David Iláš exceloval v bráně, prohře nezabránil

26.07.2007, Lukáš Bajgar, Adam Svěchovský

Týmy Sarezy Ostrava a Vítkovic se ve čtvrtečním popoledni rozdělily na dva tábory a sehrály téměř paralelní duely ve svých halách. Jako první začal zápas na ledě účastníka extraligy. Skóre záhy otevřel Burger, ale naděje hostím na přijatelný výsledek zvýšil Vladimír Svačina vyrovnávací trefou ze 20. minuty. Jenže Šimíčkova branka a dvě trefy Romana Sturcze poslaly modrobílý tým do tříbrankového vedení a závěrečný gól Lukáše Bokroše na 4:2 již nic na prohře Sarezy nezměnil. Domácí celek notně potrápil David Iláš, jenž pochází právě ze slavnějšího ostravského klubu, nejen že pochytal 37 střel v utkání, ale při následných samostatných nájezdech si na něm vylámal zuby hned kvartet borců a jediný exsarezák Klimek uspěl. Zato Sareza se prosadila dvakrát a dočkala se alespoň jednoho dílčího vítězství toho dne.

- přát. čt 26.7.16:30
HC Vítkovice Ridera
4:2(1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Burger (Hubáček), 26. Šimíček (Ujčík), 32. Szturc (Klimek), 38. Szturc (Novák) - 20. Svačina (Řípa), 39. Bokroš (Boháč).
Samostatné nájezdy: Klimek - Boháč, Najdek, neproměnili: Szturc, Prorok, Ujčík, Jurečka - Vajda, Svačina, Řípa
Rozhodčí: Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 132. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
HC Vítkovice Ridera: Pinc (31. Mrázek) - Barinka, Jurečka, Trnka, Gulaši, Novák, Polášek - Ujčík, Burger, Hubáček - Klimek, Šimíček, Prorok - Strapáč, Hamrák, Szturc
HC Sareza Ostrava: Iláš - Palík, Mocek D., Ovšák, Vajda, Vnenk, Flašar - Bokroš, Boháč, Šebesta - Najdek, Buček, Gelačák - Svačina, Mocek I., Řípa

Utkání ve vítkovické ČEZ Aréně začali domácí svižně, od počátku si vytvořili převahu a už ve 2. minutě zblízka překonal Iláše v brance hostí Jiří Burger. Poté hru rozkouskovala série vyloučení, ale další branky ale početní výhody nepřinesly, z velké části proto, že na souhře byla celkem logicky patrná nesehranost obou týmů. Po necelých pěti minutách druhé části se trefili i hosté. O vyrovnání se 20. minutě postaral Vladimír Svačina, který dorazil pod horní tyčku svůj předchozí pokus. Prakticky vzápětí měli hosté velkou šanci jít dokonce do vedení, ale přečíslení 3 na 1 vyřešil vítkovický gólman. Tým Sarezy vyrovnávací branka povzbudila a ve 24. minutě protáhl jedovatou ranou Pince Lukáš Bokroš. Jakmile však vítkovičtí ubránili oslabení dvou mužů v poli, strhli vedení na svou stranu, když po Ujčíkově akci zblízka dorazil kotouč za Iláše Roman Šimíček.

Na počátku poslední patnáctiminutovky přenechal Marek Pinc své místo ve vítkovické brance mladému Petru Mrázkovi, který tak poprvé ochutnal atmosféru utkání dospělých. Již po 92 sekundách se mohl spolu se svými spoluhráči radovat, když Klimek našel mezi kruhy zcela volného juniora Romana Szturce, který našel mezeru v Ilášově výstroji a zvýšil na 3:1. Dvě velké šance přinesla 34. minuta utkání. Nejprve se před Mrázkem zjevil Gelačák, ale nemířil přesně, vzápětí hledal na druhé straně před odkrytou klecí Hamrák Proroka, ale ten na puk o pár centimetrů nedosáhl. Vítkovická radost tak opět vypukla až v polovině poslední části, kdy zvýšil Roman Szturc svou druhou brankou v utkání již na 4:1. Své první vystoupení mezi dospělými však Mrázek s čistým koncem nezvládl. Rychlé přečíslení 2 na 1 dotáhli do úspěšného konce Lukáš Bokroš s Boháčem a první jmenovaný korigoval dorážkou po ledě stav utkání na konečných 4:2. V následných třech sériích nájezdů si střelci vylámali na obou gólmanech zuby a tak musely přijít další rozhodující série. V té čtvrté se trefili Boháč i Klimek a tak musela rozhodnout série pátá. Druhý úspěch Sarezy v nájezdech si v této sérii připsal přesnou střelou Robert Najdek, Jurečka ale gólovou fintu vymyslet nedokázal a Sareza si tak z ČEZ Arény odvezla alespoň jako čestný úspěch vítězství v samostatných nájezdech.