S Mikulášem opět vítězně

26.08.2005, Redakce

I napodruhé se nepodařilo hostům z Mikuláše porazit domácí Sarezu. Po úterní porážce 0:4 to vypadalo, že dokonce opět nevstřelí ani branku. Tuto teorii ale rázně ze stolu smetl Richard Huna, který necelé 3 minuty před koncem snížil na konečných 1:3.

- 8.kolo pá 26.8.17:00
MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš
3:1(0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 41. Šebesta (Chatrnúch), 43. Polášek (Chatrnúch, Šebesta), 50. Badžo (Baranyk) - Huna Ri. (Huna Ro.). Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0.Diváci: 150.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Polášek, Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Heřman - Dušek, Gelačák, Mleko
MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš: Falter - Droppa, Děmidov, Lištiak, Školiak, Devečka, Tomaška, Šterbák, Rúfus - Vychodil, Pleva, Kopecký - Šebo, Trochta, Mravec - Kriška, Huna Ro., Huna Ri. - Milec, Pohanka, Taragel

Po úterní výhře Sarezy nad Liptovským Mikulášem se tyto celky opět utkaly na ostravském ledě, aby podruhé v týdnu změřily síly. V dresu hostí se představil na zkoušku Ilja Děmidov, kterého jsme mohli vidět ve dvou zápasech i v dresu Sarezy, ale jeho finanční nároky byly pro náš tým natolik vysoké, že i přes chválu trenéra zůstalo pouze u zkoušky.

V utkání dal o sobě jako první vědět hráč hostí Šebo, který svou kličkovanou sice na chvíli zamotal hlavy ostravských obránců, ale ke střele se nedostal. Následně na to se do šance dostávali Polák s Baranykem, ale jejich snažení dopadlo stejně jako u šance hostí. Hráči se rozehrávali pozvolna, v 9. minutě dal o sobě opět vědět velice agilní Šebo, když první střílel nad bránu a poté se snažil překvapit Štěpánka zpoza brány. To již ale začali přebírat aktivitu domácí, kteří důrazně zahrozili ve 13. minutě, kdy se o změnu stavu snažila první pětka, střelu Poláška po zemi však Falter chytil. Nejpěknější akci první třetiny předvedl Polák, který zpoza brány přihrával volnému Holíkovi, jeho dělovka však minula bránu. Hráči Liptovského Mikuláše o sobě dali opět vědět na konci třetiny, když pálil Kopecký.

Do druhé třetiny vstoupili hosté aktivněji než domácí. Jednu z velkých šancí Liptovského Mikuláše spálil ve 23. minutě Pohanka, když zblízka přestřeli ostravskou svatyni. Po své střele raději schoval hlavu v dlaních. Minutu na to zahrozila poprvé ve druhé třetině Sareza, při přečíslení 3 na 1 přihrával Šebesta Poláškovi, kterému ale střela nesedla. Ve 26. minutě zkoušeli pozornost Štěpánka v přesilovce postupně Kriška a sourozenci Hunové, následně se o únik neúspěšně pokoušel Holuša. Štěpánek byl stále v permanenci, otevřít skóre se pokoušeli Trochta, Kopecký a po příhře Šeba také Mravec. V 35. minutě nebezpečně střílel Chatrnúch, na druhé straně kontroval Trochna. V 38. minutě nebezpečně střílel Kriška, jeho střela ale skončila v lapačce domácího brankáře. O minutu později střílel do lapačky pro změnu hostujícího gólmana Sochorek.

Do závěrečné části nastoupili domácí s výhodou jednoho hráče v poli, která byla po 7 sekundách ještě více zvýhodněna. V čase 40:47 otevřel tečí Chatrnúchovy střely skóre Šebesta, čímž využil dvojnásobnou přesilovku. Za necelé 2 minuty zvýšil na 2:0 nechytatelnou dělovkou Polášek, který dostal na modrou čáru přihrávku od Chatrnúcha. Ve 44. minutě zhrozili také hosté, střela Tomašky ale gólem neskončila. Třetí gól Sarezy zaznamenal nádhernou střelou pod víko Badžo po přihrávce Baranyka, časomíra se zastavila v čase 49:39. Snížit se pokoušel Kriška, avšak neúspěšně. V 56. minutě předvedl svou techniku Šebesta, který prokličkoval obranou hostí, Falter ho ale vychytal. Čestný úspěch zaznamenali hosté v čase 57:15, po souhře bratrů Hunů překonal po 209 minutách a 57 sekundách jako první hráč ve službách slovenských extraligistů jednoho brankáře v brance Sarezy Richard Huna po velké chybě obrany. I přes střelu Šeba zůstal stav i po záverečné siréně. Sareza tak i v posledním přípravném zápase s celkem ze Slovenska dokázala urvat pomyslné body. Bilance Sarezy jsou čtyři vítězství a jedna remíza.

Josef Halouzka: "Já si myslím, že jsme soupeře přehráli, i když jsou o soutěž výše. Podali jsme dobré výkony, myslím, že jsme je k ničemu nepustili. Dostali jsme ve dvou zápasech jen jeden gól, navíc po naší velké chybě. Utkání pro nás bylo dost důležité, protože si v něm ověřili plnění taktických úkolů. V úterý nás čeká Třinec, na který se hráči samozřejmě velmi těší. Spousta hráčů totiž hrála extraligu a tak se nimi teď mohou srovnat."