Souboj ostravských rivalů pro Vítkovice

16.08.2005, Readkce

Přestože Sareza v první třetině dvakrát vedla, ukázala se herní vyspělost extraligového celku, který čtyřmi brankami v řadě nakonec zvítězil.

- 5.kolo út 16.8.17:00
HC Vítkovice Ridera
2:5(2:2, 0:2, 0:1)
Branky: 5. Chatrnúch (Sochorek), 8. Šebesta (Sochorek) - 6. Tomášek (Köhler), 13. Hulva, 33. Pištek (Buček, Jurečka), 38. Káňa (Buček), 51. Štefanka (Hubáček, Kropáč). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0.Diváci: 600.
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Kramný, Děmidov, Kaněra - Polášek, Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Tesařík - Heřman, Mleko, Gelačák
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Polák, Philipp, Kuboš, Černošek, Jurečka, Dudáš, Dresler, Chmelíř - Padělek, Burger, Procházka - Hubáček, Káňa, Buček - Pištek, Štefanka, Kropáč - Köhler, Hulva, Tomášek

Nepočítáme-li „sranda meče“ z předešlých let, hraných mnohdy jen na jednu či dvě pětky, došlo k prvnímu vzájemnému měření sil ostravské Sarezy a Vítkovic. Hosté začali velice aktivně, již ve 2. minutě likvidoval Jakub Čech nájezd Kropáče a pár sekund nato další nájezd v podání Tomáška. Kupodivu vstřelila první branku Sareza v čase 4:48 střelou k pravé tyči Pincovy branky z hole Romana Chatrnúcha. Lidé ještě nedojásali a Tomášek se o 25 sekund později postaral o vyrovnání. S góly se v úvodu roztrhl pytel. Již v 8. minutě strhl naposledy vedení na domácí stranu kapitán Šebesta. Vítkovice ale byly skutečnými pány na ledě a bylo jen otázkou času, kdy srovnají. Nejdříve Dresler nastřeluje tyč Čechovy brány. Poté zase Polák boční konstrukci Pincovy svatyně. V čase 12.35 srovnává Jakub Hulva. Na 3:2 pro hosty chtěl dát Jurečka bombou od modré, ale i po následných dorážkách svých spoluhráčů drží Čech Sareze naději. Tečku za první třetinou udělal Petr Hubáček objetím domácí brány a následnou střelou, ze které branka nepadla.

Ve druhé části ofenzivní choutky obou týmů trochu ustaly, ale nadále to byl celek z Vítkovic, který udával tempo. Tomášek, Dresler, ale ani Štefanka nemohou docílit vedoucí gól zápasu. Ve 28. minutě se zaskvěla lapačka Jakuba Čecha proti Hulvově ráně. I Sareza chce něco udělat se skóre, ale pokusy Badža či Mleka šly vniveč. Ve 32. minutě nachází Hubáček před odkrytou bránou osamoceného Štefanku, jehož teč šla hodně vysoko do ochranné sítě. Ve 33. minutě nová akvizice Děmydov sice odstavuje od kotouče dvojici vítkovických, ale i tak dokázal Buček před bránou domácích nalézt Pišteka – 2:3. Pět minut nato nastřeluje Köhler Čechovu tyč a v 37.06 se prosazuje mladík Tomáš Káňa, když po svém sólu procedil puk přes domácího gólmana. Alespoň o snížení se pokouší Jindřich Kaněra v neobvyklé pozici útočníka v posledních okamžicích druhé části, ale Pinc jistě chytá.

Ihned po druhé přestávce nastupuje Sareza se silnou ofenzívou. Šebesta se Sochorkem neproměňují jedinou ze svých tutovek. Také duo Heřman – Badžo je na Pince krátké. O poslední gólový příspěvek utkání se postaral Juraj Štefanka, který uklidil vyražený kotouč do zcela odkryté brány. V 52. minutě se nejdříve prodírá přes domácí obranu Káňa. Ihned z protiútoku ujíždí Baranyk, ale místo puku zavezl do brány sám sebe. Následovala přesilová hra, ve které roztáčí kolotoč Polášek s Heřmanem, ale opět bezvýsledně. Poté si vysloužil potlesk na otevřené scéně Marek Pinc, který v souboji u hrazení obelstil nejednoho hráče Sarezy. Závěrečné minuty neozdobila již žádná krásná hokejová šance a tak první klání končí ve prospěch Vítkovic 5:2. Pokus o reparát bude mít Sareza již v pátek v ČEZ Aréně.

Josef Halouzka (Sareza): Já jsem rád, že nás Vítkovice nepodcenily. Čehož jsem se trošku bál. Ze začátku jsme dělali spoustu chyb. Na dlouhou rozehrávku vítkovických jsme se připravili, naštěstí to Jakub Čech pochytal. Vedli jsme i 1:0, 2:1. Bylo příjemné se na to dívat, jenomže rozdíl mezi extraligou a první ligou byl znát.
Vladimír Vůjtek (Vítkovice): Byl vidět rozdíl mezi extraligou a I. ligou, což je samozřejmé a mělo by to tak být. Myslím si, že to byla normální úroveň přípravy.
Radek Procházka (Vítkovice): „Klasické přípravné utkání. Tak bych to viděl já. Zdálo se mi, že se hrálo uvolněným, hurá stylem. My jsme měli první třetinu několik vyložených šancí, ale nedali jsme góly. Sareza hrála docela slušně. Když se hrálo po 10. minutě tak byl led těžký a špatný, což nedovolovalo nějaké super kombinace. “