Mladší dorostenci podruhé v sezoně zaváhali, pohledné klání rozhodli Jestřábi v nájezdech

09.03.2014, Gabriela Juříková

Mladší dorostenci se představili na ledě třetího Prostějova. Utkání pro hosty nezačalo příznivě. V začínající třetí minutě Jestřábi proměnili nabídnutou přesilovku a v polovině první třetiny překonali Remiáše podruhé. Poruba se ke slovu dostala až v polovině zápasu, kdy nejprve Ondřej Konečný snížil a za minutu Marek Voznička vyrovnal. Na začátku třetí třetiny dokonal obrat kapitán týmu David Malát. Pak svěřenci trenéra Martina Smetáka nevyužili pětiminutovou přesilovku, což je v padesáté minutě, kdy domácí vyrovnali, mrzelo. Utkání nakonec dospělo až do nájezdů, které ve čtvrté sérii rozhodl Prostějov a radoval se z vítězství 4:3.

ELIOD liga mladšího dorostu - 29.kolo ne 9.3.12:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:3sn(2:0, 0:2, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Skácel (Kořenek), 11. Bednařík (Liška), 50. Kořenek (Slavotínek), rozh. náj. Hanáček – 32. Konečný (Veselý), 33. Voznička (Vospálek), 43. Malát (Konečný, Konvička). Rozhodčí: Doležel – Skokánek, Zedník. Vyloučení: 6:4, navíc Žilka 10 min. OT + OK a Skácel (oba PRO) 5 min. + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 45. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Rochla (61. Kopecký) – Chujac, Bednařík, Pěnčík, Žilka, Slavotínek, Kubík, Hanáček, Kořenek, Lauryn, Vytásek, Foltas, Skácel, Liška, Antoníček.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Prepsl, Herejk, Pažický, Jendruš, Skokan, Prokeš, Balcárek – Konvička, Dang, Vilček, Klíma, Timura, Malát, Konečný, Plachý, Veselý, Holub, Vospálek, Voznička, Žídek.

Poruba první třetinu nezvládla. Gólově se prosadila až v čase 31:33, kdy ve spolupráci s Veselým vstřelil kontaktní branku Ondřej Konečný. V čase 32:21, tedy po čtyřiceti osmi sekundách, vyrovnal s přičiněním Vospálka Marek Voznička. Obrat z 2:0 na 2:3 dokonal, po nahrávkách Konečného a Konvičky, v čase 42:12 kapitán mladších dorostenců RT TORAXu David Malát. Po zákeřném faulu Michala Skácela zezadu u mantinelu na Jiřího Skokana, který musel být odvezen na vyšetření do nemocnice, hráli hosté od času 46:24 pětiminutovou přesilovku.

Jak říkal trenér Smeták, kluci se vůbec nedostali do útočné třetiny a bylo otázkou času, kdy se domácím podaří vyrovnat. Je možné, že byli hráči Poruby, kvůli zranění spoluhráče, hlavou trochu někde jinde, ale kdo ví. Každopádně domácím se povedlo vyrovnat v čase 49:45. V nájezdech se jely celkem čtyři série. Za Porubu jako první proměnil Vilček, po něm byl úspěšný Vospálek a jako třetí se rozjel Jendruš. Ke čtvrtému nájezdu se postavil opět Vospálek a tentokrát gólmana Kopeckého nepřekonal. Jestřábi Remiáše čtyřikrát překonali a připsali si za výhru dva body.

Jiří Skokan musel zůstat v prostějovské nemocnici na pozorování. Přejeme brzký návrat domů a uzdravení.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Zápas byl dobrý, měl hokejovou kvalitu. O naší prohře rozhodly individuální hrubé chyby některých hráčů a hlavně nevyužitá pětiminutová přesilovka, při které jsme se vůbec nedostali na dostřel prostějovské brány.