První třetina rozhodla o vítězi. Zbylých čtyřicet minut bylo bezgólových

28.10.2016, Kateřina Juříková

Starší dorost se stále veze na vítězné vlně. Sice zaváhání v pátém kole stálo Porubu body, ale to nic nezměnilo na tom, že je stále v čele tabulky. Nyní se dorostenci utkali se soupeřem, který jim šlape na paty, a to Kroměříž. Hoši z Hanáckých Athén, jak se tomuto městu přezdívá, nevkročili do utkání tou správnou bruslí, neboť od prvopočátku se kotouče ujali domácí, kteří nedali svému soupeři v první třetině téměř žádnou šanci na gól. První dvacetiminutovku Poruba vyhrála, ale nelehký úkol na ni čekal ve zbývajících třetinách. Marek Hasala ovšem zabojoval a nulu na svém kontě uhlídal.

Liga staršího dorostu - 10.kolo pá 28.10.15:30
HK Kroměříž
3:0(3:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Ferleťják (Skalka), 6. Skalka (Béreš), 17. Zicháček (Timura, Voznička). Rozhodčí: Polášek – Zicháček, Šimůnek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 3:0.
HC RT TORAX Poruba: Hasala (Remiáš) – Lelek, Kroček, Vojtášek, Timura, Nagy, Ferleťják, Šolc, Zicháček, Benka-Rybár, Žídek, Béreš, Brodek, Skalka, Vavřík, Voznička
HK Kroměříž: Vystrčil (Janek) – Babulik, Pavlas, Tkadlec, Omelka, Kudlička, Laciga, Burtus, Mrázek, Apolenár, Dluhoš, Morev, Vozdecká

Porubští vlétli do utkání s vysokým nasazením. Přece jen věděli, s kým budou mít tu čest a s největší pravděpodobností nechtěli Kroměříž vpustit do útočného pásma. Téměř po celou první třetinu se jim tento nelehký úkol dařilo plnit. Hosté se moc ke kotouči nedostávali, a když už se to podařilo, bylo to většinou ve vlastním obranném pásmu.

Zato domácí měli v první třetině hotové posvícení. Tlačili se před kroměřížskou bránu a Vystrčil tak měl spoustu práce. Ačkoliv se i obrana snažila zabránit domácímu týmu vstřelit gól, nepodařilo se a Vystrčil již ve čtvrté minutě první třetiny musel lovit kotouč zpoza zad. Iniciátorem byl David Ferleťják, kterému nahrával autor druhé porubské branku Jan Skalka. Nejpovedenější byla třetí a zároveň poslední branka celého utkání. Kapitán domácího mančaftu Timura ujížděl před soupeřovu klec a pokusil se o gól. Ten z jeho hole nepadl, ale kotouč prošel brankáři mezi betony a zastavil se v brankovišti, kousek od brankové čáry. Rychlejší než kroměřížská obrana byl Marek Zicháček, kterému se podařilo kotouč do brány dostat, i když už se po něm sápal i gólman.

Ve druhé třetině začala Kroměříž vystrkovat drápy a hrála útočněji a rychleji. Poruba jí v tempu stačila, ovšem ke smůle Kroměříže Hasala v bráně po první třetině neaktivity nezakrněl a dokázal vpády soupeře bojkotovat. Také Vystrčil se vzpamatoval z úvodního šoku a již nedovolil domácímu týmu jakékoliv skórování. Všechny střely tak byly kroměřížským strážcem odraženy či zastaveny a skryty pod lapačku.

V poslední třetině mohli hosté vítězství Poruby ještě zmařit, jenomže na Hasalu nikterak nevyzráli. Porubský gólman střežil svou svatyni jako oko v hlavě a Kroměříž tak nedokázala vstřelit jedinou branku. Utkání však bylo do poslední vteřiny velice živé, akční a diváci se jistě nenudili. Strany se neustále střídaly a oba gólmani měli možnost předvést, co v nich je a že své týmy umí podržet. Tři góly ovšem ze světelné tabule nezmizely a Poruba tak zvítězila proti rovnocennému soupeři, který se jistě bude i nadále pokoušet zdolat vrchol tabulky.