Překvapení se nekonalo, juniorka nasázela Jihlavě devět branek

16.02.2008, Adam Bagar

Juniorka Sarezy Ostrava přivítala na svém ledě suverénně nejslabší celek juniorské extraligy - Jihlavu. I přesto, že úvod domácím nevyšel dle představ a dlouho se trápili, tak nakonec stihli ještě v úvodní třetině vstřelit tři branky zásluhou Poláčka, Martina Bartoše a Mocka. Po dvaceti minutách tak bylo téměř rozhodnuto o zápase, když Sareza vedla 3:0. Druhá část patřila jasně domácím a po brankách Kopáče, Martina Bartoše a Měkýše odskočila soupeři již na rozdíl šesti branek. Až v závěru druhé části díky nekoncentrovanosti domácí dvakrát inkasovali. Po čtyřiceti minutách tak narostlo skóre již na 6:2. Třetí třetina měla stále stejný obrázek hry a Sareza svůj náskok navyšovala až na hrozivých 9:2, když se trefili Vojtěch Bartoš, Martin Bartoš a Pindur. Desátou branku však domácí vstřelit nedokázali, naopak hosté ještě v úplném závěru snížili na konečných 9:3. Velký podíl na vítězství měl Martin Bartoš, který měl podíl na čtyřech brankách, když vsítil hattrick a navíc na jednu branku přihrál.

- 44.kolo so 16.2.13:00
HC Dukla Jihlava
9:3(3:0, 3:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 14. Poláček (Pindur, Vajda D.), 17. Bartoš M. (Vajda D.), 18. Mocek (Jelšík), 23. Kopáč (Měkýš, Bartoš M.), 33. Bartoš M. (Falter, Bartošek), 34. Měkýš (Jelšík), 49. Bartoš V. (Řezáč, Falter), 56. Bartoš M. (Mikula), 57. Pindur (Řezáč, Poláček) - 39. Pometlo (Šaršok), 40. Šaršok (Pometlo), 59. Šaršok (Pometlo, Dzurik). Rozhodčí: Kočí - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 10:11. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 100. Střely na branku: 49:25. Průběh utkání: 6:0, 6:2, 9:2, 9:3.
HC Sareza Ostrava: Gleich (od 41. Kroček) - Falter, Měkýš, Tomis, Pindur, Parna, Vajda D., Poláček - Bartoš M., Řezáč, Mocek, Bartošek, Mikula, Hanke, Kopáč, Bartoš V., Jelšík, Vajda R., Černák, Široký.
HC Dukla Jihlava: Tábor (od 34. Navrátil) - Posmyk, Cirhan, Rosendorf, Pekárek, Kolda, Hájek, Vacek - Brabec, Kuřítko, Novák, Pometlo, Komůrka, Dvořák, Kotlík, Dzurik, Šaršok.

Sareza vstupovala do zápasu v roli jasného papírového favorita, ovšem situace na ledě to moc v úvodních minutách nenasvědčovala. Domácí si sice vynutili hned v úvodu dvě přesilové hry v řadě, ale tlaku chyběla pořádná střelba. Jediným, kdo tak dokázal Tábora ohrozit byl Měkýš, který natřikrát pálil neúspěšně od modré. Ve 4. minutě, kdy se hrálo v pěti hráčích na obou stranách zahrozili také hosté, když po přihrávce Dvořáka stál sám před domácí brankou Novák, jehož pokus ležící Gleich zneškodnil. V osmé minutě zahrávali přesilovku také hosté, ale naložili s ní podobně jako domácí v předchozích dvou. Hra byla nadále velmi neurovnaná a hráči Sarezy se jen velmi těžko dostávali ke gólovým šancím. Ve 13. minutě se ocitl ve velké příležitosti Řezáč, když již mohl zasunovat do prázdné klece, ale byl jasně zahákován, a tak domácí hráli v další početní výhodě. V té si Sareza vytvořila neskutečný tlak. Rány Bartoše a Mikuly ještě v kleci neskončily, ale v čase 13:17 se přece jen domácí dočkali, když Michal Poláček zasunul touš již do opuštěné klece po přihrávce Pindura. V 16. minutě zahrávali hosté početní výhodu, která jim však vůbec nevyšla. Sareza v ní jasně dominovala a v čase 16:23 při úniku dvou hráčů na jednoho obránce dokázal Martin Bartoš zmást gólmana, který počítal očividně s přihrávkou, protože domácímu útočníkovi odkryl celou pravou část branky, čímž mu situaci ke skórování značně zjednodušil. I nadále zatápěl ve stále probíhajícím oslabení hostující obraně Vojtěch Bartoš, ale k třetí brance to již nevedlo. V čase 17:51 se přece jen Sareza mohla radovat již potřetí, když využila totálního kolapsu obrany Jihlavy – Jelšík dal ideálně mezi kruhy na Ivo Mocka, který již suverénně střelou k tyči skóroval. V úvodu 19. minuty viděli diváci také boxerskou vložku v podání Hankeho a Hájka za což si oba vysloužili čtyři trestné minuty. O chvíli později mohla skórovat také Jihlava, ale Brabec nepochopitelně netrefil úplně prázdnou branku, když měl i mnoho času k zakončení. V úplném závěru první části ještě dostali Jihlavští výhodu dvojnásobné přesilové hry, která se jim z větší části přesunula do třetiny druhé. Po dvaceti minutách tak Sareza potvrzovala, co se týče skóre, roli favorita a vedla již o tři branky 3:0.

