Úspěšná premiéra Ctirada Ovčačíka

07.08.2007, Vladimír Vronka, Lukáš Bajgar

Sareza Ostrava vstoupila do utkání se slovenským účastníkem extraligy Žilinou úspěšně, již ve 2. minutě se ujala brankou Daniela Krafta vedení. Domácí sice Krajčím vyrovnali, ale od té doby Sareza již jen vedla. Obrovskou zásluhu na tom má hráč Vítkovic Ctirad Ovčačík, jenž dvakrát skóroval a také David Mocek s Danielem Boháčem, kteří agilnímu spoluhráči dvakrát asistovali. Ostrava si odváží vítězství 3:4.

- přát. út 7.8.17:00
MsHK Žilina
3:4(1:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Krajčí (Kontšek, Kusovský), 36. Drábek, 50. Kontšek (Krajčí) - 2. Kraft (Janečka), 11. Ovčačík (Mocek D., Boháč), 27. Svačina (Boháč), 47. Ovčačík (Boháč, Mocek D.). Rozhodčí: Višňovský - Gašparík, Zvrškovec. Vyloučení: 11:7. Využití: 0:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
MsHK Žilina: Ottosson – Kučný, Kusovský, Liška, Puplán, Chromý, Staněk, Halász, Senko – Kontšek, Holovič, Krajči, Sivák, Jánoš, Lelkeš, Valach, Bulík, Dubec, Valášek, Čavrk, Drábek.
HC Sareza Ostrava: Štepánek – Holík, Dudáš, Rimmel, D. Mocek, Flašar, Ovšák, Tesařík, Ovčačík – Boháč, Valušiak, Buček, Červenka, Řípa, Grygar, Svačina, Novák, Janečka, Kraft, Bokroš, I. Mocek.

Domácí do utkání vlétli jako uragán, ale jejich šance zůstaly nevyužity. Sareza se nenechala zahanbit a snažila se o útočný hokej. A taky se dočkala branky, ve druhé minutě se ke střele dostal Janečka, jeho pokus se dostal k Danielu Kraftovi, který svou první trefou v Sareze načal gólový účet utkání. Žilina mohla vyrovnat, ale Sivákovi před prázdnou bránou překazil radost padající Rimmel. Běžela sedmá minuta, když Ovčačík nabil Mockovi, jeho ránu tečoval Boháč, ale gólman domácích skvěle zasáhl lapačkou. Na druhé straně vyjel Štěpánek proti Krajčímu, puk dokázal trefit holí, ale pouze zpět k útočníkovi Žiliny, od kterého se puk odrázil mimo bránu. V probíhající osmé minutě se na ostravského gólmana řítil Dubec, ale Štěpánek betonem vytlačuje puk. O dvě minuty později již bylo vyrovnáno. Puk se, při hře 4 na 4, odrazil před Róberta Krajčího, ten neměl s ležícím brankářem Sarezy žádný problém a střelou do horního růžku vyrovnává. Uběhla minuta a Ostrava znovu vedla. V přesilovce napřáhl na modré Ctirad Ovčačík a propálil vše, co mu stálo v cestě. Ve 12. minutě se Ovšákova střela odrazila před překvapeného Červenku, který měl před sebou prázdnou bránu, jeho teč se jen otřela o levou tyč. Hra se přelévala ze strany na stranu. Boháč svou šanci za pačesy nechytil, podobně jako domácí Čavrk. Sareza zkoušela střílet ze všech pozic, ale Dudáš od modré, ani Tesařík Ottossona nepřekonali. V závěru mohl vyrovnat Dubec, ale Štěpánek skvěle zmenšil střelecký úhel. Hosté z Ostravy po první třetině vedli 1:2.

Žilina začala lépe i druhou třetinu, ale Liška puk do brány dostat nedokázal. Na druhé straně mohl Grygar zvýšit ostravský náskok, ale výborného Ottossona překonat nedokázal. Ve 27. minutě již dokázala Sareza svůj náskok zvýšit. Boháč vybídl ke střele Vladimíra Svačinu, ten poslal puk přesně tam, kam chtěl - do sítě. Trio Boháč, Svačina, Grygar domácím zle zatápělo, ale další šance využít nedokázalo. Po střele Lišky do těla ostravského kasaře se hra přesunula na druhou stranu kluziště, kde po faulu dostali hosté šanci čtyřminutové přesilovky. Gól visel na vlásku, ale Tesařík, Kraft ani Janečka nedokázali Ottossona překonat. Běžela 33. minuta, když Štěpánek vychytal Jánoše a další hráči Žiliny se snažili puk zpod ostravského gólmana dostat, leč marně. Ve 36. minutě se již skóre měnilo. Jakub Drábek najížděl na samotného Štěpánka, puk poslal mezi betony, ostravský brankář jej notně zbrzdil, ale puk se do brány přeci jen došoural. Ostravští byli mírně aktivnější, ale Bokroš nedokázal slabou střelou překonat brankáře domácích. Důraz se Sareze málem vyplatil ve 39. minutě, kdy Novák tak dlouho otravoval domácí obránce, až se puk dostal před Martina Bučka, který z první nedokázal trefit bránu. Po druhé třetině byl stav 3.2 pro hostující Sarezu.

Třetí třetinu načala akce dvou domácích na jediného hosta., ale zakončení Dubce nebylo přesné. Ve čtvrté minutě poslední části se před bránou zjevil Boháč, ale ani on úspěšný nebyl. Na druhé straně plácl do puku Krajčí, puk si to namířil na břevno. Ve 47. minutě napřáhl zpoza kruhů Ctirad Ovčačík a jeho ránu zastavila až síť. Sareza se pak usadila v útočném pásmu, ale střela Dudáše mířila jen do gólmana a ani další ostravské pokusy k brance nevedly. A tak udeřili domácí - v 50. minutě zakončoval Krajčího akci Roman Kontšek. Poté dostaly oba týmy možnost sehrát přesilové hry, ale skóre se již neměnilo. Po šedesáti minutách byl stav 4:3 pro Sarezu.