Ani třetí přípravný zápas mladších dorostenců neskončil výhrou

13.08.2010, Kateřina Juříková

Již třetí přípravné utkání v řadě si střihli mladší dorostenci Poruby, tentokrát se Vsetínem. Zápas byl plný překvapení a náhlých zvratů. Překvapením číslo jedna byl první gól, který v páté minutě vstřelil Robin Gola za asistence svého bratra Patrika. Bohužel od poloviny první třetiny bylo vše jinak. Hosté stav dorovnali a o minutu později zvýšili na 1:2. I přes veškerou snahu Porubští nedokázali vstřelit žádnou branku a navíc v patnácté minutě opět inkasovali. Gólová smršť pokračovala i ve druhé třetině. Ke třem vsetínským brankám přibyly v rozmezí deseti minut další dvě, ale domácím to naději nevzalo. Ačkoliv střel na bránu měli více než jejich soupeř, snížit stav se jim podařilo jen na 4:5. Dorovnání skóre se nedočkali, i když v posledních minutách hráli přesilovku 5 na 3. Domácí ani na potřetí neuspěli a další utkání sehrají v úterý 17. srpna na svém ledě proti Opavě.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. pá 13.8.14:30
VHK ROBE Vsetín
4:5(1:3, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Gola R. (Gola P.), 34. Rataj (Gola R.), 46. Pěnčík (Demel), 57. Gelnar - 11. Forch (Mutloch), 12. Helešic (Abdul), 15. Svozílek (Hořanský), 23. Hořanský (Kuchařík), 32. Abdul. Rozhodčí: Schmejkal - Tuzial, Záviský. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:1. Diváci: 70. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 4:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček (od 41. Peslarová) - Pitřík, Demel, Trefil, Štěpán, Hranoš, Ščurek, Vavroš, Csomor, Pěnčík, Gelnar, Gola R., Gola P., Rataj, Klempár, Seget, Gřeš, Stupka, Balcar
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (od 31. Vlach) - Forch, Mutloch, Grygar, Ščotka, Hryciow, Malý, Helešic, Abdul, Vašíček, Hajda, Christov, Kuchařík, Hořanský, Svozílek, Krátký, Mikula, Běhula

Vsetínští tlačili již od začátku utkání. Mutloch obtěžoval Mačka dlouho, až se odhodlal vypálit. Porubský gólman byl ale jako přikovaný k pravé tyči brankové konstrukce, takže puk žádnou skulinku nemohl najít. Diváci byli napnutí jako struny, neboť čekali, který tým dá gól. Kotouč létal všemi směry a dlouho se mu nechtělo podívat se do jedné z klecí. V páté minutě se halou rozléhal bouřlivý jásot z domácí střídačky a hráči svými hokejkami div nerozfákali mantinely. Branku dal Robin Gola, který překonal vsetínského gólmana Svobodu. Gelnar chtěl také skórovat, ale jeho střelu brankář odrazil. V polovině třetiny přišel náhlý zvrat. I když v jedenácté minutě zachránila Mačka po Mutlochově střele pravá tyč, Jan Forch odražený kotouč dorazil. O minutu později prostřelil gólmanovy betony Martin Helešic. Hořanského pokus byl sice zmařen porubským obráncem Hranošem, ale Marek Svozílek vypálil od modré do skrumáže před bránou, kterou to prolétlo a puk skončil za nic netušícím Mačkem. Do konce třetiny měly obě mužstva hodně střeleckých šancí, ale žádná branka už nepadla.

Domácí se v začátku druhé části utkání usídlili před Svobodou, ale puk se za jeho záda nedostal. Ve 23. minutě zaútočili opět hosté. Kuchařík objel porubskou klec a když chtěl zakončit, kotouč se odrazil od Mačkových betonů. Adam Hořanský se černého kotouče zmocnil a přehodil jej přes ležícího brankáře. Rataj několikrát ohrozil vsetínskou klec a duo Csomor-Gelnar také. Avšak nikomu se skórovat nepovedlo. V půli druhé třetiny hosté vyměnili svého strážce svatyně Svobodu za Vlacha a minutu po tomto střídání padla pátá branka. Jindřich Abdul dotlačil puk do klece škvírou mezi gólmanovým betonem a brankovou tyčí. Porubští sice prohrávali o čtyři góly, ale svou hru nevzdávali a bojovali do posledního dechu. Dlouho se drželi v útočném pásmu a zásobovali vsetínského brankáře střelami, což se jim vyplatilo. Snížení na 2:5 zajistil Tomáš Rataj, kterému se podařilo po několika neúspěších konečně skórovat. Vypálil prudkou střelu a ta proletěla kolem překvapeného Vlacha. Po pár minutách se o to pokusil znovu, ale pravý roh, do kterého mířil, si gólman uhlídal a vyrážečkou poslal puk pryč. Druhá třetina tedy skončila stavem 2:5.

V bráně Poruby se místo Mačka objevila na začátku závěrečné třetiny brankářka Peslarová a ihned po vhazování napadli Gelnar a Csomor vsetínského gólmana, ale poskakující puk se do brány nedostal. Také R. Gola neměl štěstí. Jeho střela letěla mimo. Parádní kousek se povedl Marku Pěnčíkovi, který si najížděl a pálil směrem k tyči, kde už stál připravený Vlach. Kotouč si však našel skulinku a skončil v kleci. Domácí si stále drželi útočné pásmo a posílali na gólmana spoustu střel. Vsetínští ale nechtěli, aby se jejich dvoubrankový náskok nějak změnil, a tak svým soupeřům neustále brali puk. Chvílemi se hrálo před Peslarovou a chvílemi před Vlachem. Ve 47. minutě využili Porubští přesilovku 5 na 4. Jakub Gelnar zvedáčkem přehodil kotouč za brankáře a jeho tým tak byl jen kousíček od vyrovnání stavu. Konec třetiny se nezadržitelně blížil a domácí čím dál tím víc tlačili. Jenže ani v přesilovce 5 na 3 se jim nepodařilo dát gól. Střely Gelnara ani Trefila nedokázaly proniknout do klece, a tak domácí opět prohráli. Na střely byli ale lepší Porubští, kteří Vsetín přestříleli. Rozhodující jsou ovšem góly.