V úvodu druhé třetiny vypálil velmi tvrdě na Gleicha Posmyk, čímž otřeseného domácího gólmana trefil dnes již podruhé do masky. V čase 22:01 skórovali domácí již počtvrté, když dokázal signalizované výhody parádně využít Jaroslav Kopáč, který si obkroužil branku a k levé tyči zasunul za překvapeného Tábora, který se nestačil přesunout. O minutu později netrefil v přesilové hře úplně odkrytou klec Martin Bartoš. Ve 25. minutě nechali zadáci Jihlavy mnoho prostoru mezi kruhy Měkýšovi, ale ten nedokázal této možnosti využít a k následné možnosti dorážet se nedostal. Jihlava byla ve druhé části úplně neškodná a domácí jasně na ledě dominovali. Ve 29. minutě trefil opět tyč poloprázdné klece Mikula, ale byl již ve velmi těžkém střeleckém úhlu. Dvě minuty nato pálil z mezikruží Hanke, ale tentokrát se jihlavský gólman dokázal skvěle přesunout. Sareza se dostávala do neskutečného tlaku, ale pokusy Jelšíka, Radovana Vajdy ani Mikuly v krátké době v brance neskončily. Ve 32. minutě předvedli hosté něco nevídaného, když během osmi vteřin vyhodili nedovoleně dvakrát za sebou touš ze svého obranného pásma mimo kluziště, čímž nabídli Sareze velmi dobrou možnost ke skórování. Toho také domácí dokázali logicky využít. V čase 32:11 se trefil Martin Bartoš po střele Faltera od modré, když gólman Tábor byl ve své kleci absolutně dezorientovaný. Neuběhlo mnoho času a Tábor musel lovit touš z branky již pošesté v zápase. V čase 33:23 totiž střílel z levého kruhu Jelšík a Ondřej Měkýš jen nastavil hůl a poslal touš pod ležícím gólmanem. To již Tábor nevydržel a nechal se vystřídat Navrátilem. Tak jak tomu většinou bývá, tak změna gólmanů Jihlavě pomohla. Domácí se již od té doby příliš k šancím nedostávali. Závěr třetiny tak patřil hostující Jihlavě, která dokázala využít pravděpodobně již nekoncentrovanosti domácích. V čase 38:10 se ocitl před Gleichem Adam Pometlo, který napoprvé domácího ochránce svatyně nepřekonal, ale dorážku již dopravit do úplně odkryté branky dokázal. V úplném závěru ještě v čase 39:57 dokázali hosté využít přesilové hry, když vypálil od modré čáry Jaroslav Šaršok, jehož střela propadla až za Gleicha, který toho asi moc neviděl. Juniorka Sarezy soupeře ve druhé části jasně přehrávala a nebýt nekoncentrovanosti v závěru třetiny, tak vede o šest branek. Takto byl stav utkání po čtyřiceti minutách 6:2.

Do poslední části nastoupil za domácí tým v brance místo Michala Gleicha Vojtěch Kroček, čímž domácí jasně ukázali, že je již o vítězi utkání rozhodnuto. V úvodních pěti minutách třetí části nebyly k vidění žádné šance, a to i přesto, že domácí zahrávali v tomto časovém úseku jednu přesilovou hru. Ve 46. minutě se probil až před Navrátila Řezáč, jehož pokus však jihlavský gólman ukryl v lapačce. Ve 47. minutě pálil od modré Bartošek, který si o chvíli později také najel mezi kruhy a gólmana prostřelil, ovšem jeho pokus jen těsně minul branku. Domácí se již snažili hrát pro diváky, a tak v čase 48:38 vymysleli parádní souhru, která by mohla kandidovat klidně na Zlatou helmu. Domácí si Jihlavany skvěle rozebrali a poslali touš do úplně odkryté branky na trase Falter, Řezáč a zakončující Vojtěch Bartoš. V 52. minutě se ocitl před brankou Vojtěch Bartoš, ale gólman stačil zaklapnout své betony. Utkání se již jakoby dohrávalo a šancí velmi výrazně na rozdíl od prvních dvou třetin ubylo. V 55. minutě ujížděl sám na branku Jelšík, ale nejprve dostal sekeru a následně byl podražen. V čase 55:34 překvapil zmateného Navrátila vyjetím zpoza branky Martin Bartoš, který tak u tyče v pohodě zasunul do poloprázdné klece. V čase 56:24 vypálil v přesilové hře od modré čáry parádně Jiří Pindur, jehož střela do šibenice byla výstavní. Do konce utkání tak stále zbývaly tři a půl minuty a Sareza již nastřílela devět branek. Diváci tak již křičeli deset, deset!! V 58. minutě bylo k desáté brance velmi blízko, ale Bartoš a Širokým svou obrovskou příležitost překombinovali. V čase 58:43 nakonec ještě přidali i hosté třetí branku, když při situaci dva na jednoho přihrál Pometlo Jaroslavu Šaršokovi, který skóroval mezi betony gólmana Kročka. Sareza Ostrava tak rozstřílela Jihlavu v poměru 9:3.