Mladší dorostenci ztratili proti favorizovaným Vítkovicím tříbrankový náskok

22.01.2012, Adam Bagar

Když se naposledy oba soupeři střetli na porubské půdě, zrodil se čtrnáctibrankový debakl. Otázkou tak znělo, o kolik branek suverénní Vítkovice vyhrají tentokrát. Jenže RT TORAX je svou aktivitou pořádně zaskočil a především v úvodu druhé tercie nasypal několik branek, z čehož se rázem zrodil překvapivý průběžný výsledek 4:1. Vítkovice však přidaly a výsledek postupně nejen dotahovaly, ale nakonec zcela převážily na svou stranu. Ani za porážku 4:7 se však Poruba vůbec nemusí stydět, když sehrála velmi dobrý zápas. Hattrickem se blýskli domácí Patrik Gola a vítkovický Dominik Kafka.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 25.kolo ne 22.1.10:00
HC Vítkovice Ridera
4:7(1:1, 3:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 5. Gola (Kurnik), 23. Gola (Řehák), 27. Gřeš (Síkora, Stupka), 28. Gola (Řehák) - 4. Slánský (Malina), 32. Klapetek (Kafka), 40. Kafka (Malina), 48. Korec (Malina), 52. Kafka (Klapetek), 54. Kafka (Korec), 57. Klapetek (Fajkus). Rozhodčí: Rapák - Reček, Kukelka. Vyloučení: 6:6, navíc Řehák (POR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 115. Střely na branku: 28:40 (9:17, 10:9, 9:14). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:7.
HC RT TORAX Poruba 2011: Zavadil (od 57. Remiáš) - Gola, Stupka, Kurnik, Štěpán, Síkora, Gřeš, Ščurek, Široký, Kovalski, Boleslavský, Čechman, Mládek, Řehák, Hranoš, Hill, Šípek.
HC Vítkovice Ridera: Wanecki - Šendera, Halška, Adamík, Slánský, Korec, Stoklásek, Malina, Kafka, Trčka, Stránský, Cgharvát, Krenželok, Volný, Fajkus, Klapetek.

Porubští mladší dorostenci začali velmi nebojácně, přesto se favorit ze své první šance radoval. Lukáš Slánský doklepával touš z těžkého úhlu do prázdné Zavadilovy branky. Poruba bleskově srovnala. Z předbrankového prostoru se trefil mezi betony Waneckiho Patrik Gola. Porubští byli nadále favorizovaným Vítkovicím vyrovnaným soupeřem.

Postupem času převzaly přece jen Vítkovice aktivitu. Zavadil se postupně výborně roztáhnul při Malinově pokusu, zabránil akci Volného a nakonec si u tyče poradil i s jedovatou střelou Stokláska. Když pak v závěru první dvacetiminutovky neskončila brankou na druhé straně ani šikovná teč Boleslavského, odcházelo se do šaten za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé periody Porubští svého soupeře totálně zaskočili třemi góly. Při hře čtyři na čtyři vybojoval Řehák za brankou puk a poslal jej na Patrika Golu, který se z dobré palebné pozice opět nemýlil. Po dvou technických prohřešcích měl následně RT TORAX k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři. Tu zužitkoval střelou z pravého kruhu kapitán Tomáš Gřeš.

Za dalších dvaadevadesát vteřin si v oslabení drze najel do pásma Řehák a ještě stačil najít Patrika Golu, který měl dokonale seřízená mířidla. Postaral se o hattrick a navýšil navíc vedení Poruby již na 4:1. Snížit se podařilo Lukáši Klapetkovi. Ten se trefil přesně do horní části porubské kasy. Vítkovice působily zaskočeným dojmem, přesto ještě v závěru třetiny snížily. Hrubou chybu dokázal potrestat kapitán Dominik Kafka.

Ve třetí třetině favorit přidal, ale sedm minut se domácím nadále dařilo držet své vedení. Nakonec až Jan Korec propálil Zavadila střelou nad vyrážečku. O čtyři minuty později hosté výborně sehráli situaci dva na jednoho. Klapetek nakonec vybídl ke skórování Dominika Kafku a ten se v takových momentech nemýlí.

Dominik Kafka byl při chuti. Samostatný únik sice nejprve nedokázal využít, ale z dorážky již dopravil touš za brankovou čáru a na světě byl další hattrick. Konečnou podobu dal nakonec výsledku v přesilové hře Lukáš Klapetek, když dorážel na brankovišti. Poruba tak po sympatickém výkonu podlehla vysoce favorizovaným Vítkovicím 4:7.

Ostatní zápasy ELMD - Východ:

HC Slezan Opava - HC ZUBR Přerov 5 : 0
HC Oceláři Třinec - HCM Warrior Brno 7 : 4
HC PSG Zlín - VHK Vsetín 3 : 2 pr.
AZ Havířov - HC Olomouc 5 : 2

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že první dvě třetiny byly poměrně vyrovnané. Soupeř sice nepřijel úplně v nejsilnější sestavě, ale sehráli jsme velmi dobré dvě třetiny, kdy se nám dokonce podařilo odskočit o tři branky. Bylo nám jasné, že soupeř je silný a po hrubé chybě jsme inkasovali v závěru druhé třetiny gól na 4:3, což byl asi klíčový moment, který soupeře nastartoval. Ve třetí třetině šly Vítkovice za svým cílem, přehrávaly nás, vyrovnaly a nasázely tam další góly. Vítězství si tedy soupeř zasloužil.