Sareza překvapila vítězstvím v Trenčíně

02.08.2005, Lukáš Bajgar, David Schlegel

T r e n č í n - Velkým překvapením skončilo druhé vystoupení hokejistů Sarezy Ostrava v přípravě na nadcházející sezónu. Bronzový tým slovenské ST extraligy Dukla Trenčín totiž na Ostravany na domácím ledě nestačila! Do vedení poslal hosty v úvodu druhé třetiny Dušan Brincko, který loni hrával za Znojmo a Mladou Boleslav. Pak sice vyrovnal dvacetiletý Miroslav Hanták, ale pět minut před koncem rozhodl o výhře Sarezy zkušený kapitán Pavel Šebesta. Není bez zajímavosti, že obě branky vstřelili hosté při nestejném počtu hráčů na ledě - jeden gól v přesilovce, další v oslabení.

- 2.kolo út 2.8.17:00
HK Dukla Trenčín
1:2(0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 24.53 Brincko, 54.26 Šebesta – 33.15 Hanták (Nemec, Sikorčin). Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HK Dukla Trenčín: Hála – Novotný, Mikuš, Divíšek, Kadlubiak, Urban, Volek, Liška, Boháček, Hajas – Višňovský, Huževka, Zlocha – Melichárek, Kóňa, Šafárík – Nemec, Sikorčin, Hanták – Lobotka, Haščák, Lelkeš
HC Sareza Ostrava: Čech – Kramný, Brincko, Pazdera, Chatrnúch, Holík, Vnenk, Ovšák, Tesařík, Mocek – Šebesta, Sochorek, Gelačák – Polák, Boháč, Baranyk – Janeček, Badžo, Polášek – Mléko, Holuša, Heřman

Do trenčínské B.O.F. Leasing Arény zavítala Sareza s touhou co nejvíce potrápit domácího silného soka. A že se jen tak nedá, napověděl již v samém úvodu Dalibor Sochorek střelou zápěstím do domácího gólmana. Jakub Čech měl přesto po celou první část mnohem více práce. Ve 3. minutě od pohromy zachraňoval Dušan Brincko, který vystihl Hantákovu příhru skrze brankoviště. Hra se přelévala na obě strany, ale byli to opět domácí, kteří zahrozili. Peteru Huževkovi zabránila od pocitu radosti ze vstřelení branky Čechova tyč. Chvíli nato čelil ostravský gólman nájezdu Višňovského s Huževkou, ale seč se první řada Trenčína snažila, co jí síly stačily, na kouzelníka v bráně Sarezy nestačila. Vyhořeli i Sikorčin s Haščákem a tak se ku slovu ke konci první části dostala i Ostrava. Kombinace Šebesty se Sochorkem, stejně jako Holuši s Mlékem a v poslední minutě první třetiny Janečka s Poláškem, končily na domácí jistotě v bráně.

Druhou část hodně poznamenala řada vyloučení na obou stranách. Sareza byla Trenčínu rovnocenným soupeřem. Z bezprostřední blízkosti a i následné dorážky neproměnil své sólo Libor Polášek. Ve 24. minutě se kolem brány obtočil Šebesta a umístění kotouče do brány chyběly jen centimetry. Tou dobou hrála Ostrava přesilovou hru. Domácí sice vyhráli buly, hrané po pravici domácí gólmana Hály, ale kotouč zachytil Dušan Brincko a v čase 24.53 technickým obloučkem poslal překvapivě hosty do vedení. V polovině utkání se Dukla naskytla možnost hry 4 proti 3, a jen díky Kramného pozorným očím neproklouzl puk přes překonaného Čecha do brány. Ale v čase 33.15 se domácím ostravského brankáře podařilo konečně překonat. Nemec našel Miroslava Hantáka a ten si Čecha položil a pohodlně zavěsil – 1:1. Do konce druhé části se často dařilo útočníkům obou týmů ujíždět obranám soupeře, ale branka již nepadla.

Poslední část začaly oba celky ostražitě a do bezhlavých útoků se často nepouštěly a převládaly převážně střelecké pokusy zblízka – ve 42. minutě za domácí Kadlubiak a tři minuty nato hostující Sochorek. Šok zažila Aréna v čase 54.26, kdy při vlastním oslabení ujel domácí obraně Pavel Šebesta. Chvíli si s pukem pohrál a efektně zavěsil pod víko domácího brankáře. Dukla se nechtěla snadno vzdát, ale vyrovnání se nedočkala. Svou akci nezakončil tak jak by si přál Kóňa. Tenčínští měli ovšem také propustnou obranu, která nechala minutu před koncem ujet rychlíka Baranyka, jenž křižně nahrál Sochorkovi, který mířil jen na brankáře. Zápas se skončil za bouřlivé radosti Sarezy.

Přestože se v domácím týmu měl představit ex-ostravský David Mocek, přihlížel souboji jen z tribuny. Jako i hrstka fanoušků, která zvolila možnost zchlazení se od mučivého vedra panujícího za stěnami Arény.