), 44. Vícha (Zuščík), 46. Král (Újezdský), 47. Pelech, 50. Palkovič (Herman, Maček), 51. Franz, 56. Formánek (Pobuta) - 37. Plhoň (Majda). Rozhodčí: Mrkva - Hrubec, Moravec. Vyloučení: 3:6. Diváci: 50. Průběh utkání: 10:0, 10:1, 19:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina (od 31. Chybík) - Wolný, Vícha, Vrána, Franek, Soukal, Baca, Hradil, Rosypka, Palkovič, Maček, Herman, Franz, Král, Mihal, Ujezdský, Kaleta, Pelech, Zuščík, Formánek, Pobuta.
HC Býci Karviná: Noga - Juřík, Orság R., Plhoň, Kurovský, Orság M., Sládek, Kooš, Brel, Derkowski, Wojaczek, Majda.

Domácí od úvodních minut zatlačili soupeře, což brzy přineslo své ovoce. Palkovič si objel Nogovu klec a pokusil se prorvat puk mezi betonem a tyčí. Po jeho nezdaru se stále porubští drželi v útočném pásmu až nakonec Tomáš Král taháčkem poslal kotouč do brány.

Překonat Hlavinu se rozhodl Sládek, ale neuspěl. Když se domácí vzápětí vrátili znovu do útočného pásma, padl druhý gól. Dalibor Mihal vystřelil a kotouč proklouzl mezi betony.

Hosté měli bohužel marné pokusy. Kurovský sice tečoval letící puk, ale nesprávným směrem, a Majda pálil příliš vysoko nad bránu. I když byly jejich střely neúspěšné, bránili Nogu zuby nehty. Až do dalšího porubského skórování se jim dařilo posílat puk pryč.

Když se hosté zabývali svými soupeři v rohu jejich obranného pásma, zůstal před bránou Pobuta. Jeho spoluhráči mu poslali kotouč, ale karvinský brankář za sebe žádný jeho pokus nepustil. Ani v přesilové hře se domácím nepodařilo skórovat. Vránova střela od modré se jen odrazila těsně u tyče k mantinelu.

Derkowski mazaně využil ve vlastním oslabení nepozornosti obou porubských obránců a vzal jim puk. Naneštěstí jej tito dva hříšnici zastavili a Hlavina si mohl oddychnout. Zato na druhé straně to ve třinácté minutě opět ožilo bouřlivým radováním domácích. David Maček poslal puk přímo mezi betony.

Další pokus měl Kaleta, který se netrefil. O dorážku za ležícího gólmana se postaral Vojtěch Palkovič.

Ke konci třetiny byli hosté v početní výhodě 5 na 4 a následně po pár vteřinách 5 na 3. Domácí i přesto dokázali, že ve třech se dá také útočit. Využívali nedostatků v obraně svého soupeře a útočili ze všech stran.

Na začátku druhé třetiny znovu zaútočili domácí. Rosypka s Králem předvedli parádní souhru, která gólem neskončila. Vzápětí se Tomáš Král vrátil, aby dokonal své dílo. Když se Noga skácel na záda při bránění svého teritoria, využil porubský útočník tento okamžik a zakončoval do odkryté klece.

O pár vteřin později volného brankoviště využil Dalibor Mihal. A netrvalo dlouho a padla další branka. Franz s Mihalem blokovali brankáře a jedoucí Michal Pelech poslal zvedáčkem puk do levého růžku brány.

Střelnice před karvinskou klecí byla stále otevřena a jakoby nikdo nikomu nebránil k další střele, vypálil Vrána od modré svou rychlou střelu, kterou tečoval mezi betony Tomáš Král. I nadále zůstávali porubští v útočném pásmu.

O devátý gól se postarali tři hráči. Nejprve vypálil Král, ale střela se odrazila směrem k Újezdskému. Ani on neuspěl. Teprve Vladimír Rosypka vstřelil branku rozhozenému gólmanovi. Sládek se pokusil o odplatu, ale Hlavina včas sevřel betony. V půli třetiny vyměnili domácí gólmany a do klece se postavil Chybík.

Karvinští opět zkusili napadnout domácí svatyni. Plhoň jel s Majdou a cestou si nahrávali, ovšem Majdova střela na klec za Chybíka neprošla.

Neuvěřitelné navýšení skóre přišlo vzápětí. Antonín Újezdský vypálil a nevypadalo to na to, že to bude gólová střela. Puk se ovšem svezl v neskutečných obrátkách nahoru po Nogově holi až na jeho rameno. Poté skončil, po odskočení z ramene, v bráně.

To zřejmě naplnilo karvinského útočníka neskutečnou zlobou, neboť se stal zázrak. Ondřej Plhoň vypálil tvrdou a rychlou střelu, která prolétla mezi betony. Na světelné tabuli tak zářil stav 10:1. Hostím jejich radost s jediného gólu netrvala věčně. Po pár vteřinách skóroval Jan Vícha a ke konci třetiny se trefil také Jakub Franz.

Domácí zřejmě chtěli dosáhnout dvacítky, neboť karvinské mučení pokračovalo dále. Antonín Újezdský poslal kotouč pod víko a Jan Vícha rychlou střelou navýšil na 14:1. Karviná se sice pokoušela skórovat, ale marně. Plhoň nahrál zpoza brány Majdovi, který okamžitě pálil. Střela letěla příliš vysoko.

Další porubskou branku vsítil Tomáš Král, kterého o dvě minuty později napodobil také Michal Pelech a po něm využil přesilové hry i Vojtěch Palkovič. Noga dlouho odolával střelám domácích. Při další razii doslova doráželi domácí gólmana Karviné do klece. Při každé další střele zajel Noga dál a dál do své svatyně, až nakonec rána z hole Jakuba Franze jej i s kotoučem zarazila do brány.

Hosté používali taktiku volného útočníka, který vždy, když se hrálo v jejich obranném pásmu, kroužil vprostřed kluziště. Derkowski už tušil příležitost a když mu jeho spoluhráči poslali puk, najel si až za modrou a zavinil tak postavení mimo hru.

Poslední branku dal Petr Formánek. Brankář hostí nepočkal na to, co udělá tento útočník a předčasně si lehl. Formánek jej pak oklikou objel a zakončil. Poruba tak uštědřila Karviné drtivou porážku 19:1.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Přes jednoznačný výsledek, kdy jsme soupeře přehráli ve všech směrech, se objevily v naší obranné hře hrubé chyby, které by určitě jiný soupeř potrestal. Takže zapracujeme na obranné hře a budeme se připravovat na další dva klíčové zápasy s Přerovem a Šumperkem. Kluky samozřejmě za odvedený výkon chválím.

Josef Štoudek (SK Karviná): Bez komentáře...