Mladší dorostenci poprvé klopýtli! Chybělo málo k první prohře, nakonec s Jestřáby ztratili jen bod

14.02.2014, Gabriela Juříková

Po dlouhé reprezentační přestávce se opět naplno rozjely soutěže o postupy, o play–off či udržení se ve stávající soutěži. Mladší dorost RT TORAXu ve čtvrtek 13. února svedl boj o další body s druhým Prostějovem a poprvé měl blízko k první prohře. Hosté dokázali dvakrát smazat domácí vedení a v závěru první třetiny v oslabení otočit zápas ve svůj prospěch. Poruba srovnala s Jestřáby krok brankou Jendruše až ke konci druhého dějství. Když v polovině třetí periody využil Prostějov přesilovku pěti proti třem, museli domácí opět dotahovat. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal Ondřej Veselý a o zbývající bod rozhodovaly nájezdy, ve kterých byl šťastnější, trefou Vospálka, tým trenéra Martina Smetáka.

ELIOD liga mladšího dorostu - 24.kolo čt 13.2.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
5:4sn(2:3, 1:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Vilček (Dang, Žídek), 7. Žídek (Dang), 38. Jendruš (Holub), 56. Veselý (Malát), rozh. nájezd Vospálek – 6. Vytásek (Žilka), 17. Antoníček (Kořenek), 18. Hanáček (Kořenek), 52. Bednařík (Chujac). Rozhodčí: Goláň – Parma, Krakovčík. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 68. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Herejk, Prokeš, Skokan, Jendruš, Prepsl – Plachý, Klíma, Stach, Voznička, Žídek, Vospálek, Dang, Vilček, Konvička, Veselý, Malát, Holub
LHK Jestřábi Prostějov: Rochla – Chujac, Bednařík, Žilka, Pěnčík, Slavotínek, Kubík, Navrátil – Krejčí, Hanáček, Kořenek, Lauryn, Vytásek, Foltas, Antoníček, Přikryl, Michálek