Další slovenský skalp

12.08.2005, Redakce

Proti slovenským soupeřům se Sareze v letošní přípravě daří. Ani ve třetím dueli ji východní celek neporazil. Martinští neproměnili trestné střílení v 1. třetině a skvěle chytající Štěpánek si připsal svou první nulu letošního léta.

- 6.kolo pá 12.8.17:00
MHC Martin
2:0(1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Vnenk (Holuša), 58. Janeček. Vyloučení: 7:7. Diváci: 150.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Kramný, Tesařík - Šebesta, Sochorek, Polášek - Polák, Boháč, Baranyk - Janeček, Badžo, Holuša - Gelačák, Mleko, Heřman
MHC Martin: Dzubina - Stančok, Stolárik, Konopka, Augusta, Michnač, Ondrej, Pšenka, Ratveiský - Smrek, Páleš, Važan - Šimo, Zachar, Beutel - Hanes, Mahdalík, Bokroš - Hajduk, Zágora, Koložváry

Do Ostravy zavítal Martin. Hosté, kteří předešlého dne odehráli přátelské utkání, nedali na sobě únavu znát. Od počátku byla Sareza lepším týmem a svou úvodní převahu korunovala již v 6. minutě gólem Lukáše Vnenka, který zpracoval Holušovu příhru a namířil kotouč pod horní tyč. V 8. minutě předvádí ukázkovou kombinaci na jeden dotek Baranyk s Boháčem a Polákem a posledně jmenovaný mířil od mantinelu těsně vedle. Minutu nato předvedl svou rychlost v nohou Holuša, jenže obrana Martina na poslední chvíli kotouč vyrazila. Ve 12. minutě zase Dzubinu v bráně hostí zblízka nepřekonává Chatrnúch. Hosté se poprvé osmělili ve 13. minutě Zacharovou střelou – těsně vedle tyči. V čase 13.27 podtrhává Marek Badžo unikajícího Bokroše a sudí Venglář nařídil trestné střílení. Toho se ujal Hanes, ale Štěpánek pravým betonem vyrazil. Poslední vážnou akci první části měl Zágora, jenže to napálil přímo do ostravského brankáře.

Do druhé části nastoupili hosté s větší důrazností a rychlostí. Koložváry se dostává do těsné blízkosti Štěpánka, jenže kotouč neletěl dle jeho představ. V polovině zápasu nastřeluje Páleš tyč. Stoprocentních šancí bylo poskrovnu, snad největší zrychlení zápasu předvedl chvíli nato Martin Janeček. Proletěl kluzištěm jako blesk a svým spoluhráčům Badžovi a Holušovi nachystal pozici pro vstřelení druhé branky. Jen díky obětavé obraně a Dzubinovi se tak nestalo.

Pakliže se ve druhé části nehrál příliš atraktivní hokej, hrálo se v poslední části někdy až příliš tvrdě a důrazně. Gólovek ale ubylo. Svou smůlu si vybral nejen Šebesta s Baranykem na straně domácích, ale i Koložváry za hosty. Martin chtěl za každou cenu vyrovnat, ale červenou plácačku pozvedl Martin Janeček v 58. minutě, který ujel hostující obraně a po sérii kliček do brány puk dopravil – 2:0. Martinští sice ještě dlouho protestovali, ale rozhodčí svůj verdikt již nezměnili.

Josef Halouzka: Dali jsme si úkol – dostat co nejméně gólů. Na druhou strany jsme byli aspoň o třídu lepší než soupeř a mohli jsme dát těch gólů 7 nebo 8. Našim problémem je, že zde máme moc technické hráče do útoku, a ti, než by vystřelili, volí raději přihrávku. Budeme pracovat na tom, abychom se dostávali do střelby co nejvíc.

Jakub Štěpánek: „ Jsem rád, že se mi to povedlo. První dva zápasy jsem neměl optimální. Kluci hráli dneska dobře dozadu a tím mi hodně pomohli. Teď nás čekají zápasy s Vítkovicemi, na které se těším. Je to něco úplně jiného, zvláště když trénuji ve Vítkovicích, protože je Mařík zraněný. Já ještě nevím jestli budu chytat za Sarezu nebo za Vítkovice. Každopádně budu rád, když si zachytám, tady nebo tam to je mi jedno.“