Havířov na Sarezu vyzrál

09.08.2005, Lukáš Bajgar

O s t r a v a - Před doposud nejvyšší letní návštěvou nedokázala Sareza porazit svého regionálního ligového rivala. Po dobrém začátku, kdy se prosadil Boháč, a vyrovnaném průběhu utkání rozohdli hosté okolo 50. minuty, kdy třemi brankami otočili průběh utkání. Za hosty se prosadil mladík Brynecký, který dva góly dal a na jeden přihrál.

- 4.kolo út 9.8.17:00
2:4(1:0, 0:1, 1:3)
Branky: 2. Boháč (Polák), 42. Boháč (Gelačák, Polák) - 23. Brynecký (Lipina, Mikšan), 49. Sprušil (Lipina, Brynecký), 51. Lichý (Galvas), 52. Brynecký (Prokop, Lipina). Rozhodčí:Klapetek - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 300.
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Kramný, Brincko, Holík, Vnenk, Ovšák, Tesařík, Kaněra - Gelačák, Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Polášek, Badžo, Janeček - Heřman, Holuša, Mléko
AZ Heimstaden Havířov: Novotný - Balčík, Galvas, Zientek, Prokop, Sadiki, Vrtík - Žůrek, Zdráhal, Seman - Lichý, Lipina, Mikšan - Barna, Zdeněk, Sikora - Sprušil, Brynecký

Do Ostravy v úterní podvečer zavítal místní rival z Havířova. S týmem dorazila početná skupinka fans soupeřova celku. Radost jim hned v úvodu pokazil Daniel Boháč dorážkou Polákem vystřeleného puku za záda Marka Novotného. Celou první část měli jasně navrch domácí a jen díky gólmana a obětavé obrany hostí se skóre nezměnilo. Zatímco se dá z domácího celku pochválit každý, za hosty si akce vytvářela jen řada vedená Pavlem Zdráhalem. Hokej byl líbivý a útočný, ale jediná branka byla málo.

Ve druhé se lépe uvedli hosté. O srovnání se postaral Daniel Brynecký v přesilové hře. I po převážnou část zbylých minut druhé dvacetiminutovky měli hosté navrch. Domácí držel výborně chytající Jakub Čech. Snad největší příležitostí na stržení skóre pro Ostravu měl Dalibor Sochorek, který si v přesilové hře počkal, položil Novotného a nastřeli k jeho smůle jen tyč. Skóre se tak neměnilo – 1:1.

Góly v prvních minutách nepřestaly padat ani v závěrečné části. A byl u toho opět Daniel Boháč tečující Gelačákovo nahození. A pak to přišlo. Vyčkávající panteři udeřili v polovině závěrečné části. Ve 49. minutě vyrovnal Sprušil, jemuž zpoza brány namazal Lipina. Na 3:2 chtěl dávat Milan Baranyk, ale proti byla opět Novotného tyč. V 51. minutě z protiútoku se na Čecha vyřítila dvojice Galvas – Lichý a druhý jmenovaný upravil na 2:3. A hned minutu nato se opět trefil Daniel Brynecký a dokončil tak dílo zkázy pro domácí. S výsledkem 2:4 nemůžou být Ostravští spokojeni, ale výsledek by se neměl přeceňovat, natožpak podceňovat, neboť jde stále jen o přípravné utkání.

Do Ostravy se v dresu Havířova vrátil Ján Vrtík, který se ještě před pár dny pokoušel znovu probojovat do obrany Sarezy. „Bylo to rozhodnutí trenéra a to jsem musel akceptoval,“ pokrčil rameny. „Ale jsem rád, že jsem si našel nové angažmá v Havířově. Mám to blízko domovu, takže žádná pořádná změna,“ pokračuje. Měl i nabídky z jiných klubů: „Mohl jsem hrát v Anglii, ale tam se reorganizovala liga a tým, ve kterém jsem měl hrát, nedostal licenci. Kývl jsem na nabídku Sarezy to vyzkoušet, ale nevyšlo to. A tak jsem podepsal smlouvu v Havířově.“ Narozdíl od Davida Mocka si na změnu střídaček nestěžoval: „Jsem na to už zvyklý. Stalo se mi to už poněkolikáté a dokonce jsem hrál na kluzištích se střídačkami naproti sobě.